Na súperovom ihrisku sa presadil len Predmier

V. liga, sk. A Kotrč. Lúčka – Rosina 1:0 (1:0), 13. Bielik (11m).

V. liga, sk. A
Kotrč. Lúčka – Rosina 1:0 (1:0), 13. Bielik (11m). Už v 5. minúte sa Bielik po chybe brankára ocitol vo výbornej šanci, no v koncovke zaváhal. O pár minút Žabka vyskúšal jeho pozornosť. V 15. minúte bol Martinček v pokutovom území faulovaný, a tak Bielik aj keď dvakrát pokutový kop premenil. Do druhého polčasu hostia nastúpili s odhodlaním vyrovnať, pritlačili domácich, no zoči-voči brankárovi zlyhávali. Za predvedený výkon si hostia zaslúžili remízu, ale dnes si neobuli strelecké kopačky. R Zachar, 180. KOTRČ. LÚČKA: Trnovec - Šmehyl (73. Ďurnek), Káčerík, Slúčik, Bugala (52. Milo), Kuťka, Bielik, Mikolaj, Kaplán, Žabka, Martinček. ROSINA: Vyboch – Trhančík, Filo, Lisík, Kajs, Smieško, Kopáč, Hodas, Ondák, Tuský, Šustek (73. Paur).
Závodie – Strečno 3:2 (1:0), 61. a 90. Šajnoha, 38. Capko – 56. Cigánik, 72. Kán. Domáci sa od úvodu pustili do súpera. Po dvoch zahodených šanciach sa presadili až po vyše polhodine hry, keď Ftorekovu prihrávku zúžitkoval Capko – 1:0.
V druhej časti hry domáci nepochopiteľne poľavili, čo súper využil a z ojedinelého protiútoku vyrovnali. O 5 minút neskôr zahrával domáci Capko roh, nikým nekrytý Šajnoha tak už nemal problém skórovať. Súper sa nevzdal a po sérii chýb domácich vyrovnal Kán na 2:2. Už v nadstavenom čase po kombinácii Škuta – Šajnoha rozhodli domáci prízemnou strelou k tyčke zápas vo svoj prospech. R Masár, 200, ŽK: Taraba, Kán, Mil. Sokolovský. ČK: 90. Kán. ZÁVODIE: Trnka – Kavecký , Belko, Škuta, Ftorek, Ježo, Capko, Kučera, Bičan, Mara (46. Cvacho), Randík (35. Šajnoha). STREČNO: Kopásek – Kadáši, Beháň, Lonc, Taraba, Pet. Sokolovský, Trhančík, Rob. Sokolovský, Cigánik, Kán, Mil. Sokolovský (85. Kučera).
Varín – Radoľa 1:0 (1:0), 15. I. Tichák. Varín hral v prvom polčase pred domácim publikom ako z veľkej knihy. Vypracoval si územnú aj hernú prevahu, z ktorej vyťažil úvodný, ako sa neskôr ukázalo, zároveň jediný gól zápasu. Od tohto momentu domáci všetkým predviedli, ako sa zahadzujú šance. Mali ich hneď niekoľko, pričom ani zákroky hosťujúceho brankára Grešáka rozhodne nepatrili medzi zlé. Druhý polčas sa začal náporom Varína, keď sa Jozef Repáň ocitol v stopercentnej šanci, no Grešák reflexívne vyrazil. V 72. minúte dostal hosťujúci hráč Macejko červenú kartu za urážku rozhodcu. Prirodzene sa očakával opätovný nápor domácich, no opak sa stal pravdou. Radoľa v jednom kuse útočila, a tak Varín len so šťastím ubránil cenné tri body. R Bušo, 100, ŽK: Lopušan - Minár, Hájnik, Kováčik. ČK: 72. Macejko. VARÍN: L. Murárik – Repkovský, Joz. Repáň (79. Mariáš), Michulek, Mar. Murárik (19. Ján Šugár), (86. Mar. Tichák), Nemček, Kokavec, Mir. Repáň, Zimen, Lopušan, I. Tichák. RADOĽA: Grešák – Macejko, P. Pavlus, Minár, Šidlo, Gazdík, S. Žubor, Káplik, J. Žubor, Hájnik, Kováčik (73. Mir. Pavlus).
Bánová B/Brezany – Raková 3:0 (1:0), 21. Hudec, 75. Dobroň, 85. Červený. R Rendla, 100, ŽK: Barus, Moravčík – Poliak, Jarábek, Badžgoň. BÁNOVÁ B/Brezany: Medveď – Krajíček, Pranda, Hudec, Pecko, Moravčík, Dobroň, Trnovec, Červený, Barús, Randa. RAKOVÁ: Kajánek – Jarábek, Poliak, Majerík, Tatarčiak, Šúpolík, Maľovaník, Jarábek, Bažgoň, Martiník, Krištofík.
Skalité – Teplička 4:0 (3:0), 16. Chovanec, 19. Halfar, 20. Vlček, 75. M. Sidora. Domáci začali od začiatku vo veľmi svižnom tempe a už v 20. min. vyhrávali neuveriteľne 3:0. Prvý polčas tak zdolali súpera rozdielom triedy. Góly do súperovej brány padali po krásnych akciách a diváci si v nedeľu v Skalitom veru prišli na svoje. Slovan Skalité mal počas celého zápasu výrazne veľkú prevahu, ktorú vyjadril aj patričnou gólovou nádielkou v bráne Orvana. Hostí od vyššej prehry zachránil len brankár. Po zmene strán sa však zobudili aj hostia a začali tlačiť, no kvalitná obrna Skalitého ich k vážnym útokom nepustila. Z rýchleho protiútoku ešte domáci zvýšili na 4:0. R Sitár, 250, ŽK: Mintal. SKALITÉ: M. Tatarka – A. Sidora, Halfar, Baroniak, Vlček, R. Mikula, Janščo (38. Ľ. Mikula), Kaňa (80. Bury), Chovanec, M. Sidora, J. Šurhaniak (70. Petrák). TEPLIČKA: Orvan – Poliak, Kozák, Janúš, Milan Stenchlák, Krutý, Michal. Stenchlák, Mintal, Belák, Kyseľa (70. Slota), Miček.
Kysucké Nové Mesto B – Predmier 1:5 (1:1), 7. Frollo – 36. Sluka, 49. Šimoník, 77. Husár, 82. Pobiiák, 88. Janda. Úvod zápasu patril domácim, ale už v 6. min dáva Brezničan tesne vedľa. V 7. min. otvoril vedúcim gólom skóre domáci Frollo. V 30. min. sa hra presunula definitívne do 16-stky domácich. V 33. min. Pobiják triafa spojnicu tyče. V 36. min. Sluka strieľa zo 16-stky vyrovnávajúci gól na 1:1. Do druhého polčasu hostia nastúpili s veľkým tlakom, ale domáce mužstvo sa dokázalo ubrániť len do 49. min., keď Šimoník dal druhý gól hostí. V 56. min. Kučera nastreľuje pravú tyč domácich. Prišla
72. min. keď hostia trafili dvakrát brvno. V 77. min. sa najlepšie zorientoval Husár a dáva tretí gól hostí. V 82. min. po peknej samostatnej akcii dosiahol Pobijak štvrtý gól. Piaty gól v závere ešte pridal Janda. R Balázsik, 110, ŽK: Frollo, Buček, Holáň, Kopásek – Chvalník. K. N. MESTO: Maslák – Frollo, Jančiga, Buček, Mičiak, Jakubec (64. Chládek), Holáň, Vlček, Kopásek, Klec (20. Zajác). PREDMIER: Uríček – Chrumka, Tománik, Bgajza (80. Farkaš), Sluka, Brazničan (76. Husár),Pobiják, Chválnik, Kučera, Šukala, Šimoník (83. Janda).
Podvysoká – D. Hričov 4:1 (3:0), 21. a 33. M. Bytčánek, 26. a 66. Perďoch. Zápas začali domáci aktívne a už v 21. min otvorili skóre. Hostí síce gól načas prebral s letargie, no len do chvíle, keď šikovný Perďoch prekľučkoval pomedzi riedku obranu a pridal ďalší gól. O 8 minút na to už domáci viedli 3:0 a hru mali jasne vo svojej réžii. Po zmene strán strážili súpera a k nebezpečným akciám ho nepúšťali. V 66. min. konečné skoré upravil opäť Perďoch. Domáci si zaslúžene vychutnali víťazné tri body a už teraz sa tešia na ďalšieho súpera. R Nemček, 150, ŽK: Sliž – Lasička. PODVYSOKÁ: Hruška – P. Byt-
čánek, M. Bytčánek, Chytil, Sliž (69. Perďoch), M. Turiak, M. Kľago, Cvinček, M. Kubiš (61. Staník), M. Kľago, M. Perďoch (72. P. Kubiš). D. HRIČOV: Mitáš – Masný (72. Hoferica), Randík, M. Lasička (46. Vančík),
J. Lasička, Bandúr, A. Sabo (77. Bandura), Zaduban, Martiník, Kahát, Kováč.
1. K.Lúčka 12 9 1 2 29:11 28
2. Závodie 12 8 2 2 24:18 26
3. Varín 12 8 0 4 20:12 24
4. Skalité 12 7 2 3 32:13 23
5. Radoľa 12 7 1 4 25:22 22
6. Teplička 12 7 0 5 27:22 21
7. Rosina 12 6 3 3 22:18 21
8. Bánová B 12 5 3 4 18:14 18