Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Takmer samé hokejové výsledky

IV. liga Stráňavy – Belá 4:0 (1:0), 37. Kampas, 48. Vacek, 87. a 90. L. Cetera. V Stráňavách sa hral výborný futbal zásluhou oboch tímov.

IV. liga
Stráňavy – Belá 4:0 (1:0), 37. Kampas, 48. Vacek, 87. a 90. L. Cetera.
V Stráňavách sa hral výborný futbal zásluhou oboch tímov. Po opatrnom začiatku domáci postupne vyvíjali tlak, hostia hrozili štandardkami. V 37. min. sa domáci ujali vedenia, keď Kampas vymietol ľavú pavučinu Šupejovej brány. V závere polčasu bol vylúčený hosťujúci Hulej za udretie protihráča po prerušení hry. Domáci využili prevahu hneď po prestávke, keď biliardovú akciu zakončil Vacek. Potom Stráňavy ovládli hru, čisté šance zahodili R. Cetera, Čuraj a Vacek. V závere sa domáci dočkali ďalších gólov, keď L. Cetera najskôr všetko prestrelil a potom hlavičkou stanovil výsledok. Stráňavy už 270 minút nedostali gól a za predvedený výkon si zaslúžia absolutórium. R Čuboň, 150. ŽK: 49. R. Cetera, 62. Syrovatka – 28. Siekel, 40. R. Špirko. ČK: 45. Hulej. STRÁŇAVY: Mičech – Turianik (46. Beháň), Barták, L. Cetera, R. Cetera, (82. Hruška), Hreus, (63. Meliš) Syrovatka, Kampas, Vacek, Machyňa, Čuraj.
Kysucký Lieskovec – Oščadnica 4:0 (2:0), 15. a 17. Baláž, 73. Kekely, 75. Škorík. Derby zápas sa od začiatku niesol v nervóznom duchu. Domáci z množstva šancí, ktoré v priebehu hry vytvárali využili štyri. Okrem toho dvakrát nastrelili žrď a brvno, po dobrom výkone z minulého týždňa proti Starej Bystrici tentokrát aj skórovali a zaslúžene vyhrali. Hostia sa snažili zmazať dvojgólové manko s prvého polčasu, no nevychádzala im kombinácia a sporadické útoky zastavila spoľahlivá obrana Kysuckého Lieskovca. R Jolas, 250, ŽK: Ceniga, Trizuliak – Hrtánek, Staškovan, Lušňák. K. LIESKOVEC: Hvostík – Céniga, Brtnický, Marčan, Macura, M. Mrenka, J. Myhalda, Tatarčiak, Kekely (73. Škorík), Baláž, Trizuliak. OŠČADNICA: Timek – Hrtánek, Staškovan (46. Lalík), Zemaník, Palárik, Gončár, J. Kučák (23. Kuliovský), Podmanický, Mravec, Lušňák, V. Kučák.
Stará Bystrica – Trebostovo 3:0 (0:0),
61. a 72. L. Kolembus, 90. Melišík. V prvom polčase mali hostia viac z hry a tým pádom aj viac šancí skórovať, no nedali. V 35. min. Ertl netrafil prázdnu bránu a to sa hosťom v druhom polčase vypomstilo. V 61. min. po centri M. Poništa poslal tvrdou strelou k žrdi L. Kolembus domáce mužstvo do vedenia. V 69. min. zo štandardky Lukášik nebezpečne ohrozil bránu, no M. Toman vyrazil na roh. V 72. min. znova Kolembus z hranice šestnástky tvrdou strelou zvýšil na 2:0. V 90. min., už v nadstavenom čase, zvýšil Melišík na 3:0. Brankár domácich M. Toman podržal svoj tím, za chrbát nepustil ani jeden gól. R Cimprich, 200, ŽK: Kolembus, Matejčík – Lukašík, Ruttkay. STARÁ BYSTRICA: Toman – P. Kolembus, Šimašek, Melišík, Korenčík, Kubala (89. Chmurčiak), Čambora (46. Košťál), Štrba, L. Kolembus, M. Poništ (84. J. Poništ), V. Matejčík.
Valča – Makov 1:0 (0:0), 49. Barošinec. Od úvodných minút sa domáci s chuťou pustili do lídra z Makova. Hneď v 2. min. dobre hrajúci Horváth nastrelil pravú žrď Krišicovej brány. Domáci naďalej búšili a hosťujúca obrana nevedela kam skôr skočiť. V 13. min. krásne prenikol cez troch obrancov hostí Šavol, ale posledná inštancia Makova - Bačík strelu zastavil. Treba podotknúť, že v tejto fáze stretnutia viackrát mužstvo podržal brankár Krišica, ktorý s prehľadom riešil vzniknuté situácie. V 40. min. hostia prvýkrát vystrčili rožky, ale Konečný krížnou strelou netrafil bránu. V úvode druhého polčasu vrátil Šavolov center hlavou pred bránu Horváth a Barošinec pohodlne otvoril skóre. Od tohto momentu hostia prevzali iniciatívu a mali na kopačkách vyrovnanie. Strela Šusteka a hlavne hlavička nikým nekrytého Myhailova išla tesne vedľa. Záverečný tlak hostí bol jalový a napriek aktivite Makova v druhom polčase je víťazstvo Valče zaslúžené. R Sitarčík, 300, ŽK: Šavol – Bačík, Pavlica. MAKOV: Krišica – Báčik, Roman, Barčák (73. Sýkora), Vitek, Kubošný, Konečným (42. Pavlica), Šustek, Juríček, Křenek (53. Sojčák), Myhailov.

Ostatné výsledky 16. kola: Oravská Jasenica – Nižná 7:1 (1:1),
Tvrdošín – Turčianska Štiavnička 0:3 (0:0), Dúbrava – Liptovská Štiavnica 2:2 (1:1).

1. S. Bystrica 16 10 4 2 30:19 34
2. Makov 16 9 4 3 47:27 31
3. Dúbrava 16 8 3 5 38:24 27
4. Belá 16 8 2 6 32:21 26
5. L. Štiavnica 16 7 3 6 26:23 24
6. Tvrdošín 16 7 3 6 24:31 24
7. Valča 16 6 5 5 23:23 23
8. Stráňavy 16 5 7 4 23:23 22