III. LIGA

KREMNIČKA - BÁNOVÁ
2:1 (2:0)
Góly: 39. Špirka, 42. Snitka - 64. Pikus.
Po opatrnom úvode to boli hostia, ktorí mohli prví otvoriť skóre. Slukovu strelu však Juračka kryl. Domáci odpovedali delovkou Kandu z priameho kopu. O chvíľu nato sa dostal do veľkej šance Keller, tiesnený však zakončil tesne vedľa. Pred koncom polčasu centroval do šestnástky Špirka, ale točená lopta skončila až v bráne prekvapeného Adamčíka. O tri minúty centroval Snitka a vysoký Keller hlavou pohotovo zakončil -
2:0. Po zmene strán začali hrať hostia aktívnejšie. V 62. min. sa ocitol sám pred Juračkom Padala, ale tesne prestrelil. O dve minúty sa už skóre menilo, keď po rohovom kope znížil na 2:1 Pikus. Hosťom po tomto góle narástli krídla a prevzali iniciatívu. Domáci sa stiahli do obrany a spoliehali sa len na rýchle protiútoky. Kremničke sa napokon s vypätím všetkých síl podarilo v bojovnom zápase zdolať Bánovú 2:1. ŽK: Kanda, Keller - Ďuratný L., Pikus. Rozhodoval Forgon, 100 divákov. BÁNOVÁ: Adamčík – L. Ďuratný, Stalmašek, Vajda, Labuda, Pikus, Ďurica, D. Ďuratný, Moravčík, Sluka, Padala (83. Červený). Tréner: Ľ. Knapec.Rudolf Paulus ml.

KRÁSNO - BYTČA
2:0 (1:0)
Góly: 24. a 76. Jakubec.
Prvých desať minút sa mužstvá oťukávali a už v 11. min sa mohli domáci ujať vedenia, Kubica však strelil k Jarošovej žrdi. Veľkú šancu mali v 20. min. hostia, ktorí po chybe domácej obrany nastrelili žrď. V 24. min. brejk Jakubca skončil v Jarošovej bráne - 1:0. Domáci mali gól na kopačkách aj v 45. min., ale Ondrušek z bezprostrednej blízkosti prestrelil. V druhom polčase, hneď  v 46. min. musel zachraňovať domáci Šustek. V 51. a 52. min. mali domáci sériu rohových kopov, ktoré nevyužili. V 76. min. Jakubec krížnou prízemnou strelou zvýšil na konečných 2:0. Zápas priemerný. ŽK: Blahuta, Sýkora - Takáč, Gajdošík. Rozhodoval Kucharský, 200 divákov. KRÁSNO: Šustek - Vaňovec, Seko, Pagáč, Grapa, Kubica, Mozol (68. Targoš), Ondrušek, Mičian (81. Sýkora), Blahuta, Jakubec. Tréner: M. Lastovica. BYTČA: Jaroš - Tvrdý, Zábavčík (78. Mahdoň), Širo, Takáč (56. Oravík), Kocian, Ciesarík (64. Mahút), Šelmek, Chrenko, Holeščák, Gajdošík. Tréner: J. Jozefovič.Milan Čimbora

K. N. MESTO – DOLNÁ ŽDAŇA 0:1 (0:1)
Gól: 3. Sekereš.
Domáci mali celý zápas neustáli tlak, nedokázali však šance premeniť. Hostia už v 3 min z trestného kopu z 20 m dali víťazný gól. ŽK: Szabo. Rozhodoval Králik, 310 divákov. K. N. MESTO: Brišš - Mrmus (79. Pecko), Gapa, Mičica, Bočej, Kohút, Záhradník (60. Špulica), Golian, Molnár, Šebík, Macek. Tréner: J. Staškovan.Milan Čimbora

RUDINSKÁ - RAKYTOVCE
1:1 (1:1)
Góly: 22. Sedúch - 34. Zlevský.
Divácky to bol zaujímavý futbal, hralo sa hore-dole. Rozhodcovia sa postarali o remízu. ŽK: Kotrč - Hric, Repčin. Rozhodoval Glončák, 200 divákov. RUDINSKÁ: Malik - Kravec, Lisko, Pučala (87. Číčala), Kotrč, Zuziak (57. Brodňan), Sedúch, Genčúr, Tvrdý, Hornák, Súkeník. Tréner: M. Šuraba.Miroslav Šuraba

NÁMESTOVO – LIET. LÚČKA
5:0 (5:0)
Góly. 7., 32. a 37. min Kucek, 30. Baláž, 34. Kurčinka.
Hostia začali dobre, avšak v 11. min. inkasovali gól po dlhom výkope brankára a následnom lobe Kuceka. Od tohoto okamihu dominovali domáci, v krátkom časovom úseku rozhodli zápas. V druhom dejstve vzruchu pred bránami ubudlo a hráči ponúknuté príležitosti na oboch stranách nevyužili. ŽK: Klokočík - Horčík, Štaffen. Rozhodoval Urda, 460 divákov. ČK: Horčík (po 2 žltej). LIET. LÚČKA: Tatranský - Masár, Horčík, Klapčík, Štaffen, Drahno, Kalina, Kaštan (25. Belan), Turian (55. Kodaj), Danech (67. Mihál), Šupina Tréner: I. Janči.Dušan Krnáč

ZVOLEN – ŽILINA B
0:2 ( 0:1)
Góly: 4. Wisdow, 85. Hubočan.
Zápas dobrej úrovne ovplyvnil rýchly gól hostí, ktorý strelil už v 4. min.
Salomon Wisdow. Futbalovejší hostia potom kontrolovali hru a hrozili najmä po centroch Tesáka. Domáci sa ťažko presadzovali cez pevnú obranu hostí a Bohuš so Škantárom nedokázali využiť črtajúce sa možnosti. V 2. polčase domáci hru vyrovnali, v 71. min. mal dobrú príležitosť na vyrovnanie Bohuš  a Bolgár v 73. min. nedokázal z bezprostrednej blízkosti vyučiť nedorozumenie v obrane hostí. Dobrý výkon hostí a ich víťazstvo potvrdil v 85. min. druhým gólom Hubočan. ŽK: D. Štefaník, Škantár - Colon. Rozhodoval Turňa, 200 divákov. ŽILINA B: Škrobák – Lončík (46. Tabak), Ofori, Toclomiti, Minarčík, - Hubočan, Mravec, Tesák, Ramos – Wisdow (87. Gajdošík), Filo (69. Ossiak). Tréner: Š. Tománek.
Pavel Žabenský

OSTATNÉ VÝSLEDKY: R. Sobota B - Králiky 0:2 (0:1), 30. Klinec, 63. Beňák. Brusno - D. Strehová 0:2 (0:0), 71. Chromek (11m), 89. Žingor.
14. kolo: Rakytovce – Žilina B 2:1 (2:1), Góly: Schmidtmayer, Fojtík - Tesák, ŽK: Juhász, Fojtík, Turčan, Kovalčík - Minarčík, Ramos, Salomon, 180 divákov. Bánová – Bytča 5:0 (0:0), Pikus 3, Padal, D. Ďuratný, ŽK: Vajda, Labuda - Tvrdý, Šíro, Mahdoň. 300 divákov. Dolná Strehová – Lietavská Lúčka 1:0 (1:0), Máč, ŽK: Chromek, Mareščuk, Čár, Jágerský, Karasy - Drahno, Šupina, Horčík, 350 divákov. Rudinská – Králiky 1:1 (0:1), Horňák - Hamšík, ŽK: Ryboň, Sedúch, Horňák - Martinec, Ondrejka, ČK: Malík (Rudinská), 200 divákov. Brusno – Dolná Ždaňa 0:2 (0:1), Sepeši, Szabo, ŽK: Hauer, Jančiar - Kukučka, Rozemberg, ČK: Hauer (Brusno), 300 divákov. Kremnička – Kysucké N. Mesto 4:0 (3:0), H. Kollár 3, Keller, ŽK: Kanda (Kremnička), 100 divákov. Zvolen – Rimavská Sobota B 5:0 (2:0), Bohuš 3, Škantár 2, ŽK: Cvejkuš, Vrbiniak - Ladňák, ČK: Ladňák, 200 divákov. Krásno – Námestovo 1:2 (1:1), Jakubec - Macko, Gajdošík, ŽK: Jakubec, Jozefík, Kopásek - Stašiniak, ČK: Švábik (Krásno), 200 divákov.

3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Žilinskí cestári najazdili za dva dni 24-tisíc kilometrov

Cestárov preverila prvá výraznejšia várka snehu počas tejto zimy.

Na dokončenie Tunela Višňové – Dubná skala prišli v decembri minulého roka tri súťažné ponuky

Situácia sa zhoršuje. Fakultná nemocnica eviduje narastajúce množstvo pacientov v kritickom stave

Nemocnica vyzýva lekárov, ktorí prerušili ordinačnú činnosť, na návrat do ambulancií.