Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Vlci prvé body v roku 2008 ešte nemajú

Vlci chceli svojho súpera konečne poraziť, ale ani vo štvrtom meraní síl v ročníku im to nevyšlo. Žilinčania nezačali zle. Šance na gól mali Sivák a Drábek, ale brankár hostí Hudáček svojich aj so šťastím podržal. Zvolen mal potom výhodu presilovky o dvoc

Žilina - Zvolen 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

h hráčov, ale nevyužil ju a hneď po jej skončení prekvapil gólmana hostí strelou takmer od polovice ľadu Kusovský. V druhej tretine mohli Žilinčania zvýšiť náskok pri päťminútovom treste Kubenka, ktorý išiel predčasne do kabín za napadnutie Špilu, ale hneď v úvode presilovky inkasovali z hokejky Lipianského, ktorý využil nepozornosť domácej obrany.
V 38. min. sa po sérii šancí hostí ujala dorážka Krayzela a hostia už viedli. Domáci mali v tretej tretine ešte možnosť zvrátiť stav v početnej štvorminútovej výhode o jedného muža, ale Zvolen už v záverečnej časti tesné vedenie z rúk nepustil a umnou hrou si zabezpečil víťazstvo. Domácim nepomohla ani záverečná hra bez brankára, počas ktorej hrali hostia ešte aj oslabenie.

FAKTY ZO ZÁPASU
l Góly: 12. Kusovský – 28. Lipianský (Juraško, Dlouhý), 38. Krayzel (Lipianský, Turek).
l Vylúčení: 7:7, navyše Klouda, L. Čierny 10 min. nešportové správanie, Kubenko 5+DKZ za napadnutie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodoval: P. Grečko, 1 808 divákov.
l Žilina: M. Laco – Kusovský, P. Mikuš, Špila, Pulpán, Krčula, Kudrna, Jur. Liška – Sivák, Stantien, Paroulek – Važan, Jánoš, Krajči – Pokrivčák, Tvrdoň, Baláž – Drábek, Sikorčin, Hájnik.
Róbert Rehák, asistent trénera Žiliny: V prvej tretine sme dali šťastný gól, paradoxne
v druhej tretine sme pri našej výhode po hrubej chybe inkasovali a po ďalšom zaváhaní šli hostia do vedenia. V tretej tretine sme mali tlak aj šance, ale Zvolen umnou hrou a bránením víťazstvo udržal.

Slovan - Žilina 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Slovanisti nastúpili proti Žiline s poprehadzovanými útokmi, ale napriek tomu mali od úvodu stretnutia hernú prevahu. V 4. min mali i 27-sekundovú možnosť presilovej hry o dvoch hráčov, no presadili sa až po naskočení prvého vylúčeného na ľad. Po Kapušovej prihrávke spoza bránky nedal Kuľha príklepom Lacovi šancu. V 8. min zvýšil už na 2:0 Kapuš a zdalo sa, že je po zápase. Belasí však v gólostroji nepokračovali a hra sa vyrovnala. V 25. min dokonca znížil Tvrdoň na 1:2. V 29. min predviedol pekné sólo takmer cez pol ihriska Hujsa, ale odkrytú časť Lacovej svätyne netrafil. O sedem minút mohol vyrovnať Paroulek, ale po Kusovského príležitosti sa nezorientol pred prázdnou bránkou. Slovan zvýšil v úvode tretieho dejstva na 3:1 vďaka presilovej hre, keď Kuľhov nastrelený puk šikovne tečoval Hujsa. Najväčšiu šancu Žilinčanov nevyužil v 45. min. Krajči.

l Góly: 4. Kuľha (Kapuš, Pavlas), 8. Kapuš (J. Kováčik, Döme), 41. Hujsa (Kuľha, Kapuš) - 25. R. Tvrdoň (V. Baláž)
l Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Lažo 10+DKZ za napadnutie zozadu. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Halecký, 5 065 divákov.
l Žilina: M. Laco - D. Kusovský, P. Mikuš, Kučný, Pulpán, J. Liška, Kudrna, Krčula - Sivák, Stantien, Paroulek - Krajči, Važan, Jánoš - Hajnik, Sikorčin, Drábek - V. Baláž, Tvrdoň, Pokrivčák.
Richard Turaz, tréner Žiliny: My sme si prehrali zápas hneď v úvode, keď sme na ľade spali. Trochu nás prebudili dva inkasované góly. Po zmene systému sme sa spamätali, prehra 1:3 je však zaslúžená.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.