Makovčania s odretými ušami

IV. liga Oščadnica – Trebostovo 5:1 (3:0), 6. Brisuda, 19. Krkoška, 41. Jaroš, 53. a 85. Gončár – 89. Ľ. Lukášik (11 m).

IV. liga
Oščadnica – Trebostovo 5:1 (3:0),
6. Brisuda, 19. Krkoška, 41. Jaroš, 53. a 85. Gončár – 89. Ľ. Lukášik (11 m). Oščadničania si od začiatku vytvorili tlak. Už v 19. min. vyhrávali 2:0 po góloch Brisudu a Krkošku. Obaja skórovali hlavou. Domáci hrali efektívne a premieňali šance. Ani Trebostovčania nehrali zle. Snažili sa o otvorený futbal, ale doplatili na to. Do šancí sa totiž dostávali len sporadicky. Tretí gól padol po kombinácii Krela – Jaroš, keď druhý menovaný premenil samostatný nájazd. Ďalšie dva gól pridal po zmene strán prakticky do prázdnej brány Gončár. V samom závere hostia skorigovali výsledok čestným úspechom po prísne nariadenej penalte. R Cimprich, 450. ŽK: Kopera, Lušňák, Vojtuš, Krkoška – Kosa, R. Lukášik.
OŠČADNICA: Pazdera – Kopera, Jaroš, Zemaník, Brisuda (60. Vojuš), Krkoška, Palárik, Krela, Gončár, Lušňák (66. Šulgan), Húska.
Belá Dulice – K. Lieskovec 2:1 (0:0),
58. Páleš, 66. Delton – 89. Škorík. Domáci mali jednoznačnú prevahu, ale nedarilo sa im premieňať vyložené šance. Až v 58. min. sa podarilo prelomiť obranu hostí Pálešovi, ktorý hlavou presne zakončil kombinačnú akciu. O pár minút pridal druhý gól po skrumáži Delton. Hosťom sa podarilo skorigovať až minútu pred koncom po chybe domácej obrany, ktorú využil Škorík. R Rogoň, 150. ŽK: Kekely (K. Lieskovec).
K. LIESKOVEC: Jurkovič – Kekely (68. Vlček), Trnovec, Pavlík, Brtnický, Marčan, Macura (46. Sýkora), Mreka, Klimek, Škorík, Drástych.
Nižná – S. Bystrica 1:2 (0:1), 89. Kaňa – 6. a 51. Kubala. Prvý gól strelil po parádnej akcii Laca Kolembusa strelec zápasu Kubala. Ten istý hráč sa presadil aj šesť minút po prestávke a zdalo sa, že je rozhodnuté. Domáci Kaňa však minútu pred koncom znížil. Na konci ešte Šumský trafil tyčku. Hostia sa však o výsledok báli až do konca. Výborným výkonom ich podržal brankár Šumský. R Náther, 250. ŽK: Matejčík, Kubala (obaja S. Bystrica).
S. BYSTRICA: Smyko – P. Kolembus, L. Matejčík. P. Kolenčík, La. Kolembus, Ľ. Kolembus, P. Matejčík, Štrba, Hoferica, Faktor, Kubala.
T. Štiavnička – Stráňavy 5:1 (1:0), 54., 61., 67. a 73. Gregor, 45. Paško (11 m) – 60. Lacek. Konečne si zakričali fanúšikovia „Turany do toho!“. Práve tam totiž hráva svoje domáce zápasy Turčianska Štiavnička. Hosťom netreba uprieť snahu, ale domáci sa vypli k víťazstvu v zápase, v ktorom išlo o veľa. Štiavničania mali v druhom polčase jasne navrch a odzrkadlilo sa to na výsledku. Prvý gól dal z pokutového kopu Paško. Po zmene strán sa v 54. min. v šestnástke hostí najlepšie orientoval Gregor, ktorý pridal druhý gól. V 60. min. premenil výbornú príležitosť Lacek a znížil. V 61., 67. a 73. min. Gregor pridal ďalšie góly a to mu ešte jeden rozhodca pre ofsajd neuznal. R Paňko, 300. ŽK: Zrník, Gregor, Paško – Podhradský, Horec, Mahút. STRÁŇAVY: Holec – Berzák (10. Kampas), Podhradský, Machyna, Syrovátka (77. Hruška), Čuraj, Bukovčan, Mahút, Meliš, R. Cetera (46. L. Cetera), Lacek.
Makov – Tvrdošín 4:3 (2:0), 2. a 55. Sýkora, 3. a 72. Křenek – 62. Martiny, 80. Baláž, 85. Novák. Keď v 3. min. Sýkora otvoril skóre a hneď vzápätí Křenek zvýšil na 2:0 zdalo sa, že Rabčania odídu z Makova s debaklom. Bohužiaľ, pre domácich, záložníci začali hrať „na seba“ a sympatickí hostia prevzali iniciatívu. Hlavne ich kapitán Novák skvele režíroval svojich spoluhráčov a je len šťastím pre Makov, že prvý polčas nedali gól. Do druhého polčasu po umývaní hláv v kabíne v 55. min. po krásnej akcii na jeden dotyk Šustek – Křenek – Sýkora padol lahôdkový gól na
3:0. V 58. min. hosťujúci Martiny prekvapil Krišicu a bolo 3:1. V 65. min. domáci ostrostrelec Křenek sa v šestnástke hostí zbavil dvoch obrancov a elegantne zvýšil na 4:1. Domáci diváci videli pohodový zápas. Makovčania si však v závere po chybách narobili starosti. Baláž znížil a keď v 85. min. Novák dal na 4:3, vyzeralo to na drámu. Domáci umnou hrou v závere víťazstvo udržali, ale ich hra mala oproti predchádzajúcim zápasom trhliny. R Zelezník, 400. MAKOV: Krišica – Mihaylov, Banetka, Pavlica, Barčák, Sýkora (66. Roman), Konečný (46. Sojčák), Kubošný, Křenek, Juříček, Šustek.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: L. Štiavnica – O. Jasenica 0:0. Valča – Dúbrava 3:2 (3:1), 28. Horváth, 35. Zverenec, 42. Kucian (11 m) – 10. Kacian, 80. Suchý.

1. Makov 6 5 1 0 23:10 16
2. S. Bystrica 6 4 2 0 17:9 14
3. Dúbrava 6 4 1 1 15:7 13
4. Valča 6 3 2 1 12:8 11
5. Belá 6 3 1 2 12:6 10
6. O. Jasenica 6 3 1 2 7:4 10
7. Stráňavy 6 2 3 1 10:10 9
8. Tvrdošín 6 2 2 2 11:13 8