V. liga Strečno – Radoľa 0:3 (0:1), J. Žubor, Minár, Hartek.

V. liga
Strečno – Radoľa 0:3 (0:1),
J. Žubor, Minár, Hartek.
V Strečne sa hral priemerný zápas, hostia sa ujali v 8. min. vedenia, aj potom mali šance. Strečno malo jedinú príležitosť v 26. min., ale brankár Grešák vyrazil loptu na roh. V prvom polčase sa podarilo hosťom ujať sa vedenia. Po zmene strán v 67. min. zvýšil Minár na 0:2 a v 85. min. Hartek potvrdil konečný stav zápasu. R Mastiš, ŽK: Taraba (Strečno), 150. STREČNO: Kopásek – Tavač, Beháň, P. Melo, Lonc, S. Melo, P. Sokolovský, Taraba (67. F. Sokolovský), R. Sokolovský, Kán, Švejdík. RADOĽA: Grešák – Macejko, Paulus, Lisko, Šidlo, Hartek, Gazdík (90. Hájnik), S. Žubor, Kapcík, J. Žubor.
Rosina – Raková 2:0 (0:0), Heiser, Ondák (11m).
Hostia prišli len s jedenástimi hráčmi. V obrane „zabetónovali“, v 2. a 5. min. trafil Heiser brankára hostí. V 10. min. pálil Ondák vedľa. Zlomom zápasu bolo v 28. min. vylúčenie brankára Rosiny, keď sa hráč hostí rútil sám na bránu. Nastúpil namiesto neho Adamčík z poľa a skvelým zákrokom chytil nariadenú penaltu. V 45. min. Ondák ešte prudkou strelou ohrozil brankára súpera. Do druhého polčasu nastúpili domáci s rozhodnutím dať aspoň jeden gól, čomu napomohlo aj vylúčenie hráča hostí v 50. min., tlak Rosiny sa stupňoval. Vytúžený gól padol v 68. min. keď Heiser zúžitkoval peknú prihrávku Fila. V 80. min. bol v šestnástke zrazený ten istý hráč a z nariadenej penalty Ondák dal na konečných 2:0. R Uhorskai, ŽK: M. Turský, Mažgút – Čačurák, Haciník, Maľovaník, Šperka. ČK: Turčan – Čačurák (po druhej ŽK), 150. ROSINA: Turčan – Jaššo (15. Mažgút), V. Turský, Lysík, Adamčík, Ondák, Filo (82. Šustek), Trhančík, M. Turský, Heiser, Kopáč (67. Smieško). RAKOVÁ: Kajánek – Olešňaník, Badura, Tatarčiak, Čačurák, Šupolík, Martiník, Jarábek, Badžgoň, Maľovaník, Šperka.
Predmier – Bánová B 2:2 (0:1), Sluka, Chválnik – Hudec, Randa.
Domáci začali po minulých dobrých výsledkoch priemerne, čo využil súper a v 6. min. išiel do vedenia. V prvom polčase si Predmier nevytvoril žiadny tlak, všetko, čo zaváňalo šancou, chytil brankár Gavlák a hostia hrozili z rýchlych protiútokov. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení a za 20 minút otočili v skóre vo svoj prospech. Najskôr Sluka po krásnej akcii Pobijaka nechytateľne trafil do horného rohu, potom znížil Chválnik. Svoju šancu nevyužil Brezničan, ktorý prekopol bránu. Toto zúžitkovali hostia, ktorí vyrovnali z rýchleho protiútoku. V závere sa už nepodarilo nič vymyslieť. R Sitár, 200. PREDMIER: Uríček – Minárik, Tomaník, Kľus, Sluka, Brezničan (78. Janda), Chlebek (30. Bačík), Chválnik (84. Farkaš), Kučera, Pobijak, Šimoník. BÁNOVÁ B: Gavlák – Charbuliak, Pranda, Michulek, Pecko, Paulíny (64. Hôrecký), Mariniak, Hudec, Švík (55. Randa), Barus, Krajíček.
Teplička – Varín 1:4 (0:3), Januš (11m) – M. Murárik 2, I. Tichák, Mariáš.
Zo začiatku bol zápas vyrovnaný, potom prebrali iniciatívu hostia, boli rýchlejší aj kombinačnejší. V prvej polovici dali tri góly, mali aj šance. Domáci dali gól na konci stretnutia z pokutového kopu po faule. Koniec stretnutia poznačilo vylúčenie za vzájomné napadnutie. R Michna, ŽK: Šeliga – I. Tichák, ČK: L. Januš – Lopušan, 150. TEPLIČKA: Orava – Hruška, Cvacho, Malich, Poliak, Stenchlák, Krutý, Januš, Šeliga, Žiak (53. Slota), T. Januš. VARÍN: L. Murárik - M. Tichák, Mariáš (65. J. Repáň), M. Murárik (81. Zimen), I. Tichák, Nemček, Kokavec, M. Repáň, Šugár, Lopušan, Ďurko (46. M. Repkovský).
Kotrč. Lúčka – Závodie 3:0 (1:0), Biely, Kaplán, Žabka.
Od začiatku zápasu pritlačili domáci favorita, už v 6. min. skóroval Bielik. Potom sa hra vyrovnala, gól však v prvom polčase už nepadol. Do druhej časti hry nastúpili hostia s tlakom a snahou vyrovnať, čo im však v 68. min. znepríjemnil krásnou strelou Kaplán a následne upravil v 70. min. Žabka na 3:0. Potom sa už len dohrávalo v réžii domácich. R Drapáč, ŽK: Slúčik – Škuta, Capko, Kučera, 120. KOTRČ. LÚČKA: Trnovec – Šmehýl (80. Ďurnek), Káčerík, Slúčik, Bugala, Kuťka, Bielik, Mikolaj, Kaplán, Žabka, Martinček (86. Jaroščiak). ZÁVODIE: Pika – Kavecký (74. Mára), Belko, Škuta (76. Ježo), Ftorek, Šoška, Capko, Kučera, Mišúr, Šajnoha, Randík.
Skalité – Dolný Hričov 1:1 (0:1), 78. A. Sidora - 30. Masný.
Domáci začali veľmi dobre, no akoby šance, ktoré si postupne vytvárali, nie a nie premeniť. Ako sa hovorí: „nedáš – dostaneš“ sa stalo osudným aj Skalitčanom, keď hostia otvorili z ojedinelého protiútokmi skóre v 30. min. Domáci pritvrdili ešte viac hru, no sieť D. Hričova do konca polčasu nerozvlnili. Po zmene strán bola hra v réžii domácich, no nervozita a kŕčovitý futbal nedovolil streliť vytúžený gól. Až v 78. min. po peknej akcii A. Sidora vyrovnáva stav stretnutia na 1:1. Hostia si za bojovnosť bod rozhodne zaslúžia, pretože do konca zápasu sa už nič vážne neudialo. R Vojvoda, 300. SKALITÉ: Tatarka – Ľ. Mikula, A. Sidora, Padych, Vlček, R. Mikula, Janščo (70. Majchrák), Kaňa, M. Sidora, R. Časnocha (46. J. Čanecký). D. HRIČOV: Uhrík – Masný, Randík, Letička, Vančík, Capanda, Sobol, Banďúr, M. Lasička, Zaduban, Kováč.
Kysucké Nové Mesto B – Podvysoká 2:3 (1:3), 8. a 49. Macek - 12. Turiak, 42. Klago, 45. Cvinček.
Začiatok domácich bol veľmi dobrý, keď už v 8. min. otvoril skóre Macek. No po zaváhaní z 18 metrov hostia vyrovnali. Potom hrali aktívnejšie hostia a do konca polčasu vyhrávali už 1:3. Po obrátke zvýšeným úsilím ešte Kysučania korigovali na 2:3. Prišlo však nezmyselné vylúčenie Káčerika v čase, keď domáci dostali tú správnu chuť na futbal. Ale aj tak bol súper v zovretí domácich, ktorí sa snažili zvrátiť stav. Veľké šance však nepremenili. Najskôr Záhradník sám proti brankárovi a po ňom aj Vilček. Chýbal len krok k vyrovnávajúcemu gólu, z víťazstva sa tešili hostia. R Kupka, 150, ŽK: Sliž, ČK: Káčerík. K. N. MESTO B: Gašinec – Mičiak, Gapa, Guzma, Toka, Jakubec (80. Kopásek), Záhradník (80. Staník), Vlček, Holáň (88. Froll), Kačerík, Macek. PODVYSOKÁ: Hruška – F. Turiak, P. Bytčánek, Chytil, Slíž, M. Turiak (86. Bilský), Mi. Klago, Cvinček (82. Perďoch), Staník (53. Chochrúň), M. Byčánek, Ma. Klago.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Mesto Žilina zháňa dobrovoľníkov na celoplošné testovanie

Záujemcovia by mali byť vo veku od 18 do 50 rokov.

Nadšení pamiatkari. Známy komín z bytčianskeho kaštieľa existuje

V rámci komplexnej obnovy kaštieľa chcú komín vrátiť späť na jeho pôvodné miesto.