Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Žilina na čele už s náskokom

Góly: 1. Nemec, 28. a 83. Šesták, 54. Porázik – 66. Czinege.
Domáci začali ako z partesu a Trenčanov načali už po 45. sekundách. Najskôr totiž osamotený Šesták trafil v čistej šanci len Belica. Lopta sa však odrazila k Nemcovi, ktorý ju bez problémov dopravil do siete. Pod Dubňom potom začalo husto pršať a kým si na to hráči zvykli, hra sa 10 minút odohrávala zväčša v strede ihriska. Bola to však prakticky jediná hluchá pasáž zápasu. V 10. min. zdiaľky po zemi, ale nepresne, pálil Štrba. O minútu zvnútra pokutového územia nepresne vystrelil aj Obal. V 17. min. sa o ďalekonosnú strelu pokúšal Štyvar, ale lopta tesne minula brvno. V 28. min. sa svojho 50-teho ligového gólu dočkal kanonier Šesták, keď zblízka hlavou zužitkoval Ježov presný center. O desať minút po tlaku domácich nepresne vystrelil kapitán Štrba. Lopta sa ale odrazila k voľnému Vršičovi. Z jeho strelou si však Belic poradil. Tri minúty pred prestávkou ešte Lešták uvoľnil Štyvara, ktorý v dobrej pozícii netrafil bránu a spálil tak najväčšiu šancu Trenčanov v 1. polčase. Hneď po zmene strán mohli pridať tretí gól z jedinej akcie hneď traja Žilinčania. Najskôr loptu pred bránou zľuftoval Nemec, potom zo strelou zbytočne zaváhal Jež a Vršič z uhla neprestrelil Belica. Žlto-zelení si všetko vynahradili v 54. min., keď po Ježovom centri do malého vápna v skĺze Porázik dopravil loptu do siete. Hru Trenčanov oživil príchod Czinegeho na ihrisko. V 62. min. to prvýkrát skúšal strelou z diaľky, ale ešte netrafil bránu. Minútu nato podnikol po vypichnutí lopty dlhý výlet do hĺbky súperovej polovice stopér Vomáčka a jeho tvrdú strelu spoza šestnástky efektne vyrazil Belic. V 66. min. však zakombinovali pred bránou hostia a Czinege efektne poslal loptu Kuciakovi do šibenice. Ten sa už mohol len prizerať. V 75. min. ten istý hráč nádhernou prihrávkou za obranu uvoľnil Baranyaia, ale Kuciak ho v čistej šanci nadvakrát vychytal. O minútu na druhej strane trafil Devátý žrď a hneď z protiútoku vyrazil opäť Kuciak Baranyaiovu delovku. Na začiatku poslednej desaťminútovky trafil Porázik efektne z prvej len Belicu. O minútu sa však už Deváty pohral s obranou Trenčanov, odcentroval na Šestáka a ten po druhý raz v zápase hlavou skóroval. Gól mohol v závere pridať aj striedajúci Hondurasan Ramos, ale hlavou zblízka poslal loptu tesne vedľa pravej žrde. Žilina si tak po hladkom víťazstve upevnila vedenie v tabuľke.
Pred 3 878 divákmi rozhodoval
Trutz. ŽK: Štrba, Vomáčka – Novisedlák, Kubica.
MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner (83. Ramos), Šesták, Štrba, Vršič (66. Devátý), Jež, Porázik, Nemec (53. Belák).
Pavel Vrba, tréner MŠK: Musím povedať, že sme predviedli kvalitný výkon, hrali sme útočný futbal. Po kontaktnom góle na 3:1 sme trochu nechali hrať aj súpera výkonom a opustili pole, no Kuciak nás dobrými zákrokmi podržal. S výkonom a víťazstvom musím vysloviť spokojnosť.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 5. KOLA:
Spartak Trnava – Inter Bratislava 1:0 (1:0), 41. Kožuch. Slovan Bratislava – FC Nitra 1:0 (1:0), 21. Poliaček. ZŤS Dubnica – MFK Košice 1:3 (0:1), 90.+ Jonáš – 44. Majoroš, 49. Piatka, 63. Jurčo. MFK Ružomberok – FC Senec 2:0 (1:0), 6. Nezmar, 86. Žofčák. Dukla Banská Bystrica – Artmedia Bratislava 2:0 (0:0), 71 Semeník, 90.+ Bažík.
PROGRAM 5. KOLA:
Sobota 19. augusta o 17.00 hod: FC Nitra – Inter Bratislava. O 20.00 hod: AS Trenčín – Spartak Trnava, Slovan Bratislava – ZŤS Dubnica. Nedeľa 20. augusta o 10.30 hod: Artmedia Bratislava – MŠK Žilina. Piatok 18. augusta o 20.00 hod: FC Senec – Dukla Banská Bystrica, MFK Košice – MFK Ružomberok.