Slov-matic vyučoval v Žiline

Prekvapenie 16. kola futsalovej extraligy sa zrodilo v Leviciach, kde zvíťazila posilnená Mima Trnava.

Úradujúci futsalový majster Slovenska a líder tabuľky rozhodol piatkové stretnutie v Žiline prakticky už počas úvodných desiatich minút.Úradujúci futsalový majster Slovenska a líder tabuľky rozhodol piatkové stretnutie v Žiline prakticky už počas úvodných desiatich minút. (Zdroj: Ján Mintál)

Ostatné stretnutia sa skončili podľa papierových predpokladov. Úradujúci majster predviedol svoje kvality aj v Žiline a stretnutie s ŠK Makroteam rozhodol už v úvodnej desaťminútovke. Pri pohľade na šesťbodový rozdiel medzi
4. a 11. miestom v extraligovej tabuľke je jasné, že boj o miesta do play off, ako aj o to, komu zostane nepopulárne barážové 11. miesto, bude zaujímavý až do konca.
ŠK Makroteam Žilina – Slov-Matic Fofo Bratislava 1:9 (0:7). Góly: Sluka – Berky 2, Haľko 2, Mikita, Rejžek, Habaj, Fehérvári, Habaj. Žilina: Sedliak, Pekný – Krajčoviech, Pekara, Sluka, Ťažký, Bahna, Mára, Genčúr.
Žilinčania sa podobne ako v Bratislave svojho súpera zľakli a v prvom polčase predviedli výkon porovnateľný s malými žiačikmi, ktorí absolvujú prvý deň v škole. Odhodlanie zohrať s majstrovským tímom vyrovnanú partiu napriek značne oslabenému kádru sa začalo rozsýpať už v 25. sekunde, keď Peter Haľko prešiel poľahky stredom ihriska až pred brankára domácich a nedal mu šancu. Domáci mohli vyrovnať v 3. minúte, ale so šancou Antona Bahnu si brankár roka Mário Gašparovič poradil. Potom už prišla gólová smršť v podaní hostí, keď v rozmedzí 5. až 8. minúty strelili štyri góly. Druhý polčas bol úplne iný. Dôvodom boli drobné zmeny v zostave Slov-maticu, ale aj zlepšená hra domácich. Žilina zrazu dokázala, že sa dá hrať aj s takým skúseným tímom, akým je Slov-matic, napriek tomu sa domáci nevyhli chybám. Pred 240 divákmi rozhodovali Belavý a Bohunický. ŽK: Bahna, Genčúr (obaja Žilina). ČK: Bahna po druhej ŽK.
Ďalšie výsledky: RCS Košice – 4FSC UK Bratislava 3:2 (0:2), ŠK Levice – ŠK Mima Trnava 1:4 (1:2), 1. FSC Malacky – ŠK Buldogs Poprad 6:1 (1:0), Divus Górnik Trnava – Delta Online Košice 3:5 (2:3), Across Pinerola Bratislava – ŠK Dubnica
12. Divus Trnava 16 0 2 13 51:103 2
Pred reprezentačnou prestávkou je programe ešte kompletné 17. kolo. V ňom nastúpi ŠK Makroteam Žilina po tretíkrát za sebou doma. V žilinskej ŠH na Bôriku bude v piatok 9. februára o 19.30 h jeho súperom posledný tím aktuálnej extraligovej tabuľky Divus Górnik Trnava.