Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Teplička vybuchla doma so Stráňavmi

IV. LIGA
Teplička – Stráňavy 1:5 (0:2)
Výsledok zápasu nezodpovedá priebehu hry. Stráňavám sa darilo premieňať šance. Rozhodujúci bol druhý gól a vylúčenie domáceho Králika.
Góly: 86. Valášek - 9. a 17. Barošinec, 64., 80. a 88. Vacek. Rozhodoval Kratochvíl, 250 divákov. ŽK: Králik, Valášek, Hruška, Adamus – Vacek, Podmanický, Cetera, Hreus. ČK: Králik (po druhej ŽK).
TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Králik, Januš (68. Beleš), Lisko (78. Smida), Valášek, Miček, Mintál, Kozák, Kysela, Adamus.
STRÁŇAVY: Košút – Syrovátka, Berzák, Hreus, Cetera (88. Turský), Meliš (75. Lončík), Podmanický, Jamečný, Vacek, Machyna, A. Barošinec (50. L. Barošinec)

Turany – Kotrčiná Lúčka 3:0 (2:0)
V značne pozmenenej zostave, bez vykartovaných a zranených hráčov, dostali hostia
z Kotrčinej Lúčky prvý gól v 17. minúte. O päť minút neskôr pridali domáci ďalší gól, na konečných 3:0 upravili domáce Turany desať minút pred koncom zápasu.
Góly: 17. Markuš, 22. Matuška, 80. Orolín. Rozhodoval Balázsik, 200 divákov. ŽK: Pečko – Ďurnek, Kaplán.
K. KÚČKA: Trnovec – Ďurnek, Milo (38.Hruška), Jaroščiak, Káčerík, Frniak,
T. Bielik (72. Mičík), Kaplán, Mikolaj, Žabka, Martinček.

Rosina – Or. Jasenica 2:3 (2:3)
O výsledku rozhodli chyby obrán, domáci ich v prvom polčase urobili viac. V 12. min. sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš, keď Paták nepremenil svoju šancu a na druhej strane sa ujali vedenia hostia. Domáci Capko potom vyrovnal po Patákovej prihrávke, ale v 29. min. po chybe Trhančíka zvýšili hostia na 1:2. Za stavu 1:3 sa Rosine podarilo vsietiť kontaktný gól, keď Capko zužitkoval prihrávku Patáka. V druhom polčase však domácim nebolo súdené, ani po celopolčasovom nápore, vyrovnať. Najväčšiu šancu mal asi Kopáč, po jeho samostatnom nájazde však gól nepadol.
Góly: 17. a 40. Capko – 12. Vráb, 29. Mário Madleňák, 38. Zanovit. Rozhodoval Zelezník, 250 divákov. Bez kariet.
ROSINA: Turčan – Mikunda, Štaffen, Capko, Adamčík, Smieško (87. J. Paur), Hodás, Trhančík, Ondák, Kopáč (78. Bolibruch), Paták.

Oščadnica – Tvrdošín 2:0 (2:0)
Druhý domáci zápas začali domáci veľkou aktivitou a hneď v úvodne si vypracovali dve gólové šance, ktoré ostali nepremenené. Diváci však na góly nemuseli dlho čakať. Oščadnica svojou aktívnou hrou zatlačila hostí k ich bráne a dvoma utešenými gólmi sa ujala vedenia. Prvý polčas sa dohral medzi šestnástkami a k ďalším šanciam už nedošlo. V druhom polčase hostia zvýšili svoju aktivitu, hru vyrovnali a vytvorili si niekoľko príležitostí. Tie však Žák s prehľadom vyriešil. Domáci naďalej kontrolovali hru a svoj náskok mohli zvýšiť minimálne z troch sľubných pozícií.
Góly: 19. Gončár, 30. Brisuda. Rozhodoval Náter, 250 diákov. ŽK: J. Kučák, Macašek.

Kysucký Lieskovec – Belá-Dulice 5:0 (2:0)
Domáci nastúpili do zápasu s útočnou hrou, čo sa už vyplatilo v 9. min., keď Ceniga krásnym volejom otvoril skóre. V 20. min. po kombinácii v šestnástke hostí Marčan tvrdou strelou k žrdi zvýšil na 2:0. V prvom polčase sa ešte sám rútil na bránu hostí Baláž, ale trafil len do brankára. V 57. min. po rohovom kope Marčan hlavou zvýšil na 3:0. Potom mali domáci ďalšie šance, ale ich nevyužili. Ešte dva góly pridali v závere stretnutia Kekelym a Balážom.
Góly: 9. D. Ceniga, 20. a 57. R. Marčan, 87. Kekely, 90. Baláž. Rozhodoval Masár, 150 divákov. ŽK: Kekely, Ceniga – Siekel, Fraktrik, Ondrla.

Ostatné výsledky 16. kola:
Trebostovo – Dúbrava 2:0 (1:0),
23. Thomka, 64. J. Lukášik. Závažná Poruba – Valča 1:1 (1:1), 13. Tomek (11 m) – 33. Kucian.

1. Valča 16 9 3 4 29:19 30
2. K. Lúčka 16 9 3 4 27:22 30
3. Trebostovo 16 8 5 3 28:12 29
4. Tvrdošín 16 8 3 5 23:16 27
5. O. Jasenica 16 8 1 7 23:24 25
6. Oščadnica 15 6 6 3 29:15 24
7. K. Lieskovec 16 7 3 6 28:24 24
8. Z. Poruba 15 5 7 3 26:18 22