Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Gól nepadol iba v Kotrčinej Lúčke

IV. liga

Tvrdošín – Teplička 2:1 (2:0), 33. Palider, 42. Jamečný (11m) – 75. Králik (11m). Prvých desať minút bolo vyrovnaných, potom domáci prebrali iniciatívu a strelili dva góly. Po zmene strán mali hostia viac z hry, dokázali znížiť, nastrelili aj žrď, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Teplička tak vďaka ustráchanejšiemu výkonu v prvom polčase zaplatila nováčikovskú daň vo vyššej súťaži hneď v úvodnom kole.  R Tršo, 530. ŽK: Palider, Medvecký. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, P. Králik, Lisko, Poliak, M. Králik, Kozák, Belák, Miček. Adamus, Kysela.
Stráňavy – Rosina 1:1 (0:1), 62. Syrovátka – 21. Bolibruch. Úvodný zápas sezóny sa hral pred peknou diváckou kulisou. Domáci začali náporom, hostia sa postupne osmeľovali a po chybe domácej obrany sa presadil Bolibruch. Stráňavcov to zaskočilo a do konca prvého polčasu sa im hra nedarila. V druhom dejstve sa snažili zvrátiť výsledok. Podarilo sa im to až v 62. min., keď po faule na hranici 16-tky, kopal Syrovátka priamy kop a umiestnenou strelou prekonal Turčana. Až v poslednej desaťminútovke domáci pridali, mali niekoľko výborných šancí na skórovanie, ale nevyužili ich. R Čuboň 300. ŽK: Lysík. STRÁŇAVY: Mičech – Beháň, Lojdl, Meliš, Hreus, Barták, Syrovátka, Čuraj, Vacek, Machyna, Lončík (80. Daňo). ROSINA: Turčan – Paur (46. Hodas), Turský, Lysík, Adamčík, Smieško, Jaššo (72. Martinka), Trhančík, Mintál, Bolibruch, Šustek.
Kotrčiná Lúčka – Trebostovo 0:0.
Dvesto divákov videlo dobrý, zaujímavý futbal. Mierne navrch mali domáci, keď v 18. min. Slúčik hlavičkou trafil iba gólmana hostí a následne Bugala prestrelil. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Najväčšiu šancu mali domáci 20 minút pred koncom, keď Slúčik trafil ľavú spojnicu. Keďže hostia rovnako neskórovali, zápas nemal víťaza. R Perašín, 200. ŽK: Trnovec, Martinček – Bízik, Chmúrny, Kováč. K. LÚČKA: Trnovec – Kačerík, Ďurnek, Slúčik, Bugala, Kuťka, Kaplan (75. Jaroščiak), Pecko, Milo, Martinček (60. Hreus), Žabka.
Závažná Poruba – Oščadnica 2:0
(1:0), 28. Tomko, 56. Budvesel.
Prvý zápas nového súťažného ročníka začala Oščadnica v Závažnej Porube veľmi slušne a v rýchlom tempe. Vyzeralo to, že má navrch, no domáci dali gól po vydarenej strele z priameho kopu a hostia museli doťahovať. V druhom polčase sa hostia zlepšili, zatlačili domácich na ich polovicu, vytvorili si niekoľko šancí, ktoré však nedokázali premeniť. Nastal trest. Po hrubej chybe v obrane dostali Oščadničania lacný gól a v závere už nedokázali nepriaznivý stav stretnutia obrátiť. R Faňko, 200 divákov. ŽK: Lušňák (Oščadnica). OŠČADNICA: Timek – Brisuda, Zemaník, Gužík (70. Hrtánek), Zuziak, Kopera (50. Podmanický), Ryboň, Macášek, Lušňák, Gončár, Súkeník.
Oravská Jasenica – Kysucký Lieskovec 2:3 (0:2), 38. Kotiš, 64. Vráb - 16. Kubala, 31. Baláž, 38, 60. Trnovec. Hostia zaslúžene získali v prvom polčase dvojgólové vedenie. V druhom síce domáci znížili, no hostia opäť zvýšili, tentokrát Trnovcom na 3:1. Jasenici sa podarilo ešte zápas skorigovať na
2:3. Zápas však jasne režírovali hostia, ktorí v druhom polčase nenechali nič na náhodu a tri body do konca zápasu ustrážili. Ďalšie šance hostí ostali nepremenené, hlavne M. Mrenku a Trizuliaka. Hostia zvíťazili zaslúžene a boli lepším celkom na ihrisku. R Chmúrny, 250 divákov. ŽK. Skočík – Šlapka. K. LIESKOVEC: Jurkovič – Ceniga, Brtnícky, Trnovec, Marčan, Macura, M. Mrenka (80. Šlapka), Kubala (89. Kopásek), Baláž, Trizuliak, Pavlík.
Ostatné výsledky 1. kola: Valča – Turany 1:2 (0:2), Barošinec – Kmeť 2, ČK: Kucian (Valča), Dúbrava – Belá-Dulice 1:0 (1:0), Mrva.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 453

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.