Prvý týždeň vyšiel naprázdno

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 4:3 (0:1, 1:1, 3:1) MsHK Žilina – Slovan Bratislava 2:4 (1:2, 0:2, 1:0) HK ŠKP Poprad - MsHK Žilina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly: 31. Marek Hovorka (Trochta, Mach), 42. Róbert Huna (Kriška), 51. Fatyka (Trochta, Holečko), 51. Róbert Huna (Richard Huna) - 17. Kivoň (Oravec, Bulík), 24. Gálik (Michal Straka, Krajči), 54. Gálik (Michal Straka, Kusovský). Vylúčení: 5:8, Matejka (L. Mikuláš) 10 min. (napadnutie zozadu). Presilovky: 1:1.
Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: J. Konc, 2 890 divákov.
Žilina: Lipovský - Dlouhý, Saviels, Kusovský, Frühauf, Búřil, Kivoň, Halász, Sekáč - V. Král, Hreus, Kontšek - Krajči, Michal Straka, Gálik - Oravec, Bulík, Zlocha - Tománek, Groma, Lelkeš.
Kto čakal v zoznamovacom zápase s novou sezónou v súboji najmladšieho tímu extraligy s úradujúcim majstrom jednoznačnú záležitosť, ostal od začiatku zaskočený. Aj keď do polovice duelu to podľa výsledku vyzeralo podľa predpokladov. Žilinčania sa ujali vedenia tvrdou strelou od modrej čiary, keď Kivoň v presiloke prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. V 24. min. zvýšil Gálik na 2:0 pre hostí, ale Liptáci aj napriek tomu nešli do kolien. Svižným pohybom a šikovnými kombináciami robili Lipovskému čoraz väčšie problémy. Presne v polovici stretnutia znížil Hovorka na 1:2. Zverencom trénera Milana Jančušku vyšiel dokonale nástup do posledného dejstva, Róbert Huna po spolupráci vyrovnal na 2:2. Rozhodujúcou pre konečný výsledok bola 51. min., keď v priebehu pár sekúnd dal gól kapitán Fatyka a vzápätí strelecky disponovaný Róbert Huna zvýšil na 4:2 pre domácich. Hoci žilinskí vlci o chvíľu znížili z hokejky strelecky disponovaného Gálika, nadšene hrajúci Liptáci udržali cenné víťazstvo.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Publikum videlo vzhľadom na úvod sezóny veľmi kvalitný duel. My sme zbytočnými chybami prišli o dvojgólové vedenie. V závere chlapci dreli, chceli vyrovnať, ale chýbalo nám aj kus potrebného šťastia. Musíme si v pokoji rozobrať viaceré situácie, najmä presilovky a pripraviť sa na ďalšie zápasy.“
Ostatné výsledky 1. kola:
Skalica - Zvolen 1:5 (1:0, 0:2, 0:3), Nitra - Martin 2:4 (0:2, 1:1, 1:1), Trenčín - Košice 2:3 (1:1, 1:2, 0:0), Slovan - Poprad 6:1 (3:0, 2:0, 1:1).

MsHK Žilina – Slovan Bratislava 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Góly: 8. Gálik (Krajčí), 52. Krajčí (Halász) – 11. Hujsa (Uram, Vorel),
14. Hurtaj (Hujsa), 34. Uram (Huba), 40. Hujsa (Uram). Vylúčení: 15:12, Kuľha (Slovan) 10 min. (nedovolený výstroj). Presilovky: 1:3.
Oslabenia: 0:1. Rozhodoval: Ravodin (Rusko), 1 356 divákov.

Žilina: Lipovský - Dlouhý, Saviels, Kusovský, Frühauf, Búřil, Kivoň, Halász, Sekáč - Oravec, Hreus, Kontšek - Krajči, Michal Straka, Gálik - Král, Bulík, Zlocha - Tománek, Groma, Lelkeš.
So zápasom, ktorého priebeh poznačilo množstvo vylúčených na oboch stranách, sa lepšie vyporiadal Slovan. Skóre síce otvoril počas prvej početnej výhody Žiliny Gálik, ale to bolo, čo sa týka gólov, zo strany domácich na dlhú dobu všetko. Kombinačné akcie hostí sa množili, ale väčšinou končili na spoľahlivo chytajúcom Lipovskom, fínsky legionár Hovi v protiľahlej bráne mal podstatne menej práce. V druhej tretine ušiel Slovan domácim na rozdiel troch gólov, čo rozhodlo o osude zápasu. Z domácich akoby s pribúdajúcimi minútami vyprchávala motivácia a snaha zvrátiť stav stretnutia. Nepomohlo ani úsilie a kombinovanie útokov domácich v poslednej časti hry.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Chceli sme dostať Slovan pod tlak, rozkúskovali to však vylúčenia. Mrzel ma gól, ktorý sme dostali v oslabení a hneď po ňom ďalší. Nemôžem byť pozitívne naladený po takomto stretnutí. Aj tí, čo nastúpili v tretej tretine, to neodkorčuľovali, ale zdramatizovali stretnutie. Nevešiame však hlavu, čakajú nás ďalšie zápasy.“(ki)

HK ŠKP Poprad - MsHK Žilina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Mi. Segľa, 32. Ma. Segľa, 60. Bartečko - 7. Gálik. Vylúčení: 7:11, navyše domáci Bambúch 10 min. za odhodenie rukavíc, z hostí Oravec 10. min. za napadnutie zozadu, Halász 10 min. za odhodenie rukavíc. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Rudý, 2 015 divákov.
Žilina: Laco - Dlouhý, Búřil, Kusovský, Kivoň, Halász, Saviels, Frühauf, Kadlubiak - Oravec, Hreus, Král - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Kontšek, Bulík, Zlocha - Tománek, Groma, Lelkeš.
Domáci začali svižne a na začiatku štvrtej minúty zúžitkovali prvé žilinské vylúčenie. Mali aj ďalšie šance, nevyužili ich, a tak prišlo rýchle vyrovnanie. V prvej dvadsaťminútovke videli diváci  obojstranne pekný hokej, aj o akcie pred obidvoma bránkami nebolo núdze. Popradčania mali viac príležitostí na skórovanie, ich presilovky však zostali nevyužité. Nevyznamenali sa ani hostia, ktorí pred svojím prvým gólom presilovku 5 na 3 zahodili. Na začiatku 32. min. videli diváci ukážkovú akciu domáceho Martina Segľu, ktorý sa zmocnil puku vo svojej obrannej tretine, prešiel bleskovo po pravej strane ihriska a zasunul puk Lacovi do ľavej dolnej časti brány. Tri minúty pred sirénou zlikvidoval žilinský brankár samostatný nájazd Piataka. Na začiatku ostatnej tretiny domáci Cipulis delovkou vyskúšal pozornosť Laca, no bez gólového efektu. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, pred bránkami bolo miestami „veselšie“, výsledok sa zmenil gólom v power play domácich.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Mali sme v nohách zápas so Slovanom, ale na našom výkone to nebolo vidieť. Vyrovnali sme sa domácim vo všetkých činnostiach, len nie v góloch. Preto si myslím, že sme si nezaslúžili prehru, ktorá ma mrzí.“
Ostatné výsledky 3. kola:
Trenčín – Nitra 2:1, L. Mikuláš – Skalica 4:2, Slovan – Košice 4:2, Martin – Zvolen 5:1.

10. Skalica 3 0 0 0 0 1 2 6:13 0

Za názvom klubu nasleduje počet zápasov, ďalej výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch – 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body.