Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Basketbal mladých

Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín starších minibasketbalistov – 10. dvojkolo: MBK Žiar nad Hronom – MBK Žilina B 70:24 (34:14) a 64:19 (35:9).

Body Žiliny: Rožánek 6 v prvom a 7 v druhom zápase, Tabák 5+4, Frnčo 5+4, Grísa 4+0, Merešš 2+0, Budke 2+0, Jefimov 0+4.
ŠBK Handlová – MBK Žilina A 56:19 (28:7) a 41:36 (20:9). Body Žiliny: Haviar 5+10, Janec 4+6, Májek 2+4, Hoferica 3+2, Šoška 2+2, Hlinica 2+0, Hlavatý 0+8, Planieta 0+2, Lonc 0+2.
9. Žilina B 20 0 20 389:1153 20
V nasledujúcom dvojkole hrá áčko Žiliny v Ružomberku, béčko doma s Lučencom.
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín mladších žiakov – 6. dvojkolo: MBK Žilina – ŠKP Banská Bystrica 27:43 (6:29) a 35:51 (22:21). Body Žiliny: Iljaško 8+8, Jaššo 7+6, Ďuriš 6+9, Mičian 6+4, Sekera 0+6, Vadkerty 0+2. Iba do prestávky v druhom zápase to vyzeralo, že hostia môžu utrpieť ďalšiu v Žiline druhú prehru v súťaži. V ďalšom priebehu však potvrdili, že v tomto období sú jasne lepší.
1. P. Bystrica 12 11 1 875:351 23
2. B. Bystrica 12 11 1 685:481 23
3. MBK Žilina 12 6 6 530:586 18
4. Handlová 12 4 8 586:646 16
5. Lučenec 12 3 9 527:722 15
6. Prievidza 12 1 11 354:771 13
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín starších žiakov – dohrávky 12. dvojkola, 13. dvojkolo: ŠBK Handlová – MBK Kros Žilina 44:42 (22:26) a 56:44 (34:20). Body Žiliny: Pagač 11+5, Oravec 6+14, Gašpierik 5+5, Worobel 4+5, Stránsky 4+0, Hájek 4+0, Zeman 3+11, Hosnedl 3+0, Brokeš 2+0, Kucharovič 0+4.
Hostia nezastavili sériu prehier ani v Handlovej, hoci prvý zápas mali rozohratý veľmi nádejne. V družstve však chýba pre zranenia a choroby už dlhšie päť až šesť hráčov, čím výrazne klesla výkonnosť. Vhod preto prišlo odloženie zápasov s Partizánskym pre chrípku.
11. Partizánske 22 0 22 416:2075 22
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín starších žiačok – 11. dvojkolo: Teplička nad Váhom mala voľno, Ružomberok a Prievidza, ktoré s ňou súperia o druhé postupové miesto na majstrovstvá Slovenska, bodovali naplno. V nasledujúcom dvojkole hrá Teplička nad Váhom doma so Zvolenom B.
4. a 5. kolo:
ŠBK Handlová – MBK Žilina 130:70 (60:27). Body Žiliny: Mravec 26, Beňadik 15, Kubiš 12, Mičian 9, Chovanec 5, Haviar 3.
MŠK Žiar nad Hronom – MBK Žilina 69:76 (35:29). Body Žiliny: Mravec 32, Mičian 14, Beňadik 14, Haviar 7, Kubiš 5, Chovanec 4. Na zápasy za súpermi vycestovalo len šesť hráčov, zvyšok kádra nemohol hrať kvôli chorobám. V Handlovej mali hostia veľmi zlý začiatok, za sedem minút prišli o dvoch hráčov (vyfaulovali sa), dvanásťkrát stratili loptu, a tak bolo iba otázkou času, kedy inkasujú stovku. O deň neskôr v Žiari nad Hronom hrali Žilinčania ako vymenení, veľmi disciplinovane, pozorne, so snahou dohrať v kompletnej päťke a dosiahnuť dobrý výsledok. V 1. polčase prehrávali, ale držali so súperom kontakt. Po prestávke stratu dohnali, s domácim tímom sa striedali vo vedení a v poslednej minúte, ktorú vyhrali 7:0, doslova „ukradli“ víťazstvo!
12. D. Kubín 5 0 5 301:513 5
V 6. a 7. kole hrá MBK Žilina doma s Levicami a Interom Bratislava.
1. celoslovenská liga kadetiek
ŠŠK Žilina – AŠK Slávia Trnava 82:47 (50:23), Body Žiliny: Samková 35, Jaššová 16, Čelková 12, Riecka 9, Slašťanová 7, Holländerová 2 a Kianičková 1.
ŠŠK Žilina – ŠBK Lúky Bratislava 59:79 (31:33). Body Žiliny: Samková 21, Jaššová 16, Riecka 9, Čelková 6, Moravčíková 3, Slašťanová 2 a Holländerová 2. S Trnavou sa Žilinčankám v úvodnej štvrtine podarilo všetko, na čo siahli, vyhrali ju 34:4! Súper mohol bojovať už len o čestnú prehru. O deň neskôr už nezopakovali predchádzajúci výkon ani spolovice a chýbala im aj chorá Rovňanová.
Lokomotíva Žilina – AŠK Slávia Trnava 55:67 (25:36). Body Žiliny: Gaňová 15, Kucharovičová 10, Šeligová 10, Chmulíková 9, Majtánová 7 a Petráková 4.
Lokomotíva Žilina – ŠBK Lúky Bratislava 61:63 (27:40). Body Žiliny: Majtánová 17, Gaňová 17, Šeligová 11, Kucharovičová 8, Chmulíková 4, Mikolajová 2 a Petráková 2. Dievčatám Lokomotívy sa nedarí úspešne rozohrať zápasy. V poslednom čase výsledkami doplácajú práve na zlé úvody, čo platí aj pre súboje s Trnavou a Bratislavou.
1. Ružomberok 5 5 0 477:258 10
2. B. Bystrica C 5 5 0 362:223 10
3. Cassovia KE 5 4 1 425:347 9
4. Bratislava 5 3 2 342:334 8
5. B. Bystrica A 5 3 2 329:327 8
6. Levice 5 2 3 390:384 7
7. Budatín Žilina 5 2 3 352:353 7
8. Košice 5 2 3 352:409 7