Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

V Terchovej padlo šesť gólov

Dve kolá pred koncom jesennej časti I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina sa v tabuľke nič podstatné nezmenilo. Belá a Rajec si víťazstvami potvrdili vedúce miesta, vo vzájomnom súboji sa stretli dva posledné tímy, rozišli sa s bezgólovou remízou. Inak veľmi góly nepadali, na svoje si prišli akurát fanúšikovia v Terchovej.

Bytčica – Kotešová 0:1 (0:1). 28. Urban. Vcelku vyrovnané stretnutie. Ani jedna strana si nedokázala vypracovať vyložené šance. Boli to hostia, ktorí mali to šťastie, že z ojedinelého protiútoku skórovali. 80.
R Mackovčin.
BYTČICA: Hlaváč – Višňovský, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvaj, Ťažký, Štaffen, Dietrich, Repkovský, Klobucký, M. Zuziak.
KOTEŠOVÁ: Magerčiak – Michal Patyka, Košík, M. Bujný, Martin Patyka, Urban, B. Bujný, Šukala, Pollák (60. J. Bujný), Zavadzan, Mikulík

Terchová – Hlboké 4:2 (3:1). 10., 27., 43. P. Gajdošík, 75. Vantúch – 39. Krajíček (11 m), 59. Vršanský. Za dobrého počasia sa hral v Terchovej kvalitný futbal z oboch strán. Domáci boli aktívnejší a do polčasu hosťom nadelili tri góly. Druhý polčas sa hostia osmelili, na čo dali aj kontaktný gól. Ale domáci si víťazstvo potvrdili štvrtým gólom. 70. R Rogoň.
TERCHOVÁ: Závadský – Sotolár, P. Hanuliak, Hazda, J. Hanuliak, Brežný, V. Hanuliak, Praták, M. Gajdošík, Vantúch (83. Krištofík), P. Gajdošík (75. Struhárňanský).
HLBOKÉ: Zaduban – D. Konečný, Pavlík, Vršanský, J. Hvorečný, Zátek, M. Krajíček, M. Adamov, Paiš, Adamík, Krajíček.

Rajec – Rajecké Teplice-Konská 1:0
(1:0). 35. R. Mintál. V prvom polčase rajeckého derby mali domáci výraznú prevahu, ale dokázali vyťažiť len jednu tyč a gól R. Mintála. V druhom polčase domáci prestali hrať. Zápas mal potom slabú úroveň až do konca. 200. R Chaban.
RAJEC: Hubočan – Jakubes, Veselý, Šeliga, M. Mintál, J. Pekara, R. Mintál, Mazák, M. Krajčoviech (64. Macura), Paulíny, J. Krajčoviech.
RAJ. TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik – Sopko, Sibyla, Mazúr, Blahušiak (31. M. Piala), Pleva, Baránek, Krkoška, Urbanec, Lihocký, Kolárik.

Rašov – Belá 0:1 (0:0). 55. Kurcin. Zápas pomerne vyrovnaný, prvý polčas pod miernym tlakom domácich. V druhom polčase iniciatívu prevzali hostia a z jedného z protiútokov krížnou strelou vsietili víťazný gól. 100. R Kováč.
RAŠOV: Čupec – Vrábel, Prášek, Križňan, Švancar, Marek Kresáň, M. Lacko, Michálek, Bučo (55. Miro Kresáň), R. Kadáček, S. Lacko.
BELÁ: Zavalidroga – Cabadaj, Kuťa, Šmehýl, Šipčiak, Sedúch (60. Mihalčatin), Kurcin, Čepela, Kaňa, Lačšiak (90. Horvát), Vrábel (85. Šugár).

Višňové – Trnové 1:1 (0:0). 55. Franček – 86. Frátrik. Bolo to dobré a zaujímavé stretnutie, ako to už v derby býva. Prvý polčas bol zo strany oboch tímov o taktike. Domáci v posledných 15 minútach vytvorili tlak, mali aj šance, ktoré M. Stromček nepremenil. Druhý polčas začali domáci s náporom, hralo sa prakticky na jednu bránku, hostia zopárkrát pohrozili brejkami. Domáci sa zasa utápali v šanciach, bránka hostí však bola ako zakliata. Hostia pár minút pred koncom nakopli loptu do šestnástky domácich a vyrovnali. 200. R Papík.
VIŠŇOVÉ: Tarabiak – Mitringa, Valica, Danaj, Šupej, Franček, Gaško (84. Porubčanský), Laš, Margen (60. Paur), Strelička, M. Stromček.
TRNOVÉ: Daníšek – Filo, Belaník, Výboch, Vrabec, Tomašov, Kuba, Bolibruch, Tlachač (90. Pirošík), Gier (60. Frátrik), Malík.

Dlhé Pole – Zádubnie 0:0. Zápas posledných dvoch mužstiev nepriniesol veľa futbalovej krásy. Domácim zväzovala nohy povinnosť vyhrať. Prvýkrát zaútočili na bránu hostí v 22. min. hlavičku Dzúrika brankár chytil, následný 10-minútový tlak vyústil len do tyče, ktorú nastrelil Beneš. Do druhého polčasu nastúpili s väčšou chuťou domáci, avšak obrana Zádubnia bola bezchybná. 80. R Sobola.
DLHÉ POLE: Bohdan – Štrbánik, M. Feranec, K. Feranec, P. Fuljer, Šašlík, Hlavoň, Šimulák, Brodek (64. Tornáry), Beneš, Dzúrik.
ZÁDUBNIE: Vanca – Gašpierik, Sýkora, Holeš, Mikunda, Talafa, Pytel, Svitek, Frátrik, Jankula, Heiser.

Divinka – Nezbudská Lúčka 1:0
(0:0). 55. Paták. Priemerný zápas z oboch strán, i keď sa domáci i hostia snažili. Aj jediný gól zápasu padol po šťastne tečovanej strele. 106. R Capko.
DIVINKA: P. Korista ml. – Škorík, P. Korista st., Buček, Matejčík, J. Korista, Kubáň, Ovečka, Macek, Holeša, Paták.
NEZ. LÚČKA: Hruška - Mrázik, M. Ondáš, M. Samec, P. Samec, Matejík, Danihel, Š. Ondráš, Obešla, Rechtorík (46. Kuba), Berešík.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.