Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Z Košíc body nedoviezli, derby však vyhrali

Hráči Juventy minulý víkend cestovali do Košíc, kde ich čakali dva zápasy proti miestnemu Florku a ATU. Juventa bola na druhom mieste v tabuľke, Florko na štvrtom a ATU na piatom.

Rozdiel bol len niekoľko bodov, takže po víkende mohlo byť poradie úplne iné. Na východ Žilinčania prišli len pol hodiny pred zápasom a bolo to poznať.
FbO Florko Košice – ŠK Juventa Žirafa Žilina 13:5 (5:0, 5:2, 3:3)
Úvodnú tretinu hostia úplne zaspali, skončila 5:0. Prejav na ploche nezodpovedal tímu, ktorý je druhý v Extralige. Druhá tretina pokračovala v podobnom trende ako prvá. Juventa si už aj vytvárala šance, ale hráči ich nedokázali premeniť. Mali aj lepšie držanie lopty, no Florko dávalo góly z protiútokov. Ku koncu tretiny sa Žilinčania chytili, dali aj dva góly. Záverečná časť hry už bola vyrovnanejšia. Bohužiaľ „Žirafám“ sa zranil kapitán. Hráči sa konečne rozohrali, ale bolo už neskoro. Posledná tretina skončila 3:3 a nakoniec to bola to prvá prehra Juventy vonku.
Góly Žiliny: 32. Dubovec (Novák), 38. Pochyba (Piala), 42. Pochyba (Piala), 51. Paňák (Novák), 55. Novák (Dubovec). Vylúčenia: 0:4 na 2 min., 0:1 na 5 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

ATU Košice – ŠK Juventa Žirafa Žilina 8:2 (1:1, 1:0, 6:1)
Po nevydarenom zápase s lepším z košických celkov si Juventa zmerala sily s ATU. Zápas začal vo veľmi vysokom tempe, po piatich minútach hry bol stav 1:1. Veľa sa behalo a kombinovalo, akcie boli na oboch stranách, no poctivo sa bránilo a ani jeden tím nepoľavoval v defenzíve. Druhá tretina pokračovala v duchu prvej. Hral sa veľmi rýchly, okulahodiaci florbal. Ani jedna strana nechcela poľaviť. Na začiatku záverečnej časti hry hostia dostali dva rýchle góly, čo bol zlomový moment v zápase. Desať hráčov proti pätnástim už nevládalo fyzicky ani psychicky. Hra do konca zápasu bola prevažne na strane Košíc. Po tomto dvojkole Juventa klesla na štvrté miesto.
Góly Žiliny: 4. Dubovec (Komačka), 60. Novák. Vylúčenia: 0:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

FBC Grasshoppers Slávia ŽU Žilina – ŠK Juventa Žirafa Žilina 7:8 (0:1, 3:3, 4:4)
Žilinské tímy sa stretli v prebiehajúcej sezóne prvýkrát. Zápas začal vo vysokom tempe. Poctivo sa bránilo na oboch stranách, bolo málo šancí na skórovanie. Krátko pred koncom prvej tretiny sa však podarilo Juvente skórovať, keď sa jeden z hráčov hostí ocitol sám pred brankárom a nerobilo mu problém zakončiť. Prostredná tretina začala dvomi gólmi. Najskôr do prázdnej brány triafali hostia, potom z presilovej hry po peknej akcii domáci. Juvenťáci mali hru pod kontrolou, z čoho pramenili dva góly do siete Grasshoppers. Žirafáci si však potom vybrali slabšiu chvíľku, keď do konca tretiny dvakrát inkasovali. Na začiatku poslednej tretiny „kobylky“ vyrovnali stav na 4:4. Hralo sa vo vysokom tempe, veľa sa behalo, kombinovalo. Do konca zápasu ostávalo desať minút, hráči Juventy nechceli nechať nič na náhodu a v rozmedzí štyroch minút dali štyri góly. Zápas vyzeral byť rozhodnutý, Grasshoppers však nezložili zbrane. Mladí Juvenťáci boli dvakrát nerozvážne vylúčení a domáci stiahli výsledok na dva góly.

V poslednej minúte sa im ešte podarilo skórovať pri hre bez brankára. Derby, so všetkým, čo má derby mať, skončilo lepšie pre Juventu.
Góly hostí: 18. Dorčík (Novák), 25. Weis,
30. Novák (Zrník), 36. Dubovec (Piala), 50. Pochyba (Piala), 51. Weis (Novák), 52. Dorčík (Novák), 54. Novák (Dorčík).
Vylúčenia: 1:4 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.
Najbližšie dvojkolo sa stretne dvakrát s 1. FBC Trenčín, ktorý vedie tabuľku Slovenskej florbalovej extraligy. Najskôr 2. februára vonku a 3. februára doma.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?