Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Domácu stratu nahradili v Trnave

Góly: 40. Nemec, 75. Tesák, 88. Štrba. Žilinčania cestovali do Trnavy s jasným predsavzatím – naplno bodovať a zmazať tak bodovú stratu z domáceho zápasu s Nitrou.

Góly: 40. Nemec, 75. Tesák, 88. Štrba.
Žilinčania cestovali do Trnavy s jasným predsavzatím – naplno bodovať a zmazať tak bodovú stratu z domáceho zápasu s Nitrou. Podarilo sa im to dokonale. Ako prví pohrozili domáci. Už v 5. min. po centri Kožucha slabo vystrelil Blaha a Kuciak jeho pokus kryl. Na druhej strane unikal snaživý Devátý, ale neuspel a rovnako z protiútoku na druhej strane ani Ďuriš, ktorého delovka preletela vedľa ľavej žrde. V 27. min. nedal zblízka ani Vršič. V 40. min. využil zlé vybehnutie domáceho brankára Hrdinu Adam Nemec, keď mu oblúčikom z rohu pokutového územia poslal do siete navštívenku v podobe vedúceho gólu. O štyri minúty ten istý hráč v ďalšej šanci prestrelil. Po obrátke začali lepšie domáci. Ako prvý dobre vystrelil Kopúnek. V 55. min. Nemcova strela z rohu len tesne minula žrď trnavskej brány. Ten istý hráč pohrozil aj o pár minút neskôr. Druhý gól žlto-zelených však pridal striedajúci Lukáš Tesák a dve minúty pred koncom pridal tretí gól kapitán Zdeno Štrba. Žilinčania si z Trnavy odviezli tri body a napravili tak remízové zaváhanie z predchádzajúceho domáceho súboja proti Nitre. Pred 4 528 divákmi rozhodoval Vlk. ŽK: Čtvrtníček – Minarčík, Kuciak.
MŠK: Kuciak – Pekarík, Hubočan, Vomáčka, Minarčík, Devátý (46. Tesák), Štrba, Vršič, Jež, Porázik (81. Ramos), Nemec (90. Ofori).
Pavel Vrba, tréner MŠK: Som spokojný s víťazstvom v pomere 3:0. Diváci videli aktívny, útočný futbal. Napravili sme dojem z nešťastného domáceho zápasu s Nitrou a bodmi z Trnavy sme si prilepšili. Zaslúžene sme vyhrali rozdielom triedy.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 14. KOLA:
FC Nitra – MFK Košice 0:2 (0:0), 65. a 90. Pavol Majerník. Inter Bratislava – Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0), 59. Kunzo, 90.+ Peter Majerník. Artmedia Bratislava – ZŤS Dubnica 2:1 (0:0), 61. Reiter, 86. Halenár – 81. Filo. FC Senec – Slovan Bratislava 2:0 (1:0), 27. Takáč, 87. Moughfire.
AS Trenčín – MFK Ružomberok 0:2 (0:1), 28. Siva, 74. Zošák.
OSTATNÉ VÝSLEDKY 15. KOLA:
Sobota 14. októbra o 14.30 hod: Slovan Bratislava – MFK Košice. O 17.30 hod: ZŤS Dubnica – FC Senec, MFK Ružomberok – Artmedia Bratislava, Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín, MŠK Žilina – Inter Bratislava, Spartak Trnava – FC Nitra.
PROGRAM 14. KOLA
Utorok 17. októbra o 14.00 hod: Inter Bratislava – Spartak Trnava, Artmedia Bratislava – Dukla Banská Bystrica, FC Nitra – Slovan Bratislava. O 15.00 hod: MFK Košice – ZŤS Dubnica. O 17.30 hod: AS Trenčín – MŠK Žilina, FC Senec – MFK Ružomberok.
STRELCI MŠK:
7 gólov – Dare Vršič, Adam Nemec, 6 gólov - Stanislav Šesták, 5 gólov –Andrej Porázik, 3 góly – Benjamín Vomáčka, 2 góly – Róbert Jež, Pavel Devátý, Zdeno Štrba, 1 gól –Ivan Belák, Lukáš Tesák.