Nováčikovia súťaže sa ukázali v dobrom svetle

V. LIGA

Kotrčina Lúčka – Teplička 1:3 (1:2),
22. Januš  (vl.) - 14. Valášek, 39. Hozák, 70. Cvacho. Susedské derby sa nieslo vo vyrovnanom tempe. V 5. min. hosťujúci hráč fauloval Milu, ktorý musel pre zranenie opustiť ihrisko. V 14. min. sa ujali hostia vedenia. V 22. min. vyrovnal vlastným gólom hosťujúci Januš. Polčas sa dohrával v réžii domácich, ktorí nevyužili niekoľko dobrých šanci. Po zmene strán sa hra vyrovnala. Šance sa striedali na oboch stranách. Po hrubej chybe obrany hostia zvýšili na 3:1. Domácich môžu mrzieť nevyužité šance, ktoré ich stáli aj napriek peknej hre body. V 80. min. navyše nepremenil domáci Žabka pokutový kop. R Farský, 150. ŽK: Ďurnek, Bielik – Januš, Poliak, Valášek. Trnovec – Ďurnek, Kačerík, Slúčik, Milo (9. Jaroštiak, 61. Šmehýl), Kuťka, Bielik, Mikolaj, L. Kaplan, Žapka, Martinček. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Cvacho, Januš (75. Slota), Poliak, Stenchlák, Mičech (29. Krutý), Kysela (85. Hlušek), Mintál, Valášek, Kozák.
Závodie – Predmier 1:0 (0:0), 87. Šajnoha.
Domáci, ako nováčik v súťaži, nastúpili s chuťou po víťazstve. Od začiatku zatlačili súpera, vypracovávali si šance, ktoré však vo veľkom zahadzovali (Capko, Kučera, Kavecký). V druhom polčase ešte viac zatlačili súpera, po viacerých akciách sa podarilo streliť gól až tri minúty pred koncom po centri a presne hlavičkoval Michal Šajnoha. Hostia hrozili brejkami, ktoré ale nevyužili, väčšinou končili pred šestnástkou Závodia. R Švec, ŽK: Mára – Minárik, Pobijak, Chválnik, 250 divákov. ZÁVODIE: Pika – Kavecký (46. Mišúr), Belko, Škuta, Ftorek, Mára, Capko (89. Ježo), Kučera, Šoška (63. Kraus), Šajnoha, Randík. PREDMIER:  Uríček – Minárik (76. Farkaš), Tomaník, Chlebek (88. Bajza), Sluka, Brezničan, Pobijak, Chválnik, Kučera, Šukala, Kopásek (88. Janda).
Podvysoká – Rosina 1:3 (1:1), Cvinček – Trhančík, Filo, Heiser.
V Podvysokej sa ujali vedenia hostia z Rosiny. Domácim sa však podarilo vyrovnať ešte do konca prvého polčasu. Aj po zmene strán boli šance a útoky na oboch stranách, ale góly dávali už len Rosinčania. Na 2:1
zvýšili po chybe v obrane Podvysokej a víťazstvo podtrhli ďalším gólom pred koncom stretnutia. Domáci útočili, ale už sa im nepodarilo skorigovať výsledok. R Vojvoda, ŽK: Bičanek, Chochrúň – Trhančík, Turský, Bilský, 350 divákov. PODVYSOKÁ: P. Bičanek st – Bilský, P. Bičanek ml, Perďoch (62. Chochrúň), Turiak, M. Bičanek, M. Turiak, Kľago, Cvinček, Marián Kľago, Chytil. ROSINA: Výboch – Jaššo, Turský, Lysík, Adamčík, Filo (90. Repáň), Ondo, Trhančík (90. Turčan), Turský, Heiser, Vanoch (46. Šustek).
Varín – Strečno 2:1 (1:1), Nemček 2 – Beháň. Varínčania mali prevahu, v prvej polovici sa hralo väčšinou na polovici Strečna. Domáci išli do vedenia, hostia vyrovnali v poslednej minúte prvého polčasu z trestného kopu, brankár Lukáš Murárik loptu vyrazil a Marek Beháň ju dokopol za jeho chrbát. V druhej polovici mali Varínčania početnú prevahu, vylúčený bol Cigánik zo Strečna. O konečnom stave sa rozhodlo až v nadstavenom čase, kedy rozhodli domáci vo svoj prospech. R Ligas, ŽK: M. Murárik, Šugár, Mariáš – Oberta, Cigánik. ČK: Cigánik (Strečno) po druhej ŽK, 200 divákov. VARÍN: L. Murárik – Tichák, Zimen, M. Murárik (78. Matušek), Repkovský, Nemček, Šugár, Repáň, Dlhopolček (56. Ďurko), Lopušan, Mariáš. STREČNO: Kopásek – Tavač, Beháň, Oberta, Lonc, Melo (28. Bolibruch, 90. Sokolovský), Taraba, Cigánik, Kučera (69. Hanuliak), Kán, Švejdík.
Kysucké Nové Mesto B – Skalité 0:5 (0:1), 33. Serafín, 50. Mikula, 70. M. Sidora, 89. Janščo, 90. Kaňa. Hráči zo Skalitého bol herne lepší, no napriek tomu si domáci v úvode vytvorili dve gólové šance. V 33. min. po chybe inkasovali domáci gól z kopačka Serafína. Do polčasu sa hra vyrovnala, no po zmene strán si Skaliťania stálym zvyšovaním tlaku vytvárali čoraz viac pre Kysučanov nebezpečných situácii. Najskôr zvýšil v 50. min. Mikula, ktorý nedal Gašincovi šancu. Po rýchlom protiútoku už – už mohli domáci Káčerikom znížiť, ten však zoči – voči brankárovi nedal. Naopak v 70. min. M. Sidora z diaľky prekonal Gašincovu svätyňu. Skalité rázom viedlo o tri góly. Aby toho nebolo málo v 89. a v 90. min. korunovali prvé jesenné víťazstvo ešte Janščo s Kaňom. R Holeša, 100, ŽK: Guzma, Holáň – Sidora, Mikula, A. Sidora.  KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Gašinec – Frollo (75. Sucháň), Guzma, Buček, Ďuriak, Jakubec (46. Krasňan), Holáň, V. Fujak (73. Šidlo), Kačerík, R. Fujak, Kopásek. SKALITÉ: M. Tatarka – Mikula, Sidora (71. Serafín), Halfar, Vlček, R. Mikula, Janščo, Bury (65.Časnocha), Kaňa, Serafín, M. Sidora.
Raková – Radoľa 1:1 (0:1), 75. Jarábek (11m) - 43. Župor. Prvý jesenný zápas priniesol v Rakovej zaujímavé derby, kde sa stretli domáci z nováčikom z Radole. V úvode mali z hry viac hostia, ktorý sa v 43. min. ujali vedenia. Polčas bol vyrovnaný, ale domáci Rakovčania zahodili Martiníkom čistú šancu, keď netrafil sám pred brankárom. Druhý polčas domáci zvýšili aktivitu tlačili hostí do 16-stky. Tí však v snahe brániť sa faulovali a z nariadenej jedenástky nakoniec vyrovnali. Jarábek nezaváhal a v derby si body rozdelili. R Žeriava, 200, ŽK: Olešňaník, Martiník, Baďura – Žúbor, Kaplík. ČK: Olešňaník. RAKOVÁ: Kajánek – Š. Jarábek, Tatarčiak Majerík, Olešňaník, Šúpolík (65. Maľovaník), Martiník, R. Jarábek, Rebroš (60. Poliak), Baďura, Šperka. RADOĽA: Grešák – Macejko (85. Hajník), Pavlus, Lisko, Minár, Šidlo (82. Minár), Harcek, Gazdík (64. Ďuriš), Žúbor, Kaplík, J. Žúbor.
Bánová B – Dolný Hričov odložené na 29. augusta.
1. Skalité 1 1 0 0 5:0 3
2. Rosina 1 1 0 0 3:1 3
2. Teplička 1 1 0 0 3:1 3
4. Závodie 1 1 0 0 1:0 3
5. Varín 1 1 0 0 2:1 3
6. Raková 1 0 1 0 1:1 1
6. Radoľa 1 0 1 0 1:1 1
8. Strečno 1 0 0 1 1:2 0