Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián
II. LIGA VÝCHOD

Juniorka zbíjala na východe

Hostia dali rýchly gól po krásnej akcii na jeden dotyk. Po osi Lončík – Ančic – Adauto sa lopta dostala ku Koristkovi a ten z päťky krížnou strelou nedal šancu domácemu gólmanovi. Potom mala Žilina prevahu, Filo dvakrát sám pred bránou v 16-tke zahodil d

Vranov nad Topľou – Žilina B 0:2 (0:1)

obré šance. Vranov v závere polčasu pritlačil a úvod druhého dejstva patril takisto domácim. Tí mali v prvých dvadsiatich minútach viacero dobrých príležitostí na vyrovnanie, ale Rakovan fantastickými zákrokmi zlikvidoval. Brankár žilinskej rezervy, ktorý bol mužom zápasu, zlikvidoval štyri tutovky domácich. Hostia sa postupne z tlaku vymanili a jeden z rýchlych protiútokov opäť Koristkom po vynikajúcej prihrávke Ančica využili. Zaslúžená výhra hostí priniesla ďalšie tri body a béčko MŠK sa tak dostalo do pokojnejších vôd tabuľky.

Góly: 9. a 81. Koristek. Rozhodoval: Sedlák, 200 divákov. ŽK: Ďurech - Balát.
Žilina B: Rakovan – Lončík, Szórád, Chupač, Poleť, Balát (90. Budinský), Mar. Filo
(77. Hrubjak), Koristek, Ančic (88. Kysela), Hasanovič, Adauto.

Tatran Prešov B – FK Čadca 2:0 (0:0)
Súboj tabuľkových susedov priniesol vyrovnaný futbal. Prvú vážnejšiu šancu mali domáci, keď lopta minula Holecovu bránu len tesne. Najväčšie problémy robil dvojmetrový Pekár, keď hrozil Čadčanom, najmä v nepríjemných kontrách. Po prvej štvrťhodine sa hra vyrovnala a oba tímy hrali bez vyložených šancí na oboch stranách. Navyše si dokázali vypracovať šancu. Po spolupráci Jakubec - Vnuk však gól nepadol. Druhý polčas sa hral omnoho svižnejšie a hra sa viac otvorila, z čoho profitovali najmä domáci. Prišla 64. min. a Dupkala využil šancu, keď strelou k tyči prekonal Holeca. Vyrovnať mohol nikým neatakovaný Piňo, no bránu prestrelil. Čadca aj napriek inkasovanému gólu zbrane neskladala, bojovala a snažila sa zvrátiť nepriaznivý stav. V nadstavenom čase vrhli hostia všetko do útoku. Vabank nevyšiel, pretože skúsený Šafranko zvyšoval so záverečným hvizdom rozhodcu.

Góly: 64. Dupkala, 90.+ Šafranko. Rozhodoval Gál, 100 divákov. ŽK: Katona – Škorník.
Čadca: Holec - Novotný, Kľago, Radič, Pecko, Piňo, David, Škorník, Planeta (69. Ploszek), Jakubec, Vnuk.

Ostatné výsledky 19. kola: Žiar
n. Hronom – D. Kubín 0:0, Turč. Teplice – Spiš. N. Ves 2:2, Rakytovce – B. Bystrica B 2:0, Sabinov – Stropkov 3:1, Podbrezová B – Lipany 2:0, L. Mikuláš – Ružomberok B 1:0.

Dohrávka 15. kola:
FK Čadca – Turčianske Teplice 2:0 (1:0)
Góly: 22. Húska, 82. Vnuk. Rozhodoval Petrinec, 700 divákov. ŽK: Piňo – Štancel.
Čadca: Holec – Novotný, Kavuliak (46. Planeta), Radič, Pecko – Piňo, David, Škorník, Kaličák – Húska (66. Jakubec), Vnuk.

1. Ružomberok B 19 12 2 5 47:17 38
2. Prešov B 19 12 0 7 38:18 36
3. Spiš. N. Ves 19 10 6 3 25:12 36
4. Žiar n. Hr. 19 9 5 5 29:25 35
5. L. Mikuláš 19 10 2 7 25:23 32
6. Čadca 19 8 7 4 24:18 31
7. D. Kubín 19 8 3 8 24:28 27