Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

S tromi bodmi aj z Bratislavy

Góly: 78. Devátý, 83. Hubočan. Slovanisti sa dostali do prvej príležitosti hneď v prvej minúte, keď Vomáčka pred šestnástkou stiahol Masaryka.

Žilinčan Tomáš Hubočan v súboji s bratislavským útočníkom Pavlom Masarykom v sobotňajšom zápase na ihrisku Slovana Bratislava.Žilinčan Tomáš Hubočan v súboji s bratislavským útočníkom Pavlom Masarykom v sobotňajšom zápase na ihrisku Slovana Bratislava. (Zdroj: (sita))

Góly: 78. Devátý, 83. Hubočan.
Slovanisti sa dostali do prvej príležitosti hneď v prvej minúte, keď Vomáčka pred šestnástkou stiahol Masaryka. Nacvičená akcia z priameho kopu Slováka s Kosmeľom však gól nepriniesla. Najväčšiu šancu prvého polčasu mali domáci v 23. min., po osi Sedlák - Slovák sa na hranici šestnástky dostal k lopte Chlebek, no jeho strelu tečoval na roh jeden z hosťujúcich hráčov. Technickejší žilinskí hráči postupne prevzali iniciatívu, stopercentnú možnosť zahodil v 35. min. po dôraze Porázika Šesták. V druhej časti hry pokračovala mierna prevaha Žiliny, v 54. min. však Adam Nemec hlavičkoval nedôrazne, o jedenásť minút neskôr Vršič nevystrašil dobre postaveného Proleho a v 70. min. sa Šesták po roku nezorientoval dostatočne rýchlo. Rozhodujúci moment prišiel v 78. min., keď sa individuálne presadil Devátý, technickou strelou nedal Prolemu šancu. O päť minút na to stanovil za konečných 2:0 hlavou po rohu Hubočan. Pred 3 117 divákmi rozhodoval Olšiak. ŽK: Chlebek - Vomáčka, Z. Štrba, Leitner.
MŠK Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner - Šesták (88. Ramos), Z. Štrba, Vršič (90.+ Tesák), Devátý - Porázik (66. Belák), A. Nemec.
Pavel Vrba (tréner Žiliny): „Vedel som, že to bude ťažké stretnutie. Slovan hrá o osmičku a potrebuje bodovať.
V zápase prevládala bojovnosť, nebol až taký technický, ale pod to sa podpísal aj ťažký, hrboľatý terén. Som rád, že sme počkali na svoju šancu a Devátý rozhodol. Bol to ťažký zápas, Slovan hral dobre, a preto nás víťazstvo veľmi teší.“

OSTATNÉ VÝSLEDKY 20. KOLA:
Senec - Inter Bratislava 2:1 (1:1), 2. Anane, 88. Matej Kováč - 10. R. Urban. Artmedia Bratislava - Trenčín 4:1 (1:1), 18. a 90. Tchuř, 80. Najman, 90.+ Oravec - 25. Dobeš. Košice - Trnava 0:0, Nitra - Ružomberok 1:0 (1:0), 16. Szórád. Dubnica - Banská Bystrica 0:1 (0:0), 90.+ Libič.
Program 21. kola
Sobota 18. novembra o 13.00 h: Žilina – Dubnica, B. Bystrica – Ružomberok, Trnava – Slovan, Inter – Košice, Trenčín – Senec, Artmedia – Nitra.
Strelci MŠK:
Adam Nemec - 11 gólov, Dare Vršič - 8 gólov, Stanislav Šesták – 7 gólov, Andrej Porázik - 6 gólov, Róbert Jež - 4 góly, Benjamín Vomáčka, Pavel Devátý, - 3 góly, Zdeno Štrba, Ivan Belák, Tomáš Hubočan - 2 góly, Lukáš Tesák - 1 gól.

1. Žilina 20 16 2 2 50:10 50
2. Artmedia 20 11 3 6 37:27 36
3. B. Bystrica 20 8 6 6 24:25 30
4. Ružomberok 20 8 5 7 25:17 29
5. Košice 20 8 4 8 25:27 28
6. Senec 20 8 4 8 20:28 28
7. Nitra 20 8 3 9 15:20 27
8. Slovan 20 7 5 8 22:27 26