Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Prvé body doviezli z Martina

MHC Martin - MsHK Žilina 1:2 po samost. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1) Góly: 39. Klepáč (Škuta) - 45. Kusovský (Krajčí), rozhodujúci samost. nájazd premenil Krajčí.

MHC Martin - MsHK Žilina 1:2 po samost. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 39. Klepáč (Škuta) - 45. Kusovský (Krajčí), rozhodujúci samost. nájazd premenil Krajčí. Vylúčení: 7:12 na 2 min, Michal Straka (Žilina) 10 min za napadnutie zozadu. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Bodák, 3 000 divákov.
Žilina: M. Laco - Dlouhý, Búřil, Kusovský, Kivoň, Halász, Saviels, P. Frühauf - Hanzal, Hreus, Kontšek - Krajčí, Michal Straka, Gálik - V. Král, Bulík, Zlocha - Tománek, Groma, Lelkeš.
Majster zo Žiliny, po prvý raz s Hanzalom v zostave, už konečne musel zabodovať naplno a tomu prispôsobil aj taktiku. Hostia začali aktívne, už v 1. min. dvojica Krajčí a Straka pohrozili domácim, ale bez efektu. V 10. min. Martin nevyužil 98-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V 16. min. zazmätkoval brankár Laco, no pred číhajúcim Törökom ešte stihol zachrániť. V druhej tretine to bol opäť vyrovnaný hokej, Martinčania zvýšili tempo a v 39. min. sa dočkali gólu. Klepáč pri presilovke piatich proti trom vystrelil od modrej a bolo 1:0. Žilinčania kontrovali v 45. min. tiež v presilovke, keď sa v tlačenici najlepšie zorientoval Kusovský - 1:1. Rozuzlenie v riadnom hracom čase mal na hokejke Podstavek, ktorý v 57. min. stroskotal na Lacovi. V predĺžení gól nepadol a v samostatných nájazdoch zabezpečil hosťom víťazstvo Krajčí.
Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Žiliny): „Dnes naši hráči príkladne bojovali a zaslúžene získali prvé vytúžené body. Podali sme zodpovedný a bojovný výkon. Musím priznať, že sa na nás usmialo aj šťastie najmä v samostatných nájazdoch. Som veľmi rád, že nepriaznivú sériu sme pretrhli a verím, že toto vydreté víťazstvo dodá našim hráčom potrebné sily do ďalších zápasov.“
Ostatné výsledky 4. kola:
Trenčín - Zvolen 5:1 (0:0, 2:0, 3:1), Nitra – L. Mikuláš 6:1 (1:0, 3:0, 2:1), Skalica - Slovan 2:6 (1:4, 0:1, 1:1), Košice - Poprad 2:1 (0:0, 1:1, 1:0).

MsHK Žilina – HC Košice 5:4 (3:0, 0:3, 2:1)
Góly: 1. Konšek, 8. Hreus (Hanzal, Dlouhý), 17. Hreus (Dlouhý, Kusovský), 51. Dlouhý (Kontšek, Hreus), 54. Gálik (Krajči, Straka) – 30. Špilár
(I. Droppa), 40. Bicek (I. Droppa, Javín), 40. Špilár (Špelda), 46. Javín
(Špilár, Faith). Vylúčení: 6:6, Šterbák 5+DKZ, Hvila 10 min. (obaja Košice). Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Pavlovič, 809 divákov.
MsHK: M. Laco – Kusovský, Frühauf, Saviels, Halász, Búřil, Dlouhý – Hanzal, Hreus, Kontšek – Gálik, Straka, Krajčí – Zlocha, Bulík, Král – Lelkeš, Tománek, Oravec.
Réžiu prvej tretiny si zobrali na starosti Žilinčania. Kapitán Roman Kontšek ukázal už v 28. sekunde, ako sa presadiť proti obrane Košíc a skórovať. Nasledoval ho kolega z útoku Michal Hreus, ktorý pridal ďalšie dva góly. Hostia ožili v polovici zápasu. Iniciatívu prebrali po Špilárovom góle. Ešte do konca druhej tretiny sa im podarilo vyrovnať, v poslednej minúte dali Žilinčanom dva góly do šatne, druhý z nich sekundu pred sirénou. Do posledného dejstva nastúpili aktívnejšie domáci, schladil ich však od modrej čiary Javín. Vôľa vlkov po víťazstve nepoľavila ani po tomto góle. Dlouhému a Gálikovi sa podarilo otočiť stav, ktorý sa už do konca nezmenil, ani po košickej hre bez brankára v úplnom závere zápasu.
D. Gregor (tréner Žiliny): „Pred zápasom som upozorňoval na to, že Košice sú nesmierne silné v ofenzíve. Vyšiel nám úvod zápasu, vyšli presilovky, prvú tretinu sme zahrali veľmi dobre, stav 3:0 napĺňal optimizmom. Možno nás však trochu aj uspal, najmä na konci druhej tretiny, kedy sme inkasovali v poslednej sekunde. Také veci by sa nemali stávať. V tretej tretine sa hra prelievala z jednej strany na druhú, Košice išli do vedenia a ja si nesmierne vážim naše mužstvo, že ho to nepoložilo. Po určitých zmenách v zostave sme dokázali zdvihnúť hlavu a podarilo sa nám dať aj gól. Na kvalitné mužstvo, akým Košice nesporne sú, si tento výsledok cením.“
Ostatné výsledky 5. kola:
Trenčín – Martin 4:1 (0:0, 1:1, 3:0), L. Mikuláš – Zvolen 3:1 (1:0, 0:1, 2:0), Poprad – Skalica 5:3 (2:1, 0:2, 3:0), Slovan – Nitra 2:3 (0:1, 0:1, 2:1).

HK 36 Skalica - MsHK Žilina 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Góly: 5. Hrnčirík (M. Dostál), 45. Školiak (M. Ivičič), 49. Liščák,
56. Liščák (Liška, K. Sloboda) - 23. Zlocha (Saviels), 28. Krajčí (Dlouhý, Gálik), 60. Kontšek (Hreus). Vylúčení: 6:4. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodoval: F. Mihálik, 1 500 divákov.
Žilina: M. Laco - Dlouhý, Búřil,
P. Frühauf, Kusovský, Saviels, Halász - Hanzal, Hreus, Kontšek - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Opatovský, Zlocha, V. Král - Oravec, Tománek, Lelkeš.
Oba tímy potrebovali pred zápasom body ako soľ. Napokon ich po bojovom výkone získali domáci zeleno-bieli. Chuť po víťazstve prezentovali Záhoráci už úvodným gólom, keď sa v 5. min. ujala presná strela skalického útočníka Hrnčiríka.
V prvej tretine sa viacerými zákrokmi pochlapil domáci gólman Nešťák, najmä pri šanciach Oravca a Lelkeša. V druhej tretine začali Žilinčania výhodou o dvoch mužov, ale gól z ich hokejok nepadol. Ten prišiel až v 23. min., keď strelou po ľade vyrovnával na 1:1 Zlocha. V 28. min. preukázal túžbu po góle Krajčí, ktorému sa na dvakrát podarilo prekonať skalického brankára - 1:2. V 45. min. vyrovnal Školiak, o pár minút na to prevzal na seba zodpovednosť skalický útočník Liščák a pohotovo ťahom po samostatnej akcii zavesil pod hornú žŕdku Žilinčanov. V 50. min. mohol opäť Liščák upraviť skóre, ale čo sa mu nepodarilo vtedy, vyšlo v 56. min., keď si čiperný útočník vyšliapol zoči-voči Lacovi, zvolil strelu do „vinkla“, ktorou posunul Skalicu do dvojgólového vedenia. Vlci si vybrali v poslednej minúte oddychový čas, po ktorom nasledovala power-play, ale počas nej sa im už len podarilo znížiť na konečných 4:3.
Vladimír Hliadlovský, asistent trénera Žiliny: „My sme po víťazstve v minulom kole s Košicami chceli uspieť aj na ľade v Skalici, ale sa nám to nepodarilo. Gratulujem súperovi k prvým bodom v tejto sezóne.“
Ostatné výsledky 6. kola:
Dukla Trenčín – L. Mikuláš 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), Martin - Košice 4:3 (0:1, 3:0, 1:2), Slovan - Zvolen 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), Nitra - Poprad 4:2 (1:0, 1:2, 2:0).
Program na tento týždeň:
Utorok 26. septembra o 17.30 h: Žilina – Nitra. Piatok 29. septembra: Zvolen – Žilina. Nedeľa 1. októbra o 17.30 h: Žilina – Trenčín.

10. Skalica 6 1 0 0 0 1 4 15:27 3

Za názvom klubu nasleduje počet zápasov, ďalej výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch – 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body.