Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

V Predmieri padlo osem gólov

5. liga sk. A
Predmier – Strečno 5:3 (3:1)
Po strelení úvodného gólu domácich sa hra upokojila. Na začiatku druhého polčasu hrali domáci staticky a spoliehali sa na náhodu. Hostia hrali kombinačne lepšie.
Góly: Pobiak 2, Janda, Šimoník, Uríček (11m) – Sokolovský, Beháň, Melo. Rozhodoval Greňo, 100 divákov.
PREDMIER: Uríček - Bajza, Tomaník, Janda (55. Bednár), Klus, Pobiak, Kučera, Sluka, Farkaš (79. Brezničan), Šimoník, Kopásek (85. Rentík).
STREČNO: Galadík – M. Beháň, Melo, Žigmund, Kán, Radočáni, Sokolovský, Dovičák, Obešla, Trhančík, P. Beháň.

Varín – Rudinská 0:1 (0:1)
Zápas mal nervózny úvod, hralo sa medzi šesnástkami. Hosťom sa podarilo streliť gól už v prvom polčase po centrovanej lopte, dorážkou do prázdnej brány.
V druhom polčase chytili osud zápasu do svojich rúk domáci. Šťastena im však nebola naklonená, skórovať sa im nepodarilo.
Gól: Malíček. Rozhodoval Rohoň, 150 divákov.
VARÍN: L. Murárik - Adamčík, Nemček, Šugár, Repkovský, Tichák, Kokavec, M. Repáň, Kuchár, Lopušan, J. Repáň, Zimen, Poliak, M. Murárik.

Rudina - Belá 0:3 (0:1)
Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. Ojedinelé šance domácich ostali nevyužité. V závere prišiel gól hostí z kopačky Kurcina, ktorý v tlačenici pred bránou doťukol loptu za Behúňa.
V druhom polčase sa prejavila lepšia kondícia hostí, ktorí ju zužitkovali po štandardných situáciách Mihalčatinom a po uvoľnení do brejku skóroval Šmehýl.
Góly: 43. Kurcin, 71. Mihalčatin, 79. Šmehýl. Rozhodoval Bušo, 100 divákov. ŽK: Brodňan, Maslák – Čepela.
BELÁ: Zavalidroga – Šipčiak, A. Cabadaj, Kuťa, Kaňa, Čepela (79. J. Cabadaj), Hýll, Kurcin, Šmehýl, Jaroščiak, Macho (53. Mihalčatin).

Podvysoká – Dolný Hričov 3:4 (1:1)
Do vedenia išli domáci, ktorí využili nariadený pokutový kop, potom mali hráči Podvysokej dve gólové šance po štandardných situáciách, kedy dvakrát trafili brvno. Hosťom sa podarilo vyrovnať brejkovej akcii tesne pred koncom prvého polčasu. Hneď po zmene strán išla opäť do jednogólového vedenia Podvysoká. D. Hričov vyrovnal po rýchlom protiútoku o šesť minút neskôr. V 56. min. po štandardnej situácii opäť vyhrávala Podvysoká, hostia opäť kontrovali brejkom a vyrovnali na 3:3. O konečnom výsledku rozhodla bojovnosť hostí, ktorí trikrát vyrovnávali nepriaznivý stav.
Góly: 38. Turiak (11 m), 47. Kubiš, 62. Klago – 43. Martin Masný, 53. Pekarík, 70. Michal Masný, 87. Vančík. Rozhodoval Blahušiak, 150 divákov. ŽK: Bytčánek – Michal Masný.
D. HRIČOV: Jaroš – Martin Masný (85. Sobola), Pekarík, Zaduban, Sakala, Capanda (51. Martiník), Michal Masný, Bandúr, Vančík, Škuta, Sabo.

Korňa – Závodie 1:2 (1:1)
Pri brejkovej akcii hostí
v 16. min. zahrali domáci v šestnástke rukou a z nariadeného pokutového kopu otvoril skóre Molnár. Korňa vyrovnala po dlhom autovom vhadzovaní a tlačenici pred bránou Závodia. V druhom polčase domáci nakopávali lopty pred bránu Závodia. Z konečného víťazstva sa však nakoniec tešili hostia.
Góly: 43. Michalíček – 16. Molnár, 90. Šajnoha. Rozhodoval Poliak, 250 divákov. ŽK: Ligač, Veselka – Hruboška, Gamboš.
ZÁVODIE: Pika – Bičan (70. Ftorek), Belko, Ježo (79. Sedliašek), Koniar, Gamboš, Molnár, Kučera (70. Kyška), Hruboška, Šajnoha, Soška.

Radoľa – Skalité 1:0 (1:0)
Gól: 4. J. Žúbor, 300, ŽK: Kaplík, S. Žubor – Petrák, Mikula. Rozhodoval Martinec.

Raková – Bánová B Brezany 0:1 (0:0)
Zbytočným faulom domáceho Kováčika sa všetky nádeje domácich získať aspoň bod rozplynuli.
Gól: 71. Súľovský (11 m). 150, ŽK: Martiník, Kováčik, Rozhodoval Michalka.
BÁNOVA B: Chobot – Horecký, Pranda, Krajíček, Pecko, Štatfen (83. Španík), Valášek, Súľovský, Trnovec, Barus, Kováč (81. Hudec).

14. Rudina 15 1 3 11 13:37 6

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 167

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.