Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Desaťgólové strelecké hody v Zádubní

I. trieda V utorok 1. mája sa dohrávalo 14. kolo I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina s týmito výsledkami:

V utorok 1. mája sa dohrávalo 14. kolo I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina s týmito výsledkami: Kotešová – Zádubnie 2:3 (1:3), Nezbudská Lúčka – Trnové 1:0 (0:0), Divinka – Belá 2:4 (1:0), Dlhé Pole – Rajecké Teplice-Konská 4:0 (2:0), Višňové – Hlboké 1:1 (1:1), Rašov – Bytčica 1:1 (0:1), Rajec – Terchová 1:0 (1:0). Napriek remíze si Belá upevnila postavenie na čele tabuľky, Rašov sa vysokým víťazstvom v Divinke posunul na druhé miesto.
Kotešová – Rajecké Teplice-Konská
1:0 (0:0). 70. Michal Patyka. Na rozbahnenom teréne sa obidve mužstvá snažili o kombinačný futbal. Viac sa darilo domácim, ktorí takmer celý prvý polčas odohrali na súperovej polovici. Šancí si však veľa nevypracovali, a tie, ktoré boli, zlikvidoval veľmi dobre chytajúci brankár Frátrik. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci pridali na dôraze a zo silnejúceho tlaku sa po samostatnej akcii podarilo skórovať Michalovi Patykovi. R Mackovčin, 50. KOTEŠOVÁ: Magerčiak – Ďurana, Bujný, Mikulík, Zavadzan, Paiš, Michal Patyka, P. Galovič, Martin Patyka (75. D. Galovič), Labuda, Kendy. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik – Popluhár, Sibyla, Šramo, Krkoška, Janík, Piala, Sopko, Veselý, Lihocký (80. Baránek), Husárik.
Belá – Hlboké 1:1 (1:1). 30. Čepela – 2. Vršanský. Už v prvej minúte sa mohli domáci ujať vedenia, no strela Čepelu skončila na tyči bránky hostí. Čo nevyužili domáci sa podarilo hosťom, ktorí hneď z protiútoku dali gól Vršanským. Od tohto momentu začali domáci tlačiť, no šance Šugára a Vrábla ostali nevyužité. V 30. min. sa domáci konečne presadili, keď Čepela krásnou strelou vyrovnal na 1:1. Hneď po rozohratí Šugár zahodil ďalšie dve šance, Kurcin nedal z troch metrov a brankár hostí bol najlepším hráčom na ihrisku. Hneď na začiatku druhého polčasu Čepela zasa trafil tyč a hostia odkopávaním a predlžovaním hry uhrali šťastný bod. R Žiak, 150. BELÁ: Užák – Kuťa, Cabadaj, Sedúch, Kaňa, Čepela, Laščiak, Kurcin, Šugár, Vrábel, Šmehýl (80. Jaroščiak). HLBOKÉ: J. Blaško – D. Konečný, Remeš, Vršanský (25. M. Krajíček), Hvorečný, P. Adamov (48. Pavlík), Sikel, Zátek, Adamík, Gaňa, J. Krajíček.
Trnové – Bytčica 1:5 (0:1). 56. Bolibruch - 39. Dubovec, 60. Repkovský, 76., 89. Dietrich, 80. Ľ. Zuziak. Jednoznačné víťazstvo lepšie hrajúcich hostí. R Hollý, 60. TRNOVÉ: Holeša – Filo, Výboch, Pirošík (46. Podhorec), Vrabec, Bolibruch, Sitár, Kuba (80. Tlachač), Gier, Belaník, Malík. BYTČICA: Malich – Bříza, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Klobucký (76. Kosnovský), Dudoň, Dietrich (80. Štaffen), Repkovský, Ťažký, M. Zuziak.
Zádubnie – Terchová 7:3 (4:3). 9., 35., 37., 80. Heiser, 40., 87. Jankula, 50. Holeš, - 11. Brežný, 23., 27. Struhárňanský. Mužstvo Terchovej začalo v Zádubní veľmi dobre a aktívne a po chybách domácej obrany vyhrávalo v 30. min. už 1:3. Potom však domáci preskupili svoje rady, zlepšili organizáciu hry v strede poľa a zásluhou strelecky disponovaných Heisera a Jankulu obrátili výsledok. R Capko, 80. ZÁDUBNE: Vanca – Majer, Holeš (80. Svitek), Stárek (46. Frátrik), Majerčík, Pytel, Pechočiak, Talafa, Studník (64. Harvánek), Jankula, Heiser. TERCHOVÁ: Závacký – P. Sotolár, Bačinský (77. Krištofík), P. Hanuliak, Hazda, Mažgút, Komačka (70. Kováč), Bobáň, M. Gajdošík, Brežný, Struhárňanský (46. R. Sotolár).
Nezbudská Lúčka – Rajec 2:0 (1:0).
25. Mahút, 85. Danihel. Domáci mali na vlastnom ihrisku prevahu, hral sa však slušný futbal. R Nemček, 50. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška – Mrázik, P. Samec, M. Samec, Bella, Matejík, Danihel, Š. Ondráš, V. Samec, Mahút (80. Hroza), Berešík. RAJEC: Hubočan – Šeliga, Škorvánek, Kmeť, M. Mintál, J. Pekara (50. Hulín), R. Mintál, Chupáň, M. Pekara, Kotrík, J. Krajčoviech.
Divinka – Rašov 1:5 (1:3). 31. Holeša – 20., 89. S. Lacko (prvý z PK), 26. Matejčík (vlastný), 40., 71. Kadáček. Do 20. min. to bolo vyrovnané stretnutie. Vtedy hostia prvýkrát udreli S. Lackom, ktorý bol faulovaný v šestnástke a sám premenil pokutový kop. Nasledoval vlastný gól domácich, po ňom Holeša znížil na 1:2. Ovečka mohol vyrovnať, ale pokutový kop brankár hostí vyrazil na roh. Výborne hrajúci S. Lacko dal v 89. min. svoj druhý gól a stanovil na konečných 1:5. R Kubo, 70. DIVINKA: P. Korista ml. – Dlhopolček, P. Korista st., D. Matejčík, Gaštan, Mourtada, Soliš, Ovečka, T. Matejčík, Holeša, Ľ. Korista, Miksák. RAŠOV: Čupec – Križňan, Prášek, Kadáček, Vrábel (77. Butko), Bučo, Ďurajka, M. Lacko, Baláž, S. Lacko, Marek Kresáň (80. Gombár).
Dlhé Pole – Višňové 2:2 (1:1). 15. Šušlík, 48. Lacek – 10. Danaj, 50. M. Stromček. Na rozbahnenom ihrisku boli hostia pohyblivejší a ujali sa vedenia hneď v úvode. O päť minút preloboval brankára hostí Šušlík. Do prestávky sa hostia dostali do šance ešte raz, keď sa lopta odrazila od brvna, ponad brankovú čiaru a potom do ihriska. Nástup do druhého polčasu sa viac vydaril domácim, keď skóroval Lacek, no vyrovnanie prišlo už o dve minúty. V neustávajúcom daždi stálo šťastie viac na strane domácich, keď loptu dvakrát vykopávali z brankovej čiary. R Kúdelka, 30. DLHÉ POLE: Bohdan – Ďurech, Štrbánik, Procházka, Brodek, Lacek, K. Feranec, Šušlík, Tornáry, Beneš, Adamík (60. Hrivík). VIŠŇOVÉ: Majtaník – Vojtyla, Paur, M. Laš (90. Porubčanský), Margen, Varínčiak, P. Stromček, J. Laš, Franček, M. Stromček, Danaj.
1. Belá 20 12 3 5 34:24 39
2. Rašov 20 9 7 4 36:24 34
3. Bytčica 20 9 6 5 38:22 33
4. Rajec 20 10 3 7 38:30 33
5. N. Lúčka 20 9 4 7 22:21 31
6. Zádubnie 20 9 2 9 50:45 29 7. Kotešová 20 8 5 8 26:30 29
8. Terchová 20 8 4 8 33:34 28
9. Divinka 20 8 3 9 36:44 27