Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Predmier prebuadili striedania, v Belej osem gólov

Predmier – Skalité 4:3 (1:3)
Domáci začali aktívne, keď hneď z prvej strely trafil Šimoník presne z diaľky do šibenice. Domáci nevyužili Husárom dve šance, načo prišla trojgólová odplata hostí. Druhý polčas oživili domácu hru striedania a na ihrisku už potom Predmier dominoval. Troma gólmi otočil zápas vo svoj prospech a potvrdil prvé miesto v tabuľke.
 Góly: 5. Šimoník, 55. Pobjak, 61. Bednár, 71. J. Danížek - 20. a 35. Padych, 28. Maňák. R Švec, 350 divákov. ŽK: Bednár, Pobjak, D. Danížek – Mikula, Sidora, Šurhaňák, Chovanec. PREDMIER: Uríček – Bajza, Bednár, Janda (46. Tomaník), Sluka, Šimoník, Pobjak, Chvalnik, Klus (46. J. Danížek), Husár, D. Danížek. SKALITÉ: Tatarka – Mikula (46. Serafín), Sidora, Šurhaňák, Vlčák, Privarčák, Chovanec, Maňák, Kula, Petrák, Padych.
Bánová B/Brezany
– Podvysoká 3:1 (3:1)
Hostia začali lepšie a prvú štvrťhodinu kombinačne dominovali. Podmanický však ušiel hosťom a jeho center usmernil Trnovec v 20. min. do siete. O pár minút ďalší center premenil Šmárik hlavičkou na druhý gól. Hostia v závere polčasu po brejku kopali nepriamy kop, Klago dal loptu do žrde, odkiaľ sa gólmanovi Medveďovi odrazila do nôh a od nich za čiaru. Hneď po rozohraní však Podmani-
cký do prázdnej brány po akcii Podhradského zvýšil. V druhom polčase sa hralo medzi šestnástkami.
 Góly: 20. Trnovec, 26. Šmárik, 45. Podmanický – 43. Klago. R M. Poliak, 80 divákov. ŽK: Pecko. BÁNOVÁ B/BREZANY: Medveď – Michulek, Pranda, Horecký (55. Beháň), Mahút, Pecko, Trnovec, Podmanický, Krajíček, Šmárik (85. Trnka), Podhradský. PODVYSOKÁ: Hruška – Klago, Chytil, Perďoch, Sliž, M. Turiak, F. Turiak (75. Kupka), M. Bytčánek, Babiš (58. P. Kubiš), Cvinček, R. Kubiš.
Strečno – Korňa 1:0 (0:0)
Diváci videli rýchly a bojovný zápas. Hostia mali v 10. min. šancu, keď Košeľa preloboval Galadíka, ale netrafil bránu. V 28. min. Murárik obehol s loptou aj gólmana hostí, ale netrafil bránu. V 50. min. R. Sokolovský prudko vystrelil spoza 16-tky
a za prispenia obrany hostí skončila lopta za chrbtom Vršťáka. Hostia sa snažili do konca zápasu vyrovnať, ale Kotekovu strelu do opustenej brány, Galadík bravúrne vyrazil.
 Gól: 50. R. Sokolovský. R Tutura, 200 divákov. ŽK: Murárik, Šiplák – Korček. STREČNO: Galadík – I. Melo (28. Fraško), P. Šiplák, Tučník, L. Melo, Kadaši, Radočáni, Murárik (85. Tavač), Kán, R. Sokolovský, P. Sokolovský (90. Praták). KORŇA: Vršťák – Pav. Korduliak, Dorociak (46. Planeta), Košeľa, Ďurkáč, Ligáč (60. Mucha), Kotek, Baričák, Veselka, Jozef Michalíček, Kľago.
Belá – Dolný Hričov 6:2 (3:0).
Domáci boli od začiatku jasne lepším mužstvom. V 12. min. premenil krásnu prihrávku Čepelu Kaňa na vedúci gól. V 20. min. pohrozili hlavičkou hostia, no brankár domácich ju chytil. Už o dve minúty mohol Kaňa pridať druhý gól, no z 10 m prestrelili prázdnu bránu. V 42. min. zvýšil Kaňa po chybe brankára na 2:0. Druhý polčas sa hral takisto v réžii domácich. V 48. min. už bolo 3:0, potom Vrábel zvýšil o ďalší gól. Domáci potom zahadzovali ďalšie šance. V 70. min. po chybe Laščiaka, hostia znížili, o dve minúty sa Vrábel s Čepelom pohrali s obranou hostí a Vrábel zvýšil. Chvíľu na to prešiel Čepela celé ihrisko a Jaroščiak zvýšil už na 6:1. Päť minút pred koncom hostia opäť znížili, domáci mohli dať aj ďalšie góly a zvíťaziť podstatne vyšším rozdielom.
 Góly: Vrábel 2, Kaňa 2, Čepela, Jaroščiak – Bandúr, Hluchý. R Ploštica, 200 divákov. ŽK: Holúbek, Mihalčatin – Pekarík. BELÁ: Frátrik – Šmehýl (50. Šipčiak), Cabadaj, Kuťa, Kaňa (60, Jaroščiak), Čepela, Laščiak, Kurcin, Holúbek, Vrábel, Mihalčatin. D. HRIČOV: Martin Masný – Vančík, Pekarík, Zaduban (35. Kováč), Randík, Červenec, Michal Masný, Lasička, Hluchý, Bandúr, Sabo.
Raková – Varín 2:2 (0:1)
Domáci mali od začiatku územnú prevahu, no do polčasu zahodili dve šance. Hostia sa z ojedinelého útoku ujali vedenia 0:1. Po obrátke domáci zaspali úvod a Varín zvýšil na 0:2. Raková následne Badžgoňom znížila. V 64. min. Krištofík krížnou strelou do šibenice vyrovnal, ale ďalšie šance Čačuráka a Badžgoňa už ostali nevyužité.
 Góly: 47. Badžgoň, 64. Krištofík - 28. Poliak, 46. I. Tichák. R Sitár, 150 divákov. ŽK: Krištofík – Repáň, I. Tichák. RAKOVÁ: T. Kajánek – Belko (24. Rebroš), Krištofík, Majerík, Tatarčiak, J. Kajánek, Kováčik, Maľovaník (85. Krížek), A. Kajánek, Čačurák, M. Badžgoň. VARÍN: Murárik – Adamčík, M. Zimen, Poliak (73. R. Zimen), Repkovský, J. Repáň, Kokavec, M. Repáň, P. Zimen, Lopušan, I. Tichák.
Radoľa – Rudina 4:1 (1:1)
Po vzájomnom oťukávaní sa všetko zmenilo po štvrťhodine hry, kedy Luciak fauloval, a tak dohrávali hostia 75 minút v oslabení. Napriek tomu bola Rudina v držaní lopty aktívnejšia. Domácim však vynikajúco vyšli štandardky a po dôraznej koncovke vyhrali 4:1.
 Góly: 25. Kováčik, 47. Luprich, 75. Kaplík (11 m), 87. Gazdík - 33. Králik. R Dobroň, 120 divákov. ŽK: Pavlus - Tolnaj, Mičian, Čičala, Kotrč, Matejka, Piesecký. ČK: Luciak. RADOĽA: Grešák – Kuriak, Pavlus, Šidlo, Luprich, Gazdík, Kaplík, Minár, Jakubec, Macejko (79. Macejko), Kováčik (63. Harcek). RUDINA: Tolnaj – Mičian, Králik, Čičala (68. Špiriak), Kotrč, Luciak, Šuraba, Pastucha, Ondrušek (55. Piesecký), Matejka, Šaran.
Rudinská – Závodie 0:1 (0:0)
V úvode hostia domácich zatlačili. Potom síce prevzali iniciatívu hráči Rudinskej, no gól nedali. Napokon ich v druhom polčase prekvapil Kincl, keď v 55. min. ušiel domácej obrane a ukážkovo prekonal Belka.
 Góly: 55. Kincl. R Vršanský, 80 divákov. ŽK: M. Čupa, P. Čupa – Šajnoha. RUDINSKÁ: Belko – Malíček, Malík (66. Ceniga), P. Čupa, Ceniga, R. Čupa, Urbánek, Luciak (84. Tramal), M. Čupa, Hodoň, Rad. Čupa. ZÁVODIE: Trnka – Juhás (89. Bičan), Belko, Škuta, Koniar, Šoška (76. Mišur), Kincl, Tomáš (86. Bajarský), Hruboška, Šajnoha, Randík.