Chlmec poskočil o päť miest

II. trieda

Tlačenica v čele tabuľky pokračuje ďalej a mužstvá, ktoré figurovali v minulom kole na popredných priečkach, poklesli nižšie a novým lídrom sa stal Považský Chlmec. Turie s Nededzou si vymenili svoje pozície na chvoste tabuľky. Kolo prinieslo množstvo prekvapení. O poriadny cirkus sa postaralo Stránske, keď svojho súpera z Hrabového nešetrilo a po slovných prestrelkách padli po zápase aj fyzické napadnutia.

Zbyňov – Lietava 1:2 (0:1), 81. Gažúr (11m ) - 13. Hradský, 72. R. Bellan. Hostia zaskočili domácich už v 13. minúte a svoj náskok udržali celý prvý polčas. Po prestávke domáci vyvinuli vôľu vyrovnať, ale bola to práve Lietava, ktorá zužitkovala peknú akciu Gašpierika a  Bellan strelil hlavou druhý gól. Domáci už len skorigovali z penalty a hostia si zaslúžene odniesli 3 body. R Chvíľa, 50.
 ZBYŇOV: J. Urík – Babčan, M. Urík, Barčiak, Bariak, Jánošík, Jamečný, Ďurec, Bielik (80. Mišiak), Mikulík (60. Gažúr), Pekara (60. Smuda).
LIETAVA: Koša – Gaňa, Petráš, Židek, P. Gašpierik, Chobot, P. Belan, Ďurajka, Hradský (70. Ľ. Gašpierik), R. Bellan, A. Belan (82. Matejkov).

Turie – Štiavnik 0:0.  V aktívnom bojovnom stretnutí predviedli obe mužstvá peknú hru, ale  nedokázali využiť svoje príležitostí, a tak Štiavnik neodišiel z Turia naprázdno a súperi si rozdelili po bode. R Wojčík, 80
TURIE: Mičky – Valíček,  Hreus, Štafer, Kudelka, Pirošík, Tvrdý, Lokaj, Manga,  R. Chupáň, A. Chovanec. ŠTIAVNIK: Barčiš –  M. Pobiak, Šutara, Kuciak, Krajči, R. Mišutka, Prílepok, Hraboš, L. Mišutka, Mračník, P. Pobiak.

Nededza – Divina 2:1 (1:0), 4. Grulling (11m), 87. Hreus – 66. Konečný. Zápas priemernej úrovne priniesol gól už v 4. minúte, keď zužitkoval penaltu Grulling. Hostia predviedli v Nededzi zrejme najhorší výkon jesene a prehrali tesne, ale zaslúžene. R Oravec, 80
NEDEDZA: Hlad –  Zajac (60. Remek), Hvorecký, Pavel (70. M. Hreus), Grulling, J. Hreus, R. Peťko, Mravec, Balla (72. Ďuričík), V. Peťko, Kudla.
DIVINA: Slovák - Puráš, Bukový, Kováčik,  Poliaček (70. Ďurčo), P. Ovečka, M. Lašút (80. D. Lašút), Kaper, Hroš, Mil. Ovečka, M. Lašút.

Stránske – Hrabové 2:1 (1:0), 23. Dubeň, 53. Chrachala – 78. Jánošík. Č.K.: 85. Vdovičík V Stránskom sa hral útočný futbal, i keď do prestávky viedli domáci len o jedn gól. Hostia sa strelecky prejavili až v závere stretnutia, ale na lepší výsledok to už nestačilo. Záver popoludňajšieho stretnutia nezvládli domáci usporiadatelia i diváci. Po stretnutí museli hostia nepochopiteľne čeliť ústnym i fyzickým prejavom zo strany Stránskeho.
STRÁNSKE: Vdovičík –  Hodas, Matiašovský, Štrba, Jánošík, Baránek (89. M. Vdovičík), Kasman, Vrábel, Dubeň, Chrachala, Štadáni. HRABOVÉ: Bunta – Bučko, V. Hrabovský, Jánošík, Sedlák, M. Sedliak, Hrabovský, J. Sedliak, J. Gajdošík, Daniš, Baláž.

Dolná Tižina – Súľov 3:1 (1:0),
6. a 50. Chabada, 65. Mihalčatin – 69. Kereš. Zápas sa začal náporom hostí, postupne sa hra vyrovnala a diváci mohli vidieť pekný zápas, keď sa šance  striedali na obidvoch stranách. Od 50. minúty Tižina dostala súpera pod tlak a strelila postupne dva góly. Výsledok na konečných 3:1 upravil v 69. minúte Kereš. R Kuba, 250
D. TIŽINA: Ľ. Falašta – Nemček, Hazda, Mihalčatin, M. Maťko, M. Bačinský (52. J. Falašta), Kubík (61. M. Hazda), Synek, Sedúch, Chabada, P. Ďurina
SÚĽOV: Mar. Ďurajka – M. Hre-
hor (78. I. Hudek), Ďurkovský, Bušovský, Hudek, R. Hrehor (73. Blaško), Tvrdý, Ráztočný, Ľ. Hrehor, Bušfy, Kereš.

P. Chlmec – K. Poruba 1:0 (1:0),
27. Vaňovič (11m). V Chlmci sa hral futbal v strede poľa a hoci Vaňovič skóroval z pokutového kopu, mužstvá hrali v prvej polke vyrovnaný zápas. Po výmene strán mali viac  príležitostí na skórovanie  domáci, no stroskotali na brankárovi, a tak zvíťazili najtesnejším rozdielom. R Va-
nák, 100.
P. CHLMEC: R. Kozlík – Kubala (88. Koňuch), Mir. Kozlík, J. Čejka, Vaňovič, M. Koňuch, Holboj, Ambra, Pet. Čejka, Matúš, Pav. Čejka (80. Dendis).
KAMENNÁ PORUBA: R. Stupňan – Ondrejka, Jasenovský, Podkopčan, Sudor, M. Stupňan, Kavecký, Chovančík, Tretina, J. Hodas, Mičúch.
H. Hričov – Zástranie 2:0 (2:0), 36. Eichler, 43. Ľ. Králik. Č.K.: 70. Gašpierik. Výborný výkon domácich v prvom polčase priniesol dvojgólový náskok už do prestávky. Brankár Šoška po zmene strán predviedol niekoľko skvelých zásahov, a tak útočníci Zástrania vyšli naprázdno. 80 div.
H. HRIČOV: Šoška – B. Vydra, Drábik J. Králik, Koštek, Barták, Novisedlák, M. Vydra, Ľ. Králik,  Eichler, Dibdák.
 ZÁSTRANIE: Majtán – Vajčovec, Martinek, M. Gašpierik, Mikušinec, V. Gašpierik, Jančík, Hrnko (69. Hruška), Kopas, Škorvánek, L. Gaš-