Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Festival v minibasketbale a basketbale BADEM

Podujatie, ktoré svojím významom a rozsahom prekračuje rámec Slovenska, má v žilinskej Športovej hale na Bôriku za sebou prvé dva zo štyroch víkendových...

Podujatie, ktoré svojím významom a rozsahom prekračuje rámec Slovenska, má v žilinskej Športovej hale na Bôriku za sebou prvé dva zo štyroch víkendových basketbalových turnajov pre mládež. Kategória starších mini dievčat a chlapcov (nar. 1. 1. 1995 a mladší) bola zastúpená slovenskými, českými, maďarskými a poľskými družstvami, ktorých zástupcovia boli s organizáciou, podmienkami a športovou úrovňou podujatia spokojní. Na dievčenskom turnaji hralo trinásť družstiev zo štyroch krajín, Žilina zastúpenie nemala. Vyraďovacím postupovým „pavúkom“ sa do finále prebojovali celky z Banskej Bystrice a Starej Turej. O konečné prvenstvo sa museli hrať dva zápasy, oba nakoniec vyhrala Stará Turá. Vo dvoch dueloch o bronz zvíťazila dvakrát Ostrava nad poľskou Wieliczkou. Aj turnaj chlapcov mal trinásť účastníkov. Prví dvaja zo štyroch skupín pokračovali elimináciou cez štvrťfinále a semifinále do finále, najslabších päť družstiev vytvorilo skupinu, v ktorej hrali každý s každým o konečné
9. – 13. miesto. Do dvojzápasového finále postúpili české družstvá Kyjov a Ostrava. V oboch súbojoch sa presadili telesne vyspelejší Ostravčania. V dueloch o tretie miesto vyhrala Prievidza nad Krakovom. Chlapci z MBK Žilina, patriaci medzi basketbalových začiatočníkov, prehrali v základnej skupine s Novým Jičínom 17:42 (9:22), s Košicami 28:58 (18:30) a Bratislavou 15:44 (7:20). Potom pokračovali v skupine o 9. – 13. miesto a zlepšovali sa od zápasu k zápasu. Postupne síce opäť prehrali s Novým Jičínom 26:36 (7:19) a so Sereďou 18:26 (15:12), no potom porazili Kežmarok 51:9 (25:5) a Poprad 33:16 (17:2). V konečnom poradí obsadili mladí Žilinčania jedenáste miesto. „Družstvo má ešte málo zápasových skúseností a spočiatku to aj bolo poriadne vidieť. Chlapci sú však učenliví a snaživí a v posledných zápasoch aj zúročili, čo sa v priebehu turnaja naučili. V závere bol náš prejav i efektívnosť výrazne lepšie, ako na začiatku, som spokojný,“ povedal Š. Hlavatý, tréner žilinského MBK.
Počas uplynulého víkendu pokračoval medzinárodný basketbalový festival mládeže druhým podujatím. Súčasne sa uskutočnili štyri turnaje, pre dve chlapčenské a dve dievčenské vekové kategórie. Najpočetnejšie zastúpenie mala kategória chlapcov ročník 1996. Pätnásť družstiev zo Slovenska, Česka a Poľska hralo spočiatku v troch päťčlenných skupinách každý s každým, v ďalšom priebehu (podľa umiestnenia v skupine) opäť v skupinách o konečné poradie. Chlapci MBK Žilina skončili v základnej skupine druhí za neskorším víťazom celého turnaja Wroclavom. Pokračovali v skupine o 4. – 6. miesto, celkovo skončili na piatej priečke. Výsledky: MBK Žilina – WKK Wroclav (Poľsko) 35:40 (12:20), Žilina – Karlovka Bratislava 38:17 (26:8), Žilina – Prostějov (ČR) 45:12 (31:4), Žilina – Jednota Košice 46:14 (28:13), Žilina – Pov. Bystrica 30:40 (11:21), Žilina – TJ Start Havířov (ČR) 34:22 (21:7). V poľskom finále vyhrala Wroclav nad Krakovom 41:28 a obsadila prvé miesto.
Na turnaj dievčať narodených v roku 1996 prišlo šesť družstiev, vo finále vyhrala Stará Turá nad maďarským Kecskemétom 42:27. Žilina tu zastúpenie nemala.
Žilinčanky chýbali aj na turnaji dievčat narodených v roku 1997, v ktorom štartovalo desať družstiev.
Na turnaji chlapcov narodených v roku 1997 (najmladšia veková kategória v basketbale) hralo sedem družstiev. V Žiline nedávno založený chlapčenský klub Victoria sa na podujatí predstavil hneď s dvoma družstvami a dosiahol prvý úspech. Jeho A-mužstvo skončilo na druhom mieste. Výsledky žilinských družstiev: MBK Victoria A – Wroclav 8:53 (4:33), Victoria A - Victoria B 30:14 (19:2), Victoria A – Jednota Košice 15:12 (9:4), Victoria A – BSC Bratislava 54:10 (32:0), Victoria A – BK Poprad 21:14 (13:6), Victoria A – Lokomotíva Sereď 26:23 (13:10). Victoria B – Poprad 24:27 (11:17), Victoria B – Wroclav 12:21 (7:12), Victoria B – Victoria A 14:30 (2:19), Victoria B – Sereď 12:27 (4:14), Victoria B – BSC Bratislava 44:1 (26:0), Victoria B – Košice 22:26 (11:13). Konečné poradie: 1. Wroclav, 2. Victoria A, 3. Lokomotíva Sereď, 4. Poprad, 5. Košice, 6. Victoria B, 7. BSC Bratislava. Do najlepšej päťky hráčov na turnaji v tejto vekovej kategórii zaradili Lukáša Surovčíka zo Žiliny A. Koncom týždňa pokračuje festival v basketbale ďalšími dvomi turnajmi, do Žiliny prídu starší žiaci, desať družstiev, a staršie žiačky, takisto desať tímov.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 740

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.