Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Hrabové sa definitívne zachránilo, Divinka zaváhala v Hornom Hričove

II. trieda

Zaujímavý priebeh malo predposledné kolo sezóny II. triedy Oblastnéího futbalového zväzu Žilina. Divinka zaváhala v Hornom Hričove a nechala im tri body, ktoré im ešte môžu veľmi chýbať. Hrabové si zasa doviezlo tri body zo Štiavnika a definitívne si zabezpečilo účasť v súťaži aj v novom ročníku. Terchová aj víťazstvom v Stránskom potvrdila, že si postup do I. triedy zaslúži.

Horný Hričov – Divinka 3:2 (3:0). 4., 19, Káčer, 7. Novisedlák – 63. Paták, 84. Ovečka. Domáci výborným bojovým výkonom porazili hostí, aj keď ich brankár Puškár zlikvidoval niekoľko vyložených šancí. 100. R Capko. HORNÝ HRIČOV: Slosarčík – Vydra, Šichman, Koštek, J. Králik, Barták, Káčer, Dibdák (83. Rechtorík), Novisedlák, Ľ. Králik, Eichler. DIVINKA: Puškár – Slovák, P. Korista st. (80. J. Lokaj), Buček, Matejčík (20. Mourtada), Ovečka, Kubáň, J. Korista, Macek, Hložný, Paták.
Súľov – Hrabové 0:4 (0:1). 3., 60., 85. Baláž, 73. Daniš. Hrabové od začiatku vedelo, prečo do Súľova prišlo. Odviezť si odtiaľ tri body. Hneď v úvode po rýchlom protiútoku Baláž otvoril skóre na 0:1. Potom prevzali hru do rúk domáci, ale nič z toho nevyťažili. V druhom polčase po červenej karte, ktorú dostal brankár domácich M. Ďurajka, už hostia jednoznačne dominovali a ďalšími troma gólmi zaťažili konto domácich. 200. R Rogoň. SÚĽOV: M. Ďurajka – M. Hrehor, Ďurkovský, Bušovský, R. Hudek, R. Hrehor, Tvrdý (83. Blaško), Ďurec, Ľ. Hrehor, Rástočný, Smatana (46. I. Hiudek). HRABOVÉ: Bunta – Bučko, V. Hrabovský, Čička, Jánošík, Hanzel, Puškár, T. Hrabovský, Martinka (63. M. Hrabovský), Daniš, Baláž (81. Kováčik).
Považský Chlmec – Petrovice 1:0
(0:0). 70. Stenchlák. Domáci z množstva ponúkaných a vypracovaných šancí dokázali premeniť len jednu, ale aj to stačilo a zabezpečili si víťazstvo. 100. R Tarač. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík – Chovan, J. Čejka (70. Matúš), M. Kozlík, Vaňovič, Ambra, Kubáni, Peter Čejka, Pavol Čejka (75. Dendis), Stenchlák (80. Stacho), Holboj. PETROVICE: Adamík – Hôrečný, Valíček, Ondrušík, Klandúch, Milan Černek, Marcel Černek, Vrbka, Klunda, Caránek, Hrobárik.
Stránske – Terchová 2:3 (1:0). 20. Fašanok, 86. Matiašovský – 63., 64. M. Gajdošík, 67. Hanuliak. Hostia si chceli zabezpečiť prvé miesto, ale boli top domáci, ktorí otvorili skóre po chybe hosťujúcej obrany. Do druhého polčasu Terchová nastúpila úplne ako v novom zápase a rozhodla o víťazstve i o postupe. 100. R Krupík. STRÁNSKE: P. Vdovičík – V. Chrachala, Štrba, Hodás, Jánošík, Baránek, Kasman, Bobeš, Fašanok, Matiašovský, Štadáni. TERCHOVÁ: Zavacký – Krištofík (46. P. Hanuliak), Meško (55. Komačka), M. Hanuliak, Zajac, Brežný, V. Hanuliak (65. Struhárňanský), Praták, M. Gajdošík, Vantúch, P. Gajdošík.
Lietava – Nededza 1:0 (1:0). 25. P. Gašpierik. Vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre domáce mužstvo, ktoré si vytvorilo len jedinú gólovú šancu, ktorú premenili v jediný gól zápasu. Hostia boli behavejší, technickejší a ani vyložené šance, aké mali Hreus a Kupčák, nedokázali premeniť. Preto Nededza odišla z Lietavy bez bodu. 100. R Oravec. LIETAVA: Koša – Matejkov (678. Baďura), M. Gašpierik, Ďurajka, P. Gašpierik, Petráš, Súkeník, Novosad, P. Gašpierik, R. Bellan, P. Bellan. NEDEDZA: Hlad  – Macho, Zajac, Kupčák, Remek, Mravec, Frniak, R. Peťko, Hreus, V. Peťko, Balala.
Podhorie – Štiavnik 4:2 (1:2). 40. Borák, 50. Makuka ml., 55., 78. Šupej – 13., 22. Mračník. Prvý polčas sa hral v réžii hostí, domáce mužstvo zahodilo tri gólové vyložené šance, čo hostia náležite využili. Druhý polčas začal Štiavnik s náporom, ale z rýchlych protiútokov dali domáci ďalšie tri góly. 30. R J. Martinec st. PODHORIE: Nižný – Breziansky, Šupej, Ondrejka, Melišík, Chobot, Borák, Makuka ml., Poľko, Makuka st. (50. Ruček), Belan. ŠTIAVNIK: Parčiš – M. Pobijak (64. V. Kuciak), Šutara, Z. Gašperec, Krajčí, L. Mišutka, P. Gašperec, R. Mišutka, P. Pobjak, Hraboš, Mračník.
Turie – Kamenná Poruba 2:0 (2:0).
29. Manga, 32. Špagľa. Prvý polčas bol dosť rozháraný na oboch stranách, viac šancí mali ale domáci, ktorí dve z nich aj využili. V druhom polčase mali domáci mierne navrch, ale z viacerých šancí už nedokázali premeniť ani jednu. 80. R Chaban. TURIE: Mičky – J. Lokaj, Valíček, Surovčík, Kúdelka, P. Lokaj (46. Lonc), A. Chovanec, G. Chovanec (80. Pirošík), Manga, R. Chupáň, Špagľa (69. Smolík). KAMENNÁ PORUBA: Stupňan – Kasman, Ondrejka, Bielik, Podkopčan, Kavecký (73. Jasenovský), Chovančík (36. Sudor), Mičúch, Ježo, Hodás, Štrba.
1. Terchová 25 17 2 6 58:22 53
2. Divinka 25 14 4 7 64:28 46
3. P. Chlmec 25 14 4 7 63:35 46
4. Súľov     25 13 3 9 54:34 42
5. Štiavnik 25 10 7 8 39:35 37
6. Lietava 25 10 7 8 33:32 37
7. Turie   25 10 5 10 45:47 35
8. H. Hričov 25 10 3 12 39:41 33