Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Hetriky hráčov Nededze a Zástrania

II. trieda Lietava – Zbyňov 2:2 (1:0). 7. a 55. R. Belan - 85. P. Jánošík, 89. N. Jánošík. Hostia začali náporom, keď si vypracovali dve tutovky, no ani jednu nepremenili.

II. trieda
Lietava – Zbyňov 2:2 (1:0). 7. a 55. R. Belan - 85. P. Jánošík, 89. N. Jánošík. Hostia začali náporom, keď si vypracovali dve tutovky, no ani jednu nepremenili. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 7. minúte, keď R. Belan vyšachoval zbyňovskú obranu a Lietava sa ujala vedenia 1:0. Zápas sa hral obojstranne útočne a s nasadením. Po zmene strán hostia zaspali úvodnú desaťminútovku, čo R. Belan pretavil do svojho druhého gólu. Zbyňov však nezložil zbrane, v 85. minúte P. Jánošík preloboval brankára a o štyri minúty neskôr žolík zápasu, N. Jánošík, na dvakrát vyrovnal. R Sobola, 110. LIETAVA: Košša – Gaňa, Sedliak, J. Gašpierik, P. Gašpierik, P. Belan (68. Ľ. Gašpierik), Ďurajka, Benko, Hradský, R. Belan, P. Gašpierik, ZBYŇOV: J. Urík – Miškovský, M. Urík, Bariak, Babčan, P. Jánošík, Bielik (65. Barčiak), Cabadaj, Jánečný, R. Urík, Ďurec (55. N. Jánošík).

Divina – Nededza 2:3 (2:1). 5. Ďurčo, 40. Čuraj – 20., 52. a 90. Ďuríček. Upršané počasie v Divine v nedeľu asi lepšie pasovalo Nededzi. Vedenia sa síce ujali domáci, no hostia o 15 minút vyrovnali. V 40. minúte sa vyznamenal Čuraj, keď spoza šestnástky namieril do šibenice. Druhý polčas patril jednoznačne futbalovejším hosťom, keď v 52. minúte vyrovnali, 85. minúte nepremenili jedenástku a v nadstavenom čase sa ujali vedenia. Tri body tak napokon putovali do Nededze. R Papík, 70. DIVINA: P. Ovečka st. – Bukový, Kováčik, Cigánik, Poliaček, Čuraj, R. Hroš, Pet. Ovečka, Holúbek (50. Michalec), Ďurčo, Pav. Ovečka. NEDEDZA: Hlad – Remek, Hôrecký, Virdzek, Slota, Mravec, Podešva, R. Peťko, Kudla, Balala, Gruling.

Hrabové – Stránske 1:4 (0:3). 58. M. Sedliak - 14. Chrachala, 7 a 32. Štadáni, 54. Mil. Kasman. V Hrabovom videla stovka veľa šancí na oboch stranách, avšak skúsenejší a dnes aj lepší hostia nastrieľali viac gólov a víťazstvo si bez debaty zaslúžili. R Mitúch, 100. HRABOVÉ: J. Hrabovský – Bučko (77. Martišík), V. Hrabovský, Jánošík, M. Sedliak, Hanulík, M. Hrabovský (45. Belej), J. Sedliak, T. Hrabovský, Daniš, Čička. STRÁNSKE: Škorvánek – M. Dolník (88. Mar. Kasman), Cigánek (81. V. Chrachala), Hodas, Štrba, Baránek, Mil. Kasman, Dubeň, R. Chrachala, Štadáni, Matiašovský.

Súľov – Dolná Tižina 3:1 (2:0). 10. Bušovský, 14. Ráztočný, 70. Smatana – 85. Sedúch. Lepšie hrajúci domáci sa ujali vedenie zo štandardnej situácie, keď po dohodnutom signále sa Bušovský nemýlil. O štyri minúty neskôr zvyšoval Ráztočný. V prvej časti druhého polčasu sa štýl hry nezmenil, Smatana zvýšil na 3:0. Posledných 20 minút však patrilo jednoznačne hosťom, vytvorili si množstvo šancí, no zlyhávali v koncovke. Za chrbát domáceho gólmana prepasírovali len jedinú strelu. R Tarač, 120. SÚĽOV. Danižek (82. Hartiník) – M. Hrehor (50. M. Ďurajka), Gajdošík, Bušovský, Hudek, R. Hrehor, Tvrdý, Ráztočný (82. Bušfy), Ľ. Hrehor, Smatana, Kereš. DOLNÁ TIŽINA: Macák – T. Cedúch (55. R. Cedúch), Hazda, Nemček (50. T. Maťko), Pazderka, Šmehýl, Kubík, M. Maťko, Zakopčan, Chabada, Ďurina.

Kamenná Poruba – Považský Chlmec 0:0. V Kamennej Porube sa hral vyrovnaný zápas viac-menej medzi šestnástkami. Zo strany hostí išlo už len o taktizovanie, nakoľko jediný bod im zabezpečoval postup do prvej triedy. Po konečnom hvizde rozhodcu tak Chlmčania zaslúžene otvárali šampanské. R Milo, 100. KAMENNÁ PORUBA: F. Kavecký – Súdor (50. Chovančík), Jasenovský, Ondrejka, Novosad, Sádecký, Kľučka, Hodas, Tretina (80. Ondrejka), Kasman (80. Štrba), M. Kavecký. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík – Pažický, Mar. Kozlík, Vaňovič, Štenchlák, Mir. Kozlík, Ambra, Pet. Čejka, Pav. Čejka, Kubány, Kubala.

Zástranie – Horný Hričov 4:1 (0:0).
46., 52. a 80. Gašpierik, 70. Škorvánek. Po bezgólovom a vyrovnanom prvom polčase, keď sa šance striedali na oboch stranách, sa druhý polčas niesol v réžii domácich. Títo postupne nasúkali do hričovskej brány štyri góly. V 60. minúte sa z rýchleho brejku presadili aj hostia, keď znižovali na 1:2. R Vanák, 150. ZÁSTRANIE: Šmehýl – Vajčovec, Poliak, J. Lisko, M. Gašpierik, M. Lisko (70. Hruška), Laurenčík, Kopas, Mičica, Škorvánek, Maček (30. L. Gašpierik). HORNÝ HRIČOV: Šoška – B. Vydra, Koštek, Ľ. Králik, Jahvodka, Šichman, J. Králik, Novisedlák, Krško, Moravčík, Dibdák.

Štiavnik – Turie nedohralo sa. V prvej časti hry si domáci vypracovali veľa šancí, no využili len jednu. Po zmene strán sa tlak Štiavnika stupňoval, v 65. minúte premenil P. Pobjak jedenástku. V 72. minúte však hostia nečakane po vylúčení ich hráča na protest odišli z ihriska a zápas sa preto nedohral. R Hollý, 300. ŠTIAVNIK: Parčiš – M. Pobjak, Šutara, V. Kuciak, Krajčí, R. Mišutka, L. Mišutka, Z. Gašperec (46. J. Pobjak), P. Gašperec, Mráčnik, P. Pobjak. TURIE: Puraš – J. Lokaj, Kudelka, P. Lokaj, Pirošík, Lonec, Chupáň, Tandara, Manga, Chovanec, Mičky.

1. P. Chlmec 25 17 3 5 49:21 54
2. Štiavnik 23 13 5 5 42:27 44
3. Zástranie 24 13 3 8 47:35 42
4. D. Tižina 24 12 5 7 47:38 41
5. Stránske 24 11 5 8 47:34 38
6. Súľov 24 11 4 9 37:29 37
7. Lietava 24 8 6 10 29:31 30
8. Hrabové 25 8 5 12 38:42 29