Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Dobrý výkon, ale bez bodov

Po reprezentačnej prestávke, v ktorej slovenská reprezentácia neúspešne bojovala o postup na novembrové Majstrovstvá Európy do Portugalska,...

Po reprezentačnej prestávke, v ktorej slovenská reprezentácia neúspešne bojovala o postup na novembrové Majstrovstvá Európy do Portugalska, pokračovala Joma extraliga nekompletným osemnástym kolom. Žilina cestovala do susednej Dubnice, s ktorou v prvom vzájomnom stretnutí doma vysoko prehrala. Pohľad na piatkový výsledok je príliš krutý vzhľadom na výkon oboch mužstiev a priebeh stretnutia. Do tabuľky sa však nepočítajú šance, ale body, a tie Žilinčnia nepriviezli. Opäť si tak vymenili v tabuľke miesto s Popradom, ktorý podľa očakávania vyhral na palubovke posledného Górniku Trnava. V priamom súboji o play off v Bratislave jasne dominovala Pinerola nad košickou Deltou, ktorá bude najbližším súperom Žilinčanov. Prekvapenie sa zrodilo v Košicich, kde vyhrali Levice a výrazne si tak zvýšili šance na play off.
ŠK Program Dubnica - ŠK Makroteam Žilina 5:1 (2:0) Góly: Turza 2, Staňo, Sokol, Vodecký – Krajčík. Žilina: Sedliak, Zbytek – Krajčoviech, Pekara, Krajčík, Hájek, Sluka, Ťažký, Genčúr, Pekný, Gamboš.
Už v druhej minúte sa uvoľnil pred pokutovým územím Vodecký a po zemi presne trafil pomedzi nohy žilinského brankára. Nedôslednosť a slabý dôraz v defenzíve bol príčinou aj druhého gólu v žilinskej sieti. Hostia potom výrazne zlepšili hernú disciplínu, výsledkom čoho bolo množstvo gólových príležitostí. Opäť sa však prejavila stará choroba – nepremieňanie ani tých najvyloženejších šancí. Domáci sa poučili z prvého polčasu a nepúšťali Žilinčanov do gólových šancí ako v prvom polčase. Je však treba poznamenať, že boli vyrovnaným a dôstojným partnerom skúsenejším Dubničanom, pred 200 divákmi rozhodovali Bohun a Chudá.
Ďalšie výsledky 18. kola: Slov-matic Bratislava – UK Bratislava 6:1
(4:0), Across Pinerola Bratislava – Delta Košice 8:3 (3:1), RCS Košice – Levice 2:5 (2:5), Divus Trnava – Poprad 2:8 (1:1).
1. Slov-matic BA 18 18 0 0 117:33 54
2. Dubnica 18 11 3 4 100:56 36
3. Košice 18 10 2 6 59:57 32
4. Levice 18 8 3 7 78:74 27
5. Pinerola BA 18 8 3 7 85:73 24
6. Mima Trnava 17 8 3 6 71:74 24
7. UK Bratislava 18 7 3 8 57:60 24
8. Delta Košice 18 6 4 8 66:76 22