Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Ani jeden tím nevyšiel strelecky naprázdno

Poslednému kolu I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina doprialo aj počasie. Fanúšikovia Belej sa z postupu do 5. ligy mohli tešiť už dopredu, definitívne I. triedu opúšťa Trnové, ktoré sa v nej ohrialo len rok.

Úprimne ďakujeme všetkým našim spolupracovníkom, trénerom, vedúcim mužstiev i hráčom, ktorí nám v celom ročníku podávali informácie o dianí na ihriskách.
Kotešová – Terchová 2:1 (0:1). 46. Paiš, 81. Ďurana - 11. Chovanec. Hostia sa predstavili ako kombinačne vyspelé, behavé mužstvo, ktoré malo zo začiatku viac z hry. V 11. min. sa dostali do vedenia po strele z diaľky. Postupne sa osmelili aj domáci a viackrát ohrozili bránu hostí. Gól však do polčasu nedali. Do druhého polčasu nastúpili s jednoznačným zámerom otočiť stav, čo sa im aj dokonale podarilo a po zlepšenej hre zvíťazili. R Šedík, 90. KOTEŠOVÁ: Magerčiak – Bujný, Košík, Mikulík
(81. Kubica), Zavadzan (59. Ďurana), Paiš, Michal Patyka, Galovič, Martin Patyka, Labuda, Kendy. TERCHOVÁ: Závacký – P. Sotolár, Hanuliak, Bačinský, Hazda, R. Sotolár, Komačka, P. Chovanec, M. Gajdošík, Struhárňanský (64.
Š. Chovanec), Kováč.
Bytčica – Rajec 2:3 (1:1). 12.
M. Zuziak, 70. Dietrich (11 m) – 41.
J. Krajčoviech, 67. Mazák (11 m), 84. Pekara. V Bytčici sa hral vyrovnaný zápas, domáci spočiatku mierne pritlačili. Po Dietrichovej nahrávke M. Zuziak zo šestnástky trafil bombou k tyči, brankár hostí nemal šancu. Potom sa hra opäť vyrovnala a v 41. min. zabudnutý Krajčoviech šťastne vyrovnal. V druhom polčase sa hralo viac v strede, medzi šestnástkami. Obe mužstvá mali zo dve šance. V 67. min. hostia zvyšovali z pokutového kopu, o tri minúty neskôr sa situácia opakovala na strane domácich. Domáci nevyužili ďalšiu šancu, čo sa im vypomstilo, keď hostia po rýchlom brejku zavŕšili na
2:3. R Ďuriník, 280. BYTČICA: Malich – Parač, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Kosnovský (60. Horecký), Klobucký, Dietrich, Baleja, Keblúšek (70. Dubeň), M. Zuziak. RAJEC: Hubočan – Pavlík, Škorvánek, Hulín (89. Šeliga), Kmeť,
J. Pekara, R. Mintál, Mazák, M. Pekara, Kotrík, J. Krajčoviech.
Hlboké – Rašov 2:2 (2:1), 15. P. Adamov, 20. M. Krajíček – 8. Baláž, 52.
S. Lacko. Hostia začali útočne, už v 2. min. Balážova strela letela tesne nad bránu. V 8. min. sa Baláž už trafil presne, keď z 20-tich metrov nedal šancu gólmanovi. V 15. min. sa domácim podarilo vyrovnať zásluhou P. Adamova. O päť minút rozhodca nesprávne posúdil situáciu, domámi kopali priamy kop a Krajíček poslal domácich do vedenia. V 40. min. nastrelil domáci Gaňa brvno. Po zmene strán sa v 52. min. hosťom zásluhou agilného S. Lacka podarilo vyrovnať.
R Milo, 200. HLBOKÉ: Blaško – Sikeľ, Remeš, Vršanský, Hvorečný, M. Krajíček, Zátek, P. Adamov, Adamík, Gaňa, J. Krajíček. RAŠOV: Čupec (16. Hubocký) – Križňan, Tretinár, Kadáček, Ľ. Vrábeľ, Bučo, Ďurajka, M. Lacko (22. Gombár), Baláž, S. Lacko, Michálek.
Rajecké Teplice-Konská – Višňové 4:2 (3:0), 11. a 21. Pleva (11m), 30. Lihocký, 80. Urbanec – 68. Franček, 75. Vojtyla. Domáci začali veľkým tlakom, no nepremieňali veľké množstvo šancí. Hostia dokázali ich náskok stiahnuť, čo sa Tepličanom mohlo vypomstiť, ale upokojil ich gól Urbanca. R Sobola, 80. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik – Piala (46. Baránek), Sibyla, Popluhár, M. Krkoška, Pleva (46. Janík), Šramo, Veselý, Sopko, Lihocký, Husárik (55. Urbanec). VIŠŇOVÉ: D. Paprčiak – Vojtyla,
Ľ. Šupej, M. Straňan, Šimko, P. Stromček, Laš, Valica, Gaško, Franček, Danaj.
Belá – Dlhé Pole 3:1 (3:0). 3. Kurcin, 15. Horvát, 36. Šugár – 86. Štrbánik. Za krásneho počasia sa chceli domáci hráči dôstojne rozlúčiť s okresnou súťažou a so svojimi divákmi. A tak aj začali. Už
v 3. min. domáci zahrávali priamy kop, po osi Kaňa, Sedúch, Kurcin skončila lopta v sieti. V 5. min. Čepela uvoľnil Šugára, no brankár hostí bravúrne zachránil. V 7. min. opäť Šugár zahodil čistú šancu. V 15. min. prebehla akcia Čepela, Kurcin a mladý Horvát zvýšil na 2:0. V 20. min. dali domáci tretí gól, no údajne pre ofsajd neplatil. Domáci hrali veľmi dobre a v 36. min. zvýšil Šugár na 3:0. Domáci do konca polčasu zahodili ešte tri čisté šance. Druhý polčas začal v réžii domácich, v 50. min. Kurcin netrafil z 5 metrov, v 57. min. Čepela trafil tyč, Vrábel netrafil prázdnu bránu. Hostia sa celý zápas iba bránili, no štyri minúty pred koncom z jediného útoku dali gól. R Mintál, 200. BELÁ: Zavalidroga – Kuťa, A. Cabadaj, Šipčiak, Kaňa (80. Jaroščiak), Čepela, Laščiak, Kurcin, Seduch, Šugár (60. J. Cabadaj), Horvát (65. Vrábel). DLHÉ POLE: Bohdan – Ďurech, M. Feranec, Procházka, P. Fuljer (65. Kubošek), Lacek, K. Feranec, Štrbánik, Tornáry, Beneš, Šušlík.
Trnové – Divinka 3:3 (1:3), 32., 50., 89. Filo - 24. Ľ. Korista, 30., 37. D. Kubáň. Na koniec sezóny sa hral výborný a uvoľnený zápas. Polstovka divákov videla excelentný výkon domáceho Jozefa Filu, ktorý zaznamenal hattrick, a to ešte nepremenil penaltu. R Wojčík, 50. TRNOVÉ: P. Holeša – Filo, Vrabec, Výboch, Beňo, Malík, Bolibruch, Podhorec, Gier, Čibenka, Ľ. Holeša (46. Šindelář). DIVINKA: Puškár – Lokaj, Škorík, D. Matejčík, Buček, J. Korista, D. Kubáň, Ovečka, T. Matejčík, Holeša (65. Dlhopolček), Ľ. Korista.
Zádubnie – Nezb. Lúčka 3:3 (1:0).
9., 86. Heiser, 78. Jankula - 64., 88. Chodelka, 90. M. Mrázik. V prvom polčase sa hral tvrdý futbal, domáci ho vyhrali 1:0. Druhý polčas bol dosť nervózny, svedčí o tom aj 5 žltých a jedna červená karta hostí. Gólová spŕška prišla až v posledných 15 minútach. R Dingová, 100. ZÁDUBNIE: Vanca (72. Sýkora)– Majer, Gašpierik, Harvánek, Holeš, Talafa, Pechočiak (70. Hošták), Studník (53. P. Belanec), Heiser, Jankula, Frátrik. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška – Mrázik, P. Samec, Ľ. Kubo, Bella, Matejík, Danihel, Š. Ondráš, V. Samec, Mahút (56. Hroza), Berešík (63. Chodelka).
1. Belá 26 16 5 5 50:31 53
2. Rajec 26 14 4 8 54:35 46
3. Rašov 26 12 9 5 49:30 45
4. Bytčica 26 11 8 7 55:36 40
5. Zádubnie 26 11 4 11 64:58 37
6. Nezb. Lúčka 26 10 7 9 29:29 37
7. Divinka 26 11 4 11 46:55 37
8. Kotešová 26 10 5 11 37:44 35