Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Cenné víťazstvá na úvod sezóny

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Góly: 24. Marek Hovorka (M. Grman, Pupák) - 17. Kontšek (Krajči, Stantien), 36. P. Sivák (Juraj Liška, Jánoš), 55. P. Sivák (Fadrný, Jánoš). Vylúčení: 8:9, navyše Lelkeš (Žilina) 10 min. za nap

adnutie zozadu. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Lauff ml., 2 750 divákov. MsHK Žilina: Ottosson - Kusovský, Kučný, Juraj Liška, P. Mikuš, Pulpán, Kudrna, Chromý, Halász - Krajči, Stantien, Kontšek - P. Sivák, Fadrný, Jánoš - Lelkeš, Slávik, Havel - Drábek, Sikorčin, Valášek. Severoslovenské derby sa začalo s neplánovaným polhodinovým oneskorením kvôli nevydarenej pyrotechnickej šou. Úvodné sezónne spoznávanie sa v hustom dymovom opare prerušila až na konci 17. min. blesková spolupráca žilinských „old boys“ Stantiena a Kontšeka. Kapitán vlkov rýchlo a presne zareagoval na šikovnú zadovku Krajčiho a otvoril skóre. Do druhého dejstva vstúpili odvážnejšie Liptáci. V 24. min. tečoval za švédsku akvizíciu v bránke hostí Ottossona strelu obrancu Grmana Marek Hovorka. V polovici duelu mal ideálnu šancu na otočenie skóre Róbert Huna, ale jeho strela po samostatnom nájazde neskončila v sieti. Hostia sa dostali druhýkrát do vedenia, keď Liškovu strelu v presilovke od modrej čiary Laco vyrazil. Puk však vrátil za jeho chrbát Liptovskomikulášan v žilinských farbách Peter Sivák. Pred záverom druhej tretiny ešte zaujal dokonalý kanadský bodyček Mikuša, po ktorom sa Školiak zdvihol z ľadu iba za asistencie lekára a spoluhráčov. V rozháranej tretej tretine už Liptáci nenašli recept na zvrat. V úvode 55. min. naopak z rýchlej kontry rozsmútil druhýkrát svojich rodákov Peter Sivák. Domáci trestuhodne premrhali dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, počas ktorej tretinu hostí prakticky neohrozili. Nakoniec slávila zaslúžený úspech skúsenosť Žilinčanov. Vladimír Hiadlovský, tréner Žiliny: „Úvodné dlhé vynútené čakanie uškodilo viac domácim. Napriek tomu, že až v piatok boli do našej zostavy zaradení niektorí noví hráči, sme podali celkom solídny výkon. Zavážila naša skúsenosť, vďaka ktorej si z horúceho liptovského ľadu odnášame cenné víťazstvo.“ Ostatné výsledky 1. kola: Zvolen - Skalica 4:3 (1:0, 2:2, 1:1), Košice – Výber SR do 20 rokov 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), Martin - Slovan 6:3 (3:0, 3:2, 0:1), Poprad - Nitra 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0), Trenčín - Kežmarok 5:4 po s. n. (3:2, 0:0,1:2 - 0:0, 1:0). (sita) Foto: Pavol Ďurčo Žilina: Ottosson - Kusovský, Kučný, Juraj Liška, P. Mikuš, Pulpán, Kudrna, Chromý, Halász - Krajči, Stantien, Kontšek - P. Sivák, Fadrný, Jánoš - Lelkeš, Slávik, Havel - Drábek, Sikorčin, Valášek Zápas začali aktívnejšie domáci Žilinčania. Vytvorili si niekoľko streleckých príležitostí, ale Lipovský bol pozorný. Obaja súperi si vypracovali niekoľko šancí počas viacerých presiloviek, ale ani jednému tímu sa v I. tretine skórovať nepodarilo. Do vedenia išla Žilina v 27. min., keď pri vylúčení Kmiťa Sivák prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V 33. min. Ottosson zlikvidoval ideálnu príležitosť Bartoša, vzápätí mali hostia výhodu presilovky piatich proti trom, gól však dali až pri presilovke o jedného muža. Jeho autorom bol Faith. Koniec druhej tretiny vyplnila boxerská vložka medzi Krajčim a Kmiťom, za čo obaja hráči inkasovali patričné tresty. V záverečnej časti hry najskôr I. Droppa strhol vedenie na stranu hostí, necelé dve minúty pred záverečnou sirénou sa však Stantien postaral o to, že v riadnom hracom čase sa zápas skončil 2:2. V predĺžení gól nepadol a muselo sa rozhodovať v samostatných nájazdoch. Po troch nájazdoch na oboch stranách bol stav 1:1, rozhodujúci gól strelil v štvrtej sérii Fadrný. Vladimír Hiadlovský, tréner Žiliny: „Obaja aktéri podali perfektný výkon a diváci mohli byť spokojní. Pre nás to bol zápas so šťastným koncom. Ten bol súčasne najlepšou pozvánkou na ďalšie kolo.“ Ostatné výsledky 2. kola: Liptovský Mikuláš - Poprad 1:4 (0:3, 1:1, 0:0), Kežmarok - SR 20 7:1 (3:0, 0:1, 4:0), Slovan - Trenčín 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1), Skalica - Martin 4:1 (1:0, 0:0, 3:1), Nitra – Zvolen 2:5 (2:1, 0:3, 0:1). Program 3. kola: utorok 11. septembra: Poprad – Žilina, Zvolen – L. Mikuláš, Martin – Nitra, Trenčín – Skalica, HK VSR 20 – Slovan, Košice – Kežmarok. Piatok 14. septembra o 17.00 h: Žilina – Kežmarok.

Mesto čistí Žilinu od bilboardov a nelegálnych reklamných zariadení

V minulých dňoch mesto odstránilo ďalších deväť bilboardov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.