Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Stráňavy na ihrisku favorita nebodovali

IV. liga sk. Sever Stráňavy – Dúbrava 2:3 (0:1), 65. L. Cetera, 86. Beháň – 45. a 72. Mrva, 50. Peterec.

IV. liga sk. Sever
R M. Majer, 150 divákov. ŽK: R: Cetera, Syrovátka – Kacian, Mydliar.
Domáci začali zápas veľmi aktívne a už v piatej minúte mali veľmi dobrú príležitosť skórovať. Počas celého prvého polčasu si udržiavali miernu prevahu, ktorú však nevedeli zúžitkovať na gól. To sa hosťom podarilo v závere prvého polčasu, keď sa z trestného kopu ujali vedenia. Úvod druhého polčasu vyšiel takisto hosťom, keď po chybe domácej obrany dali druhý gól. Domáci sa snažili skorigovať, ale nemali strelecké šťastie. V 65. min. sa im síce podarilo znížiť, ale hostia vzápätí využili ďalšiu chybu obrany na strelenie tretieho gólu. Záverečný tlak domácich priniesol už len skorigovanie výsledku.
STRÁŇAVY: Mičech – Turianik (61. Beháň), Barták, Meliš, R. Cetera, Hreus (61. Hruška), Syrovátka, Čuraj, Vacek, Machyna, L. Cetera (81. Mahút)..
Ostatné zápasy 23. kola: Belá Dulice – T. Štiavnička, Trebostovo –
L. Štiavnica, O. Jasenica – Tvrdošín
Nižná – Oščadnica 2:3 (1:2), 33. Chladný, 52. Petričko - 8. Gončár, 13. Lušňák, 90.+. Krkoška.
Hostia sa u súpera rýchlo ujali vedenia. Už v 9. min. Gončár rozvlnil sieť Nižnej. Oščadnica si ešte vytvorila niekoľko sľubných šancí, ktoré však nedokázala zúročiť, čo sa jej vypomstilo. Domáci dokázali stav stretnutia na chvíľu vyrovnať. Po zmene strán však už na ihrisku dominovali len hostia a domácich takmer k ničomu nepustili. Svoj náskok udržali do konca zápasu. R Coma, 50 divákov. ŽK: Podmanický (Oščadnica).
OŠČADNICA: Timek – Zemaník, Krkoška, Gužík, Staškovan, Brisuda (84. Hrtánek), Gončár, Krela, Podmanický, Lušňák (75. Ľalík), Joz. Kučák,.
K. Lieskovec – Makov 3:0 (2:0), 20. Baláž, 37. Mihalda, 47. Macura.
Zápas mal od úvodu jednoznačný priebeh, a to v prospech domácich. Líder vo svojom výkone tentokrát zaostal za svojím postavením v tabuľke. Po celý zápas si Makov nevypracoval prakticky žiadnu vážnu šancu. Tie, ktoré by nejako ohrozili domácich, kvalitná obraná Lieskovca dobre kryla. Rozdiel mohol byť aj väčší. Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie, no brankára Jurkoviča neprestrelil nikto, preto je víťazstvo domácich zaslúžené.
R Jodas, 300, ŽK: Baláž – Sojčák, Roman.
K. LIESKOVEC: Jurkovič – Céniga, Brtnícký, Pavlík, Marčan, M. Mrenka, Mihalda, Macura, Trizuliak, Baláž (80. Škorík), Kekely (66. Trnovec). MAKOV: Krišica – Vitek, Sojčák (77. Banetka), Roman, Pavlica, Barčák, Kubošný, Konečný, Juríček, Křenek, Myhailov.
Stará Bystrica – Valča 0:2 (0:1), 21. Horvát, 49. Korda.
Hostia boli v prvom polčase lepší. Dostávali sa častejšie do šancí. Jednu premenil na gól Horvát. Hráči Starej Bystrice v prvom polčase prakticky nevyslali na bránu hostí z Turca žiadnu strelu. Prvá prišla po zmene strán v 46. min., ale Hoferica mieril nad. Keď sa domáci dostávali do tlaku, hostia rýchlym brejkom rozhodli zápas. V 65. min. potom Štrba zahodil najväčšiu šancu zápasu, keď sám v šestnástke trafil vedľa. V 90. min. ešte Kubalova tvrdá strela mierená do ľavého rohu nenašla cieľ, pretože brankár hostí ju kryl. R Knapec, 250 divákov. STARÁ BYSTRICA: Toman – Korenčík, Šimášek, Melišík (54. M. Poništ), Sobol, Matejčík, A. Šumský, Štrba, Hoferica, Kubala, Ľ. Faktor (33. Čambora, 60. Dubovický).

14. Nižná 23 1 3 19 17:62 6
Ostatné výsledky 23. kola: Belá Dulice – Turčianska Štiavnička 2:2 (2:0), Trebostovo – Liptovská Štiavnica 1:3 (0:2), Oravská Jasenica – Tvrdošín 4:0 (1:0).

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 575

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.