Kolo v znamení nepremenených pokutových kopov

V. LIGA Varín – Skalité 1:0 (1:0), Repkovský. Zo začiatku bola hra vyrovnaná, hostia boli dôrazní, ale gól dali domáci.

V. LIGA
Varín – Skalité 1:0 (1:0),
Repkovský. Zo začiatku bola hra vyrovnaná, hostia boli dôrazní, ale gól dali domáci. Po prudkom centri na Repáňa vrátil loptu pred bránu brankár hostí a Repkovský ju dorazil do brány. V ďalšom priebehu podržal domácich brankár Murárik, ktorý zmaril dve gólové šance Skalitého. V druhom polčase hostia pritlačili, ale svoju aktivitu nezužitkovali. Šance mal aj Varín, ale gól už nepadol. Stretnutie sa dohrávalo medzi šestnástkami. R Uhorskai, 100. ŽK: J. Repáň, Kokavec, Hanus – Baroniak, Šurhaniak. VARÍN: Murárik – M. Tichák (46. Hanus), J. Repáň, Zimen, Michulek, Dlhopolček (39. Repkovský), Kokavec, M. Repáň, Šugár, Lopušan, I. Tichák (90. Ďurko). SKALITÉ: Tatarka – Halfar, Baroniak, Vlček, R. Mikula, Janščo, Kaňa, Chovanec, Bury (56. Ľ. Mikula), Sidora, Šurhaniak.
Bánová B-Brezany – Podvysoká 3:0 (1:0), Randa, Trnovec, Dobroň.
Prvý polčas bol vyrovnaný. Domáci sa snažili, ale hostia ešte stačili odolávať. V 16. min. vyšla rezerve Bánovej pekná akcia po vyšachovaní obrany hostí a skóre otvoril Randa. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať a až do 70. min. bola hra vyrovnaná. Vtedy zvýšil Trnovec na 2:0. Po tomto góle hosťom postupne dochádzali sily. V závere tlačili domáci a minútu pred koncom pridali ešte tretí gól. V nadstavenom čase kopali Brezany penaltu, ktorú zahodil Dobroň. R Beňo, 150. ŽK: P. Bičanek (Podvysoká). BREZANY: Chobot – Krajíček, Pranda, R. Michulek, Pecko, Hudec (84. M. Michulek), Stalmašek, Trnovec, Švík, Červený, Randa (16. Forbák, 46. Dobroň). PODVYSOKÁ: Hruška – Turiak, P. Bičanek, M. Bičanek, Chytil, Slíž, Turiak (46. Comorek), Miroslav Klago, Cvinček, Staník, Martin Klago.
Dolný Hričov – Kysucké Nové Mesto 1:3 (1:0), Kahát – Holáň, Klec, Kopásek.
V slabom zápase mužstiev z dna tabuľky sa hrala vyrovnaná partia. Domáci sa ujali vedenia v 23. min. po strele z dvadsiatich metrov. Zápas pokračoval medzi šestnástkami bez šancí. Scenár hry sa nezmenil ani v druhom polčase. V 62. min. prekvapil hráč hostí Holáň strelou do šibenice z 25 m. Tento gól domácich zlomil. V 88. min. poslal hostí do vedenia Klec a v poslednej minúte Kopásek upravil na konečných 1:3. R Blahušiak, 70. ŽK: Randík, Capanda, M. Lasička – Buček.
D. HRIČOV: Uhrík – Masný, Randík, Capanda (46. Martiník), J. Lasička, M. Lasička, Sabo, Zaduban, Sobola, Kahát, Trnovec. K. N. MESTO: Maslák – Mičiak, Jančiga, Buček, Valiašek, Jakubec (46. Klec), Vlček, Rejtek (72. Šidlo), Holáň, Macek, Kopásek.
Strečno – Teplička 0:2 (0:2), Milan Stenchlák, Adamus.
Hostia začali útokom a hneď v druhej minúte po centri Hrušku skóroval zblízka hlavou Milan Stenchlák. V 36. min. kopali hostia jedenástku, ale brankár Kopásek Kozákovu strelu vyrazil. V 45. min. opäť po centri z ľavej strany skóroval Adamus. Strečno zvýšilo v druhom polčase aktivitu, malo územný tlak, ale bez gólového efektu. R Šalata, 150. ŽK: Ilovský, Sokolovský (Strečno). STREČNO: Kopásek – Ilovský, Beháň (85. Taraba), I. Melo (26. Beleš), Lonc, L. Melo, P. Sokolovský, Trhančík, R. Sokolovský, Kán, Cigánik. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Kozák, Krutý, Michal Stenchlák, Milan Stenchlák, Miček, Belák, Mintál, Adamus (72. Slota), Kyseľa.
Rosina – Predmier 2:1 (1:0), Trhančík, Filo – Šimoník.
Hostia boli pre domácich vyrovnaným súperom, v 30. min. podcenil brankár hostí priamy kop Fila a Trhančík po dorážke otvoril skóre. Minútu pred koncom prvého polčasu mohli hostia vyrovnať, ale „závar“ pred bránou gól nepriniesol. Po prestávke boli iniciatívnejší hostia, v 49. min. nastrelil Tomaník z 30m brvno. V 66. min. bolo po rýchlom protiútoku Šimoníka vyrovnané. Domáci sa o víťazstvo pobili, hoci v 69. min. Ondák nepremenil pokutový kop za ruku. V 81. min. Ondáka vychytal brankár po Kaisovej finálnej prihrávke a v 86. min. snaživý Ondák uvoľnil Fila, ktorý dal na konečných 2:1. R Frančák, 200. ŽK: Trhančík, Jaššo - Tomaník, Chválnik, Šimoník, Sluka. ČK: Jaššo (Rosina) po druhej ŽK. ROSINA: Turčan – Jaššo, Filo, Lisík (70. Paur), Adamčík, Smieško, Trhančík, Kopáč, Turský, Ondák, Šustek (64. Kais). PREDMIER: Uríček – Minárik, Tomaník, Klus, Sluka, Bajza (87. Brezničan), Pobijak (55. Chválnik), Husár, Kučera, Šukala, Šimoník.
Raková – ZA Závodie 1:1 (1:1), 15. Rebroš – 24. Capko. Domáci si v prvých minútach vytvorili mierny tlak. Vypracovali si po štandardných situáciách aj dve gólové šance, no Kubizňa nedal. Potom nastala v 15. min. zmena, keď sa Rakovčania ujali vedenia. Jarábkov trestný kop do brány usmernil hlavičkou Rebroš 1:0. V ďalších minútach sa hralo len v strede ihriska. V 25. min. však domáci zahrávali rohový kop, ktorý využili hostia a z rýchleho protiútoku vyrovnali na 1:1. Druhý polčas mal doslova a dopísmena vyrovnaný priebeh. Šance na obidvoch stranách sa striedali, no ostali nevyužité. Deľba bodov v Rakovej je spravodlivá. R Sitár, 150, ŽK: Kavecký, Šoška. RAKOVÁ: Kajánek – Š. Jarábek, Tatarčiak, Majerík, Baďura, Maľovaník (55. Šperka), Badžgoň, Martiník. Rebroš (84. Ponechal). Kubizňa, Poliak (72. Šúpolík). ZÁVODIE: Pika – Kavecký, Belko, Bičan, Ježo, Capko (90. Trnka), Šoška, Kučera, Šajnoha, Randík, Tlacho.
Radoľa – Kotrčina Lúčka 0:0. V nedeľu sa v Radoli na trávniku stret-
li dvaja nováčikovia súťaže. Jeden reprezentoval región Kysuce a druhý a Žilinu. Už od úvodného hvizdu to vyzeralo na rovnocenne rozohranú partiu, kde sa o víťazstvo bude bojovať až do samého záveru. Bezgólový prvý polčas dal čakať, že ten druhý bude aktívnejší a predvedený futbal zo strany obidvoch mužstiev naberie na obrátkach. No ani druhá 45-minútovka nepriniesla rozlúštenie hádanky, kto bude víťaz? Zásluhu na bezgólovom výsledku má hlavne výborne chytajúci Petel Helt, ktorý zmaril tutovku hostí z piatich metrov. Deľba bodov je pre oboch nováčikov tým najlepším, čo si v nedeľu mohli želať. R Jacko, 200, ŽK: Hartek – Káčerík.
RADOĽA: P. Helt – Macejko, Paulus, J. Minár, M. Hartek, Gazdík (46. Ďuriš), S. Žúbor, Kaplík, J. Žúbor, Hahník (64. Luprich), Minár. K. LÚČKA: Trnovec – Šmehýl, Káčerík, Ďurnek, Bugala (46. Káčerík), Kuťka, Bielik, Mikolaj, Kaplán, Žapka, Martinček (Beléš).

1. K. Lúčka 9 6 1 2 22:9 19
2. Radoľa 9 6 1 2 22:17 19
3. Rosina 9 5 3 1 18:11 18
4. Závodie 9 5 2 2 16:14 17
5. Bánová B 9 4 3 2 15:9 15
6. Teplička 9 5 0 4 21:17 15
7. Varín 9 5 0 4 14:12 15