Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Stráňavy vykročili do jari správnou nohou

IV. liga, Sever Stráňavy – Kys. Lieskovec 1:0 (1:0), 45. Kampas. V jarnej premiére začali domáci na svojom trávniku náporom, keď si vypracovali pár šancí,...

IV. liga, Sever
Stráňavy – Kys. Lieskovec 1:0 (1:0), 45. Kampas. V jarnej premiére začali domáci na svojom trávniku náporom, keď si vypracovali pár šancí, no nepremenili ich. Hostia po štvrťhodine pohrozili Balážom, ktorý zaváhal. V 37. min. neuznal Paňko pre údajný ofsajd domácim gól. Dočkali sa ho v závere, keď biliardovú akciu zakončil Kampas. Druhý polčas domáci hostí k ničomu nepustili, zahodili dve čisté šance a na výsledku sa tak nemalo čo zmeniť. R Paňko, 150. STRÁŇAVY: Mičech – Turianik, Barták, Meliš, (46. L. Cetera), R. Ce-
tera, (62. Beháň), Hreus, 88. Hruška), Syrovatka, Kampas, Vacek, Machyňa, Čuraj. K. LIESKOVEC: Jurkovič – Tatarčiak, Brtnický, Pavlík, Marčan, Trnpvec, Šlapka, (46. Škorík), Macura, Mihalda,
M. Mrenka, Baláž.
Stará Bystrica – Oščadnica 1:0 (0:0), 68. Kubala. Kysucké derby sa nezačalo pre domácich príliš dobre, keď už v 9. min. hlavný rozhodca vylúčil Ľ. Faktora. Hostia sa od tejto chvíle dostávali do šancí a hrozili súperovi. V druhom polčase začali lepšie domáci, keď pritlačili súpera na jeho polovicu. V 56. min. opäť Kubalova strela, no šla tesne vedľa. V 68. min. Kubala strieľa vedúci gól a ako sa v závere ukázalo aj rozhodujúci. Futbal nebol oku lahodiaci a chudobný na góly. Domáci udržali jednogólový náskok, keď si hostia už prakticky nevypracovali šancu a tri body tak zaslúžene ostali doma. R Tomáš, 250, ŽK: Kolembus, Šimašek, Kubala – Brisuda, Gončár, Krella, ČK: Faktor – Krella. STARÁ BYSTRICA: Toman – P. Kolembus (78. Završan), Šimašek, Melišík, Korenčík, Kubala, Hoferica, Poništ (90. Čambora), L. Kolembus,
V. Matejčík, Faktor. OŠČADNICA: Timek – Kopera (77. J. Kučák), Staškovan, Zemaník, Brisuda, Krkoška (62. Vojtúš), Gončár (71. Mravec), Palárik, Krella, Podmanický.
Makov – Liptovská Štiavnica 1:2 (0:1),
82. (11 m) Myhailov - 13. Švárny, 52. Grebáč. V Makove sa hral zápas priemernej úrovne, kde od úvodných minút boli hostia z Liptova lepším mužstvom. Dobre kombinovali v strede poľa a jednoduchými loptami vysúvali rýchlonohého Švárneho. V 13. min. po jednom protiútoku krížnou strelou Švárny otvoril skóre. Domáci hrali stereotypné, privysoké lopty pohodlne zbierala stopérska dvojica s ligovými skúsenosťami. Diváci v druhom polčase čakali domáci tlak, ale boli to opäť hostia, ktorí v 52. min. krásnou akciou na jeden dotyk, keď si štyria hráči navzájom vymenili loptu a hosťujúci Grebáč pohodlne zvýšil na 0:2. Domáci sa zmohli len na jalový tlak a v 82. min. v nich vykresal iskierku nádeje Myhailov, keď bezpečne premenil pokutový kop. Hneď vzápätí išiel Křenek sám na brankára, ale namiesto strely začal kľučkovať a prišiel o loptu. R Zelezník, 300, ŽK: Juráš.
MAKOV: Krišica – Pavelka (80. Pavlica), Báčik, Roman, Sojčák, Barčák, Vitek, Šustek, Myhailov, Juríček, Křenek.

Ostatné výsledky: Oravská Jasenica – Trebostovo 2:2 (0:1), Tvrdošín – Belá 1:4
(1:1), Dúbrava – Nižná 4:0 (3:0), Valča – T. Štiavnička 1:1 (0:1).

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.