Žilinské béčko nadelilo sedem gólov

III. liga Stred ŽILINA B - NÁMESTOVO 7:1 (2:0)

III. liga Stred
ŽILINA B - NÁMESTOVO 7:1 (2:0)
Góly: 32. a 87. Vladavič, 39. a 71. Nemec, 52. a 60. Belák, 69. Filo (11m) - 49. Dzúrik. ŽK: Mončík, Vladavič - Kormaňak, Zemenčík. Rozhodoval Kucharský, 100 divákov.
ŽILINA B: Dúbravka - Novák (84. Lalík), Pleško, Švestka, Lončík, Vladavič, Minarčík, Bellák, Pečalka, Poliaček (46. Filo), Nemec (78. Tabak). Tréner: Štafan Tománek.
Na mokrom, ale kvalitnom trávniku ihriska v Strážove, podali domáci veľmi dobrý a kolektívny výkon, ktorý aj vyjadrili strelecky. Hostia sa snažili byť domácim vyrovnaným súperom, čo sa im aj darilo v hre medzi šestnástkami, ale iba do strelenia prvého gólu. Do konca stretnutia to bola jednoznačná záležitosť domácich a otázka skóre.
Stanislav Hruška

BYTČA - R. SOBOTA B 2:4 (1:1)
Góly: 19. Minárik, 57. Vojvoda (11m) - 33. a 63. Novosedliak, 53. a 90. Gibala. ŽK: Gajdošík - Pisch, Ladňák, Pakhomol D., Markovič. Rozhodoval Petrák st., 150 divákov. BYTČA: Klec (33. Pupík) - Tvrdý (72. Gabaj), Ciesarík (45. Gajdošík), Minárik, Červenec, Čikota, Čmárik, Šelmek, Gálik, Holeščák. Tréner: Kostelný.
Od úvodu to bol obojstranne útočný futbal s dobrými šancami na oboch stranách, ktoré však útočníci nepremenili. Až v 19. min zbehol po krídle domáci Čmárik a jeho presnú prihrávku do šestnástky zúžitkoval Minárik. Gól však paradoxne pomohol súperovi a niekoľkokrát nebezpečne ohrozil brankára domácich. Hostia nakoniec vyrovnali v 33. min. Novosedliakom. Gól padol do prázdnej brány, keď brankár Klec ostal po súboji ležať zranený 30 m od brány a rozhodca hru neprerušil. Tento moment ovplyvnil ďalší priebeh zápasu, i keď domáci bojovali, snažili sa, pohyblivejší a futbalovejší hostia sa predsa len presadili. Zápas sa dohrával zbytočne v nervóznej atmosfére. Dušan Beníček

BÁNOVÁ - KRÁSNO n. K. 1:1 (0:0)
Góly: 55. Kubovich (11m) - 68. Ďurica vl. ŽK: Sluka - Šadlák, Kubica. Rozhodoval Turňa, 220 divákov.
BÁNOVÁ: Zachar - Ďuratný L., Kubovich, Ondráš, Vajda, Stalmašek (69. Hanuliak), Frátrik, Ďurica, Padala, Sluka (86. Pikus), Podmanický. Tréner: Milan Zvarík. KRÁSNO n. K. Šustek - Vaňovec, Timek, Pagáč, Šadlák, Kubica, Zjavka, Tomčala (86. Seko), Kolembus, Jaroš, Jakubec. Tréner: Miloš Lastovica.
Stretnutie sa hralo vo svižnom tempe za neustálej prevahy domáceho mužstva. Tlak domácich bol veľký, ale bez gólového efektu. Druhý polčas začal náporom domácich a prienik Podmanického zastavila hosťujúca obrana faulom. Následným pokutovým kopom poslal Kubovich domácich do vedenia. Z množstva rohových kopov domáci nevyťažili nič a v zápätí prišiel krutý trest. V 75. min prenikajúceho Jakubca obrana nezastavila a jeho strieľaný center si vrazil do vlastnej brány Ďurica. Stretnutie skončilo nezaslúženou deľbou bodov.Vladimír Hýll

LIET. LÚČKA - K. N. MESTO
2:1 (2:0)
Góly: 27. Drahno, 44. Masár - 87. Golian. ŽK: Mikunda, Kalina, Horčík - Záhradník, Pecko, Šebík, Mahút. Rozhodoval Tokár, 120 divákov.
LIET. LÚČKA: Tatranský - Mikunda, Klimík, Klapčík, Belan (68. Štaffen), Kalina, Masár, Kaštan (88. Turian), Drahno (90. Mihál), Šupina, Horčík. Tréner: Karol Šulgan. K. N. MESTO: Briss - Záhradník, Paulus, Vlček R., Kľago (78. Vlček M.), Kohút (38. Valiašek), Ondrušek (46. Marčák), Golian, Pecko, Šebík, Mahút. Tréner: Vladimír Goffa.
Vo výbornom prvom polčase rozhodli domáci o výsledku dvomu rýchlymi protiútokmi, ktoré s prehľadom zakončili Drahno a Masár. V druhom polčase domáci bránili výsledok, hostia prevzali iniciatívu, ale znížili iba gólom tri minúty pred koncom zápasu.
Stanislav Černobrad
Ostatné výsledky 22. kola:
Rakytovce - Brusno 4:0 (3:0), Králiky - D. Ždaňa 1:1 (1:0), D. Strehová - Zvolen 2:2 (1:0), Rudinská - Kremnička - nehrali pre virózu domácich futbalistov.
1. Žilina B 22 15 4 3 65:17 49
2. D.Ždaňa 22 13 6 3 43:21 45
3. Rakytovce 22 12 5 5 49:24 41
4. Kremnička 21 11 4 6 38:20 37
5. D.Strehová 22 9 10 3 39:23 37
6. Bánová 22 9 6 7 42:27 33
7. Králiky 22 8 8 6 25:26 32
8. L.Lúčka 22 9 1 12 25:38 28