Streda 2. augusta
19.30 h – Nezabudli sme – premietnutie dokumentárnych filmov
o Darine Kohútovej-Hanuliakovej a o Jánošíkových dňoch 2005 -
KD A. Hlinku Terchová
Štvrtok 3. augusta
15.00 h – Návraty – vernisáž výstavy Jána Laurenčíka -
Makovického dom Žilina
20.00 h – Terchovská klenotnica – program pri príležitosti 40. výročia Klenotnice ľudovej hudby a 80. výročia vzniku Slovenského rozhlasu -
KD A. Hlinku Terchová
Piatok 4. augusta
14.30 h – Pozvánka do Terchovej – FS Rozsutec, Hnojňané,
FS Šumavan z Klatov, ĽH z Čierneho Balogu -
Mariánske námestie Žilina
17.00 h – Rozpomínanie – regionálny folklórny program – FS Mladý Rovňan, FS Javorník, DFS Javorníček, DFS Lieska, ženská spevácka skupina z Čičmian, DFS Cipovička, spevácka skupina Závadské ženy -
šapitó pod amfiteátrom
20.30 h – A veru veselosť, kedy ťa bude dosť... – terchovský večer –
DFS Terchovček a Chotár, Erika Hukeľová-Chvasteková, Ján Chvastek, Nebeská muzika, František Mucha, Ján Miho, Ladislav Hanuliak, Šebo Romančík, Milan a Lukáš Jánošikovci, Terchovská muzika Miloša Bobáňa, FS Pupov, DFS z Terchovej, ženská spevácka skupina Podolie, Duo z Chotára, FS Rozsutec, Ťažká muzika – amfiteáter Nad Bôrami
23.00 h – Noc s rádiom Zet – šapitó pod amfiteátrom
Sobota 5. augusta
10.00 h – Franbtišek Mucha Výber z tvorby – vernisáž výstavy –
vysunutá expozícia Považského múzea Terchová
11.00 h – DFS Matičiarik
11.40 h – ĽH Terchovan
12.10 h - ĽH Petra Kuštára
12.55 h – DFS Turiec
13.30 h – Nebeská Muzika
14.10 h – FS Flajšovan a Grubašino Polje (Chorvátsko)
15.00 h – Hnojňané
15.40 h - FS Šumavan
16.30 h – ĽH z Čierneho Balogu
17.00 h – Chiméra, AYA – šapitó pod amfiteátrom
20.30 h – Z tej doliny na tú... – galaprogram – Vrchársky orchester,
Terchovský symfonický orchester, FS Lúčnica –
amfiteáter Nad bôrami
Ohňostroj
23.00 h – Ľudová veselica – Borovienka z Lančára -
šapitó pod amfiteátrom
Nedeľa 6. augusta
8.30 h – svätá omša za nositeľov ľudových tradícií –
kostol sv. Cyrila a Metoda
10.00 h – „A veru pošibaj koníčka ve voze“ – konský vozový sprievod
z Terchovej do Vrátnej – areál pre OcÚ
11.00 h – FS Zemplín – areál pod sochou Jánošíka
13.00 h – „Koníček sivastý, prenes ma cez mosty...“ – predstavovanie furmanov a muzík – areál pod sochou Jánošíka
15.30 h – „Hrajže mi, muzička, hrajže mi hraj...“ – záverečný program –
FS Stavbár, Hnojňané, FS Šumavan, Kapela góralska Beskid, Rasťo Piško, Družina, FS Šarišan, Arzén, Rangers
Autor: b