Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Pokazenú sezónu zakončili Žilinčania víťazne

MŠK Žilina – Spartak Trnava

Góly: 58. a 63. Šesták (prvý z 11m) – 20. Blaha.
V prievidzskom exile, kam Žilinčanov vyhnala výstavba vyhrievaného trávnika, začali lepšie hráči MŠK. V 4. min. priťukol Straka Belákovi, ale jeho technickú strelu Lipčák chytil. Na druhej strane zaujala Husárova strela v 13. min, ktorá skončila tesne vedľa brány. Žilina mala síce viac loptu na kopačkách, vpredu však pôsobila rozhárane a vzadu tiež. V 20. min to využil Kožuch, keď z pravej strany pohodlne odcentroval na nekrytého Blahu a ten v 16-tke rutinérsky prekonal Kuciaka. Trnava si do prestávky tesný náskok udržala aj vďaka Husárovi, ktorý v 35. min. zblokoval pokus Šestáka na roh a Vomáčkovi, ktorého hlavička tesne pred polčasovým hvizdom letela nad bránu Trnavy. Po prestávke sa Žilina kombinačne zlepšila a aj odovzdanému výkonu Trnavy v druhom polčase na ihrisku dominovala. V 57. poslal Barčík loptu na Nemca, jeho prihrávku trafil Husár v pokutovom území rukou a penaltu bezpečne premenil na vyrovnávajúci gól Šesták. O necelých šesť minút vyrazil Doležajovu tvrdú strelu z priameho kopu Lipčák na roh. Po ňom sa lopta dostala k Barčíkovi, ktorý našiel centrom v 16-tke Šestáka a žilinský útočník sa 17-tym gólom v sezóne postaral Žiline o vedenie. To mohol zvýšiť pár sekúnd na to Straka, ale v dobrej pozícii poslal loptu vedľa pravej žrde. Veľmi blízko mal ku gólu v 72. min. Belák. Jeho prvý pokus Lipčák vyrazil a následnú dorážku poslal Belák vedľa. Päť minút pred koncom ešte Barčíkovu strelu zlikvidoval na dvakrát Lipčák a Žilina tak zvíťazila nad Trnavou 2:1. Pred 884 divákmi rozhodoval Chmura. ŽK: Čvirik, Husár.
MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Doležaj (90+. Gavarič), Tesák, Šesták, B. Labant, Belák, Barčík, Straka (81. M. Bajza), Nemc (64. Minarčík).
Milan Nemec, asistent trénera MŠK: V prvom polčase sme nehrali svoju hru, viazla nám kombinácia, vpredu sme hrali zbrklo. Po prestávke sme to zmenili, dali sme dva góly, mohli sme pridať aj tretí. Som rád, že sa so Žilinou lúčim víťazstvom a prajem jej viac úspechov, ako tomu bolo za môjho pôsobenia.

VÝSLEDKY 36. KOLA:
Matador Púchov – FC Nitra 1:0 (1:0), 41. Demjan. Artmedia Bratislava – Inter Bratislava 1:0 (0:0), 55. Sninský. ZŤS Dubnica – Dukla Banská Bystrica 0:0. MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:0 (1:0), 44., 47. a 65. Nezmar.

STRELCI MŠK:
17  gólov - Stanislav Šesták, 16 gólov - Pavol Straka, 6 gólov - Róbert Jež,
5 gólov - Martin Švestka, 4 góly –Ivan Bartoš, Dare Vršič, 3 góly – Marián
Čišovský, Miroslav Barčík, 2 góly –Peter Doležaj, Benjamín Vomáčka, Zdeno Štrba, Peter Pekarík, 1 gól - Ivan Belák, Miloš Krško, Branislav Labant.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 928

Inkasovali rovnaký počet gólov ako posledné Pohronie. V čom sú ale Žilinčania najlepší v súťaži?

Na jesennú časť žilinských futbalistov sme sa pozreli rečou čísel.