Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Hokejisti sa posunuli na štvrtú priečku

HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA Žilina – Skalica 3:1 (3:0, 0:0, 0:1) Domáci si zabezpečili trojgólové vedenie v prvej tretine. O víťazstvo však museli bojovať až do konca.

Počas uplynulého týždňa zaznamenali hokejisti dve víťazstvá. Prvé z nich na domácom ľade so Skalicou.Počas uplynulého týždňa zaznamenali hokejisti dve víťazstvá. Prvé z nich na domácom ľade so Skalicou. (Zdroj: Pavol Ďurčo)

HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA
Žilina – Skalica 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Domáci si zabezpečili trojgólové vedenie v prvej tretine. O víťazstvo však museli bojovať až do konca.

Obaja súperi predvádzali atraktívny, útočný hokej s množstvom kombinačných akcií na oboch stranách. Žilinčania využili hneď svoju prvú presilovku v 7. min., o pár desiatok sekúnd potom pridali druhý gól a vyhnali Rybára zo skalickej brány. Hostia sa nevzdávali, až do konca sa pokúšali zvrátiť výsledok. Znížili v poslednej časti hry, zo záverečného tlaku však nič nevyťažili. Nepomohla ani presilovka dve minúty pred koncom.
Vladimír Hiadlovský, tréner Žiliny: „Mali sme vynikajúcu prvú tretinu, ktorá rozhodla. Súperovi slúži ku cti, že sa nevzdal a až do konca sme museli bojovať o víťazstvo.
FAKTY ZO ZÁPASU
n Góly: 7. Jánoš (Mikuš), 8. Krajči (Paroubek, Sivák), 12. Mikuš (Kontšek, Sivák) – 50. T. Višňovský (Vlk, Priechodský). Vylúčení: 11:9. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval Jonák, 1 621 divákov.
n Žilina: M. Laco – Kusovský, Kučný, Liška, Mikuš, Kudrna, Pulpán, Chromý, Halász – Krajči, Stantien, Paroubek – Sivák, Fadrný, Jánoš – Havel, Jelínek, Kontšek – Drábek, Lelkeš, Valášek, Valach.

Trenčín - Žilina 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Pred zaplneným hľadiskom v Trenčíne sa hral od prvých minút svižný hokej. V prvej tretine mala miernu prevahu domáca Dukla.

Prvý gól padol pri avizovanom vylúčení žilinského hráča. Tiesnenému Osinovi sa podarilo obkorčuľovať bránku hostí a s problémami aj nahrať osamotenému Trochtovi, ktorý strieľal do odkrytej ľavej časti. Druhý gól Dukly padol na konci prvej tretiny, v tlačenici pred žilinskou bránkou sa najlepšie zorientoval Húževka a pohodlne zvýšil skóre. V druhej časti hry sa Žiline len ťažko darilo ubrániť nátlakovej hre domácich. Na 3:0 strieľal gól po dorážke Nemec. Prvý gól hostí strelil Jánoš, ktorý sa ocitol sám pred Kováčovou bránkou. V 33. min po prihrávke medzi kruhmi Nemec strelil štvrtý gól Trenčanov. V závere druhej tretiny potom ešte v presilovke trafil Krajči presne do „vinkľa“ Kováčovej bránky. V poslednej časti hry sa Dukla
dostala pod tlak. Na 4:3 znížil do prázdnej brány Žilinčan Pulpán. Domácim sa už potom podarilo tento stav udržať aj v power-play na konci zápasu.
Vladimír Hiadlovský: „Lídrovi sme chceli znepríjemniť život a prerušiť jeho víťaznú sériu. Chceli sme hrať veľký hokej s takým tímom ako je Trenčín. V našom mužstve ešte nie je taká súhra, ako by som si to predstavoval. Máme v podstate nanovo postavený tím.“ (SITA)
n Góly: 10. Trochta (Hanzal, Osina), 20. Húževka (Pardavý), 26. V. Nemec (A. Kollár), 33. V. Nemec (Poljaček, A. Kollár) - 32. Jánoš (Krajči, Stantien), 40. Krajči (Paroulek, Stantien), 50. Pulpán (Havel, Kontšek). Vylúčení: 7:7. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: T. Konc, 3 920 divákov.
n Žilina: M. Laco (21. - 27. Ottosson) - Kusovský, Kučný, Juraj Liška, P. Mikuš, Kudrna, Pulpán, Halász, Chromý - Krajči, Stantien, Paroulek - Sivák, Fadrný, Jánoš - Kontšek, Lelkeš, Havel - Hájnik, Valach, Drábek.

Žilina - Nitra 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Domáci vyťažili dva góly z presilových hier.

Paroulek počas tretej presilovky od kruhov z ľavej strany prestrelil Mastiča. V 30. min. obranca Kudrna vystrelil od modrej a vlci viedli 2:0. Následne mohli pri presilovej hre skórovať Nitrania, tí však nedali a Krajči pri vylúčení Lukasa nezištne prekonal hosťujúceho gólmana. V 36. min. získal puk Havel v obrannom pásme Nitry a bolo 4:0. V poslednej minúte druhej dvadsaťminútovky po vylúčení naskočil na ľad J. Liška a po samostatnom nájazde zvýšil na 5:0.
Vladimír Hiadlovský: „Som spokojný s víťazstvom. Myslím, že my aj diváci sme videli pekný a kvalitný hokej. Pred nadchádzajúcou prestávkou to bolo dôležité psychologické víťazstvo a môžeme sa pokojne pripravovať na ďalšie extraligové súboje.“
n Góly: 10. Paroulek (Stantien), 30. Kudrna (B. Jánoš), 34. Krajči (Kusovský, R. Stantien), 36. Havel (Kontšek), 40. J. Liška (Krajči, Kudrna) Vylúčení: 7:9. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: P. Grečko, 1 595 divákov.

n Žilina: M. Laco - Kusovský, Pulpán, Kudrna, P. Mikuš, Juraj Liška, Kučný - Krajči, R. Stantien, Paroulek - P. Sivák, Sikorčin, B. Jánoš - L. Havel, Lelkeš, Kontšek - Slávik, Valach, Hájnik.

SERVIS
Ostatné výsledky 8. kola:
Nitra – Slovan 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), Martin – Trenčín 1:5 (0:3, 0:1, 1:1), Poprad – Košice 5:2 (2:1, 2:0, 1:1), L. Mikuláš – Kežmarok 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).

Ostatné výsledky 9. kola:
HK VSR 20 – Martin 0:2 (0:0, 0:2, 0:0), Košice – Zvolen 4:2 (2:1, 1:0, 1:1), Kežmarok – Poprad 3:2 (3:1, 0:0, 0:1), Slovan – L. Mikuláš 10:2 (3:0, 5:2, 2:0), Skalica – Nitra 2:1 (2:1, 0:0, 0:0).

Ostatné výsledky 10. kola:
Zvolen - Kežmarok 8:2 (2:1, 2:1, 4:0), Martin - Košice 2:5 (2:1, 0:2, 0:2), Liptovský Mikuláš - Skalica 4:2 (0:0, 3:1, 1:1), Trenčín - HK VSR SR 20 5:3 (1:1, 1:1, 3:1).

10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 654

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

Gbeľany majú na piate miesto

S trénerom ŠK Gbeľany Petrom Raždíkom sme zhodnotili jesennú časť.

Futbalisti Gbelian v obrannom postavení v zápase prvého kola na ihrisku Čierneho, kde prehrali 1:0.