Domáci v poslednom kole rozdávali

I. Trieda

Posledné kolo I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina sa nieslo v znamení osláv. Najviac radosti bolo v Závodí a v Kotrčinej Lúčke, ktoré si v budúcej sezóne vyskúšajú 5. ligu. Veríme, že úspešne. Domácich fanúšikov potešili len v Rajeckých Tepliciach-Konskej a v Dlhom Poli.

Zbyňov – Kotešová 2:5 (1:3). 84. Jánošík, 30. R. Urík – 7., 12., 40. 49. F. Bujný, 82. Zavadzan. Posledný zápas sezóny, bez väčších zákrokov, domácemu mužstvu veľmi nevyšiel. Hostia však využili šance, ktoré mali, do konca prvého polčasu viedli 3:1. Po prestávke sa síce hra vyrovnala, padli však ďalšie tri góly. 60. R R. Martinec. ZBYŇOV: J. Urík – Miškovský, Babčan, M. Urík, Barčiak (65. Dubec), P. Jánošík, Jamečný, Bielik (71. Mišiak),  Gažúr, Bariak, R. Urík.  KOTEŠOVÁ: Magerčiak – Takáč, Košík, J. Bujný, B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič, Pollák, Zavadzan, M. Bujný.

Višňové – Rajec 2:2. R J. Martinec ml.

Nezbudská Lúčka – Bytčica 2:3 (0:0). 70. Mrázik, 85. M. Ondráš – 54., 75. Mintál, 66. Dubovec. Vyrovnaný zápas, na šance to bolo vyrovnané tiež. Hostia boli trochu technickejší a dali o gól viac. 100. R J. Martinec st. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška – P. Samec, M. Ondráš, Mrázik, Obešla, M. Samec, V. Samec, Ľ. Kubo, Berešík, R. Kubo, Švejdík. BYTČICA: Kovačič – Paráč, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Štaffen, Klobucký, Sýkora, M. Zuziak, Jančík, Mintál.

Rajecké Teplice-Konská – Rašov 3:2 (1:1). 15. R. Kadáček, 86. M. Kresáň (za hostí). Rašov do polčasu udržiaval pomerne vyrovnanú hru, dokonca s miernou prevahou, nepremenil však niekoľko pekných šancí. Domáci vyrovnali v poslednej minúte prvého polčasu. A hneď na začiatku druhého zvyšovali na 2:1. Hra sa však opäť vyrovnala. Domáci si zabezpoečili víťazstvo gólom z pokutového kupu v poslednej sekunde. 50. R Peťko. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik – Piala, Sibyla, Remšík, Šeliga, Pleva, Bičan, Urbanec, Linet, Žigo, Šramo. RAŠOV: Čupec – M. Kadáček (48. Švancar), Križňan, Prášek, Michálek, Baláž, Tretinár, M. Lacko, R. Kadáček, Miro Kresáň, Marek Kresáň.

Dlhé Pole – Hlboké 3:1 (0:0). 68. Dzúrik, 76., 80. Beneš - 75.  P. Adamík. Prvý polčas sa niesol v réžii domácich, avšak bez gólového efektu. Najväčšiu šancu domácich v 44. min. hostia odvrátili. Do druhého polčasu domáci posilnili útok o striedajúceho Adamíka a skóre otvoril po jeho prihrávke Dzúrik. Hostia v 75. min. vyrovnali Adamíkom, keď dorážal vyrazenú strelu do opustenej brány. Svoje snaženie domáci zužitkovali dvoma gólmi Beneša a ten v závere stretnutia nevyužil vyložené gólové šance a nezopakoval pred domácim publikom hattrick spred dvoch týždňov. 100. R Skukálek. DLHÉ POLE: Kúdelčík – R. Fuljer (78. Hrivík), M. Feranec, K. Feranec, R. Forbák (78. Šušlík), Švec, Šimulák, P. Fuljer (46. B. Adamík), Tornáry, Beneš, Dzúrik. HLBOKÉ: Zaduban – M. Adamov, Pavlík, Remeš (64. Puchoň), Hvorečný, Pinčík, Zátek, V. Konečný, P. Adamov, P. Adamík, Paiš.
Belá – Závodie 1:2 (1:1). 16. Mariáš – 30. Capko (z 11m), 85. Randík. Dva rozdielne polčasy, kde v prvom boli lepší domáci, ktorí sa v 16. min. ujali vedenia gólom Mariáša. Dobrá hra domácich stroskotala na faule Ťažkého, za čo kopali hostia pokutový kop a vyrovnali. Domáci aj hostia predvádzali dobrú a slušnú hru. V druhom polčase si hostia vytvorili viac gólových šancí, no v 85. min. domáci brankár Užák urobil fatálnu chybu, čo hostia potrestali gólom Randíka a vyhrali 2:1. 60. R Oravec. BELÁ: Užák – J. Kuťa, F. Ťažký, Šipčiak, T. Ťažký (65. Vrábel), Laščiak, Cabadaj, Kurcin, Sedúch, Mariáš, Kaňa. ZÁVODIE: Trnka – Capko, Belko, Škuta, Ftorek, Bičan, Kraus, Kučera, Gamboš, Šajnmoha (75. Hruboška), Randík.

Zádubnie – Kotrčina Lúčka 1:3 (1:1). 16. Mikunda - 3. Milo, 75. Bielik, 56. Martinček. Výborný futbal na vysokej úrovni. Zaslúžene vyhrali hostia a postupujú. 100. R Sobola ZÁDUBNIE: Vanca – Sýkora, Majerčík, Pechočiak, Holeš, Mikunda, Pytel, Talafa, Frátrik (65. Studník), Jankula, Majer. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec – Ďurnek, Káčerík, Slúčik, Milo, Šmehýl, Bielik, Mikolaj, Pecko (78. Laurenčík), Žabka, Martinček.
1. Závodie 26 17 7 2 55:20 58
2. K. Lúčka 26 16 6 4 53:20 54
3. Kotešová 26 15 6 5 56:28 52
4. Rašov 26 15 5 6 66:36 50
5. Bytčica 26 14 2 10 54:50 44
6. Zádubnie 26 12 4 10 53:47 40
7. D. Pole 26 11 1 14 53:51 34
8. Rajec 26 9 6 11 39:46 33