BK Teplička nad Váhom, kadetky – Palimpex Prievidza, kadetky 45:53 (27:21) a 53:62 (23:36). Body Tepličky n. V.: Kozlíková 7 v prvom a 11 v druhom zápase, Valašková 7+9, Fraňová 6+10, Mintálová 6+9, Gáliková 6+6, Matiová 6+4, Remeková 6+0, Kyselová 1+0 a Káčerová 0+4.
MBK Ružomberok, st. ž. – Teplička nad Váhom, kadetky 73:43 (24:34), 53:62 (23:36). Body Tepličky n. V.: Kozlíková 9+12, Mintálová 9+6, Remeková 8+6, Gáliková 5+6, Kyselová 4+10, Fraňová 4+8 a Káčerová 4+6.
1. Ružomberok, st. ž. 26 26 0 2292:1013 52
2. Prievidza, kad. 24 20 4 1910:1123 44
3. Teplička, kad. 26 16 10 1535:1317 42
4. Teplička, st. ž. 24 13 11 1560:1178 37
5. B. Bystrica, st. ž. 24 9 15 1261:1129 33
6. Zvolen, kad. 24 8 16 1541:1550 32
7. L. Mikuláš, kad. 24 4 20 889:1937 28
8. Žilina, st. ž. 24 2 22 659:2400 26
Majstrovstvá oblasti krajov mladších minibasketbalistov – 6. turnaj po základnej časti (v Žiline):
MBK Victoria ZŠ Karpatská Žilina – IMC Považská Bystrica 46:38 (22:22). Body Žiliny: Surovčík 11, Zachar 7, Čurilla 6, Kanát 5, Mikšík 5, Sekera 4, Grísa 4, Čápek 2, Borik 2. MBK Victoria ZŠ Slov. dobrovoľníkov – ZŠ Karpatská Žilina 31:48 (10:24). Kuzma 8, Ševčík 6, Podola 6, Balvoň 5, Kačmar 4, Grega 2. resp. Surovčík 12, Veselý 10, Kanát 8, Gría 6, Mikšík 4, Zachar 4, Sekera 2, Borik 2. Považská Bystrica – ZŠ Slov. dobrovoľníkov Žilina 59:29 (36:6). Body Žiliny: Ševčík 6, Kuzma 6, Blaščík 5, Zgút 4, Balvoň 4, Kačmar 3, Grega 2, Líška 1.
Tabuľka 6. turnaja:
1. ZŠ Karpatská 2 2 0 94:69 4
2. P. Bystrica 2 1 1 83:77 3
3. ZŠ Slov. dobrov. 2 0 2 62:93 2
Tabuľka po základnej časti a nadstavbe:
1. ZŠ Karpatská 20 17 3 1028:576 37
2. P. Bystrica 20 12 8 861:746 32
3. ZŠ Slov. dobrov. 20 1 19 531:1088 21
Majstrovstvá oblasti krajov starších žiakov – 11. dvojkolo:
MBK Žilina – IMC Považská Bystrica 49:60 (24:24) a 42:60 (14:15). Body Žiliny: Stránsky 8+10, Jaššo 8+7, Duriš 6+0, Frátrik 5+5, Sekera 5+2, Iljaško 4+10, Mičian 4+6, Barčík 4+0, Vadkerty 2+0, Hornung 2+0, Haviar 1+2.
1. P. Bystrica 20 20 0 1731:659 40
2. Lučenec 22 17 5 1649:1077 39
3. Žilina 22 10 12 953:1057 32
4. Bánovce 20 9 11 865:1062 29
5. Handlová 20 8 12 895:1193 28
6. Prievidza 20 6 14 962:1089 26
7. Žiar 20 2 18 631:1549 22
Majstrovstvá oblasti krajov kadetov, skupina o 5.-13. miesto – 11. kolo:
MBK Kros Žilina – MBK Liptovský Mikuláš 44:67 (19:37). Body Žiliny: Zeman 13, Obr 10, Brokeš 9, Hosnedl 6, Jáger 5, Hájek 2.
5. Martin 11 10 1 841:499 21
6. D. Kubín 11 10 1 900:563 21
7. L. Mikuláš 12 7 5 827:725 19
8. B. Bystrica 11 7 4 766:560 18
9. Prievidza 11 7 4 842:653 18
10. Žilina 11 3 8 623:745 14
11. Žiar B 11 3 8 570:880 14
12. Bánovce 11 2 9 663:952 13
13. P. Bystrica B 11 110 601:1050 12
1. liga juniorov, skupina o 1.-8. miesto – 9. a 10. kolo:
Inter Bratislava – MBK Fatran Žilina 105:82 (51:48). Body Žiliny: Faith 14, Holiš 13, Chodelka 13, Mravec 10, Dobroň 10, Mičian 9, Repa 5, Lazar 4, Beňadik 2, Hájek 2.
Lokomotíva Sereď – MBK Fatran Žilina 68:111 (46:47). Body Žiliny: Chodelka 26, Mravec 23, Dobroň 18, Mičian 15, Beňadik 11, Hájek 10, Holiš 4, Lazar 4.
1. Svit 10 9 1 811:604 19
2. Inter 10 8 2 798:695 18
3. SNV 10 6 4 841:742 16
4. Žilina 10 5 5 760:767 15
5. Košice 10 4 6 726:757 14
6. Levice 10 4 6 797:844 14
7. Žiar 10 3 7 668:830 13
8. Sereď 10 1 9 681:843 11
Fatranská mikrobasketbalová liga VIKTORKA – druhé turnaje: Skupina o 1.-4. miesto (turnaj v Žiline v telocvični ZŠ Karpatská):
ZŠ V. Javorku Žilina – ZŠ A. Dubčeka Martin 20:7 (12:2). ZŠ Karpatská Žilina – ZŠ R. Zaymusa Žilina 35:14 (20:8). ZŠ V. Javorku – ZŠ R. Zaymusa 19:12 (11:6). ZŠ Karpatská – ZŠ A. Dubčeka 39:17 (15:10). ZŠ A. Dubčeka – ZŠ R. Zaymusa 22:10 (11:5). ZŠ Karpatská – ZŠ V. Javorku 34:27 (16:11).
Tabuľka po dvoch turnajoch:
1. ZŠ Karpatská 6 6 0 184:87 12
2. ZŠ V. Javorku 6 4 2 120:97 10
3. ZŠ A. Dubčeka 6 2 4 81:109 8
4. ZŠ R. Zaymusa 6 0 6 57:149 6
Skupina o 5.-8. miesto (turnaj v telocvični ZŠ Budatín):
ZŠ Terchová – ZŠ Martinská Žilina 24:0 (14:0). ZŠ Budatín – ZŠ A. Stodolu Martin 21:9 (11:5). ZŠ Budatín – ZŠ Terchová 14:12 (7:7). ZŠ Martinská – ZŠ A. Stodolu 31:18 (17:10). ZŠ Terchová – ZŠ A. Stodolu 23:4 (12:3). ZŠ Budatín – ZŠ Martinská 61:14 (28:6).
Tabuľka po dvoch turnajoch:
1. ZŠ Budatín 6 6 0 214:55 12
2. ZŠ Terchová 6 4 2 127:48 10
3. ZŠ Martinská 6 2 4 76:184 8
4. ZŠ A. Stodolu 6 0 6 42:177 6
Autor: JÁN HATALA