ve, ale aj pre ostatných priaznivcov Kysúc, sa každoročne začína v Dome kultúry Zrkadlový háj úvodným programom.
Tento rok sa v ňom predviedli tanečníci, muzikanti a speváci z folklórneho súboru Jedľovina s tanečným pásmom Na záhumienku. Na podujatí nechýbali zástupcovia mesta na čele s primátorom Jánom Hartelom, zástupcovia KKN vo vedení s novozvoleným správcom Dušanom Mikolajom. Hosťom sa prihovoril aj starosta mestskej časti Petržalka, Milan Ftáčnik. Zábava gradovala. Pred polnocou sa na parkete objavili fašiangové masky. Tradičné pochovávanie basy vystupňovalo plesovú náladu ešte viac. Zaujala aj tombola, v ktorej sa objavili nielen ceny kysuckých umelcov, ale aj ďalšie hodnotné ceny, napríklad, od primátorov Kysuckého Nového Mesta a Čadce. Keď sa už rozdali všetky ceny, zábava pokračovala až do skorých ranných hodín. Ale aj cesta domov autobusom bola zábavná. „Nech už človek žije kdekoľvek na svete, ak sa raz narodil ako Kysučan, do konca života sa bude cítiť Kysučanom,“ zhodnotil ples čestný predseda KKN Anton Blaha.
To však nebol pre Kysučanov koniec rozlúčky s tohtoročnými fašiangami. Plesovú sezónu, zábavu a tanec ukončili až na fašiangovej zábave v dome kultúry v Kysuckom Novom Meste. Nechýbal ani tanec fašiangových masiek pred kultúrnym domom, ktoré si spomenuli aj na kysuckých dôchodcov, ktorých navštívili v Klube 75 na Belanského ulici.
Tu pokračovali v spoločnom tanci a speve. Potom, už v dome kultúry, nasledovalo veselie až do polnoci. O hudbu sa postarali ľudová muzika Jedľovina a hudobná skupina Trio Band. Samozrejme, nechýbali ani šišky, ktoré napiekli dôchodkyne z klubu, ale mnohí doniesli ochutnať aj z tých svojich. V tanečnej sále to praskalo vo švíkoch. Prišli všetci, ktorí si chceli naposledy zatancovať, dobre sa zabaviť a byť svedkami kysuckého pochovávania fašiangovej basy. Pohrebný obrad mal už tradične na starosti, rokmi osvedčený „farár - humorista“ Pavol Zátek, ktorý nezabudol na vtipný smútočný prejav. Pomohli mu aj tanečníci a speváčky z folklórneho súboru Jedľovina a členovia z divadelného súboru Babylon. Olores, dolores... Veď to poznáte. Organizátorovi podujatia sa pozdáva, že medzi návštevníkmi fašiangovej zábavy sa objavujú už nielen Kysučania, ale aj hostia z okolia, dokonca až zo Žiliny. Ešte lepšie je, že stále viac ich prichádza vo fašiangových maskách, a tak sa veselá atmosférav kultúrnom dome z roka na rok stupňuje.