Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Bánová sa posunula na tretiu priečku

III. liga

BÁNOVÁ - DUKLA B. BYSTRICA B  3:1 (0:0)
Góly: 75. Sluka, 78. Mojík, 87. Pikus - 66. Kovalčík. ŽK: Pikus - Szabo, Levický, Kanda, Hrbek, Kubina. Rozhodoval Králik, 500 divákov.
BÁNOVÁ: Škrobák - L. Ďuratný, Kubovich, Stalmašek (55. Hýll), Mojík, Vajda, Pikus, Ďurica (65. Padala), Sluka, Podmanický, D. Ďuratný (26. Paulíny). Tréner: Zvarík.
Celý prvý polčas za sústavného dažďa sa hral svižný futbal. V 10. min. z dobrej pozícii Mojík prestrelil bránu hostí. V 16. min. hostia hrozili z pravej strany, no domáci Sluka odkopol na roh. V 23. min. vynikol likvidačný faul Kubinu na D. Ďuratného v strede ihriska a domáci hráč musel opustiť ihrisko. V 29. min. brankár hostí stiahol Mojíka a nariadenú penaltu Kubovich pomocou brvna zahodil. V 42. min najväčšiu šancu polčasu zahodil hosťujúci Hrbek. V 60. min. po centri Mojíka domáci Hýll v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa. V 65. min. po akcii z ľavej strany hráč Kovalčík obstrelil domáceho brankára a dostal hostí do vedenia - 0:1. V 74. min. zblokovaná Slukova strela skončila v bráne hostí - 1:1. V 75. min. hostia ani na trikrát nedokázali loptu dopraviť v dobrých pozíciách do brány, čo sa hosťom vypomstilo. V 77. min. centrovaná lopta Mojíka doplachtila do brány hostí - 2:1. V 86. min. po rohu Pikus hlavičkou zvýšil na 3:1.Ľubomír Portášik

ZVOLEN - K. N. MESTO 1:2 (1:2)
Góly: 35. Bohuš – 20. Chovanec, 25. Pecko. ŽK: Kohút. ČK: Kohút (KNM). Rozhodoval: Ondák, 250 divákov.
K. N. MESTO: Klec – Kohút, Gapa, Mičica, Staškovan, Pecko, Záhradník, Golian (89. Valiášek), Molnár, Šebík (78. Vlček), Chovanec. Tréner: J. Staškovan. Domáci sa snažili prenikať po krídlach a v 9 minúte mohol otvoriť skóre stretnutia Kučera, ale jeho strela skončila iba na bočnej sieti Klecovej brány. V 20. min. po nevinne vyzerajúcom protiútoku, keď očakávali domáci odpískanie postavenia mimo hry, vystrelil z hranice pokutového územia Chovanec a otvoril skóre stretnutia. Hra sa po góle znovu pohybovala na polovici hostí, no v 25. min. sa dostal na dostrel Valachovej brány Pecko a strelou k žrdi zvýšil vedenie hostí. V 35. min. vybojoval Bohuš roh a po jeho rozohraní peknou strelou z 25m znížil vedenie hostí. Druhé dejstvo prinieslo zvýšené úsilie domácich o zvrat v stretnutí, no hneď v úvode spálil šancu Detko a Kučerovu technickú strelu vytlačil brankár na roh. Domáci stupňovali tlak, no svoje šance na vyrovnanie nepremenili postupne Bohuš, Konček ani Pavlík. Hostia ohrozili Valacha v domácej bráne až v 84. min, keď musel obetavo likvidovať Goliánov nájazd.Miloš Masarik

BYTČA - R. SOBOTA B 1:0 (0:0)
Gól: 80. Mahút. ŽK: Jaroš, Kadák, Čmárik - Koleno. Rozhodoval Szabó, 300 divákov.
BYTČA: Jaroš - Mahút, Kadák (90. Zábavčík), Holeščák (43. Ciesarík), Kliník, Čmárik, Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj (17. Raždík), Gajdošík. Tréner: V. Goffa Dôležitosť zápasu zväzovala hráčom oboch mužstiev nohy a úvodná 15-minútovka bola plná nepresností. V 20. min. sa po centrovanej lopte dostal v 16-ke k lopte Chrenko, jeho bomba sa odrazila od brvna. V 43. min. mohol skórovať Gajdošík, no Kuciak včasným vybehnutím vystihol jeho úmysel. Najväčšiu šancu polčasu však zahodil domáci Chrenko, ktorý v 44. min. nepremenil pokutový kop. V druhom polčase sa futbalisti Bytče nasťahovali pred súperovu bránu a začalo jej dobíjanie. V dobrých šanciach Mahút, Gajdošík i Čikota mierili vedľa. Po polhodine sa húževnatý hostia vymanili z tlaku a niekoľkokrát pohrozili  po rýchlych protiútokoch, najmä rýchlonohý Matúš a v 79. min. z dobrej pozície mieril nad Vitek. V 80. min. sa domáci predsa len presadili, keď strelou k tyči otvoril skóre zápasu Mahút. O päť minút mohol rozhodnúť Kadák, ktorý vnikol medzi obrancov, šiel sám na brankára, no trafil len jeho nohy.Dušan Beníček

ČADCA - RUŽOMBEROK 4:2 (2:1)
Góly: 41. Šidlo, 44., 76. a 85. Gavlák - 26. a 59. Latiak. ŽK: Časnocha, Planeta - Máslo, Rúčka, Bakoš, Kapláň. ČK: Rúčka. Rozhodoval Petrinec, 800 divákov.
ČADCA: Holiš - Kaličák (78. Piňo), Časnocha, Macášek, Gavlák, Kavuliak, Planeta (89. Jaroš), Joukl, Gállik, Privarčák (85. Podmanický), Šidlo. Tréner: P. Strapáč. Domáci v prvom polčase predvádzali výbornú hru a festival premárnených šancí. Brankára Smiešku postupne skúšali Joukl, Gálik a Šidlo bez efektu. Tlak bol veľký, no súper vytvoril obranný val, ktorý sa nedal prelomiť. Až v 14. min. mal prácu Holiš, s Blaťákovou strelou si poradil. Potom mali šance Gavlák, Privarčák, efekt žiadny. Zahrmelo na druhej strane, v 27. min. sa dostal k bráne Latiak - 0:1. Čadčania sa rýchlo otriasli a v 41. min. Šidlo vyrovnal. V 44. min sa bombou prezentoval Gavlák, keď jeho strela trhala sieť. V 59. min. domáca obrana zaváhala a Latiak vyrovnal. V 63. min. netrafil Planeta a o tri minúty Privarčák, následne jeho strelu vykopávala obrana hostí z bránkovej čiary. V 76. min. Gavlák ďalšou bombou zvýšil a o deväť minút z 30 metrov uzavrel hetrik. Domáci konečne potešili fanúšikov, ktorí ich odmenili potleskom.Eduard Halada

K. LIESKOVEC - T. TEPLICE 0:2 (0:1)
Góly: 45. a 90. Privitzer. ŽK: Kubala, Mihalda - Šoučík, Koleno J., Machovič.  Rozhodoval Kubačka, 100 divákov.
K. LIESKOVEC: Lobodass - Ceniga, Brtnický (46. Škorík), Kubala, Tatarčiak, Vojvoda, Marčan, Macura (75. Trnovec), Šľapka (54. Timek), Mihalda, Dančík. Tréner: J. Berešík. Domáca obrana v priebehu stretnutia vytvorila dve chyby, ktoré útočník Teplíc potrestal gólmi. V prvom polčase už v 7. min. Brtnický sa dostal do streleckej príležitosti, no nastrelil len bočnú sieť. V 11. min. hostia Kempným ohrozili domácu bránu, brankár bol na mieste. Domáci vystupňovali aktivitu a v 21. min. Macurovu strelu Machovič kryl. V 34. min. hosťujúci Kempný mal obrovskú príležitosť, lopta mu však v päťke odskočila. Domáci mali obrovskú šancu na skórovanie v 41. min., Brtnický však z päťky mieril vedľa brány. V 45. min. po rohovom kope si nabehol na loptu Privitzer a hlavou otvoril skóre. V druhom polčase sa tlak domácich stupňoval a v 46. min. Vojvodovu tvrdú strelu z 20m hostia odvrátili na roh. Hneď nato Škoríkovu hlavičku Machovič kryl. Bola to naväčšia šanca domácich. Hostia pohrozili v 63. min., ale Ševčíkovu strelu Lobodass kryl. V 64. min. hostia vykopli loptu z prázdnej brány. V závere stretnutia za najväčšieho tlaku domácich, hostia z brejku Privitzerom zvýšili na konečných 0:2. Milan Čimbora

Ostatné výsledky: Kremnička - Dolný Kubín 2:2 (0:2), Rakytovce - Žiar nad Hronom 2:2 (1:1), Podbrezová B -

5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?