Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Béčko MŠK aj Čadca zvíťazili

II. LIGA VÝCHOD
MŠK Žilina B - Turčianske Teplice 2:1 (2:0)
V prvom polčase domáci jednoznačne prevyšovali hostí po každej stránke. Okrem dvoch strelených gólov nepremenili niekoľko vyložených príležitostí. Prvý gól dal Poliaček po peknej akcii z ľavej strany krížnou strelou, druhý padol po centri Poleťa z pravej strany, keď sa v 16-tke presadil Koristek. V prestávke hostia vystriedali troch hráčov, zvýšili aktivitu a dôraz a po vylúčení Szóráda v 68. min. stupňovali tlak. Využili ho na radosť domácich až v závere stretnutia, keď Kravárik hlavičkou znížil.
Góly: 13. Poliaček, 43. Koristek – 90. Kravárik.
Rozhodoval Doboš, 200 divákov. ŽK: Chupač, Poliaček, Lončík. ČK: Szórád - za kopnutie súpera v neprerušenej hre.
Žilina B: Rakovan – Lončík, Szórád, Chupač, Poleť, Hasanovič, Ančic, Balát (63. Filo), Poliaček, Koristek (87. Marušin), Adauto (71. Milo).

FK Čadca - Sabinov1:0 (1:0)
V nedeľu počasie futbalu prialo a Čadci prinieslo ďalšie jarné víťazstvo. Už v 2. min. sa dostal do obrovskej príležitosti Jakubec ale z bezprostrednej blízkosti prestrelil prudkou strelou bránu. Táto príležitosť navnadila divákov a tí očakávali ďalšiu ofenzívu. Sabinov je však skúsené mužstvo a Čadčanov pri absencii najmä vykartovaného Škorníka a nedoliečeného Joukla úspešne narúšal domácu ofenzívu. V 16. min. sa hráči hostí dostali do rýchleho protiútoku. Ale Holec nebezpečný center stiahol. V 22. min. hlavičkoval nebezpečne Vnuk a v 29. min. prišla najnebezpečnejšia akcia hostí, ktorú úspešne prerušil Radič. V 37. min. získali na ľavej strane loptu Kaličák s Planetom. David preniesol hru na pravú stranu na Jakubca. Ten ukážkovo zacentroval do malého vápna a v ňom si svoju úlohu stopercentne splnil Vnuk, keď šiel nebojácne do súboja s brankárom a lopta napokon skončila v sieti. Vydarená akcia prvého polčasu rozhodla o osude stretnutia. Hostia počas celého zápasu vďaka dobrej defenzíve FK nevystrelili medzi žrde. V druhom polčase sa mohlo skóre meniť po akcii Joukla či Planetu a zo strany hostí v 66. min. po akcii Radačovského. Čadca zvíťazila, posunula sa na piate miesto. Bola maximálne efektívna a neinkasovala. Víťazstvo je cenné, kolektív znovu zvládol absenciu piatich hráčov a o týždeň privíta opäť doma Stropkov.
Gól: 37. Vnuk.
Rozhodoval Debnár, 750 divákov.
Čadca: Holec – Novotný, Kavuliak, Radič, Pecko, Jakubec, David, Planeta, Kaličák (61. Joukl), Ploszek (72. Podmanický), Vnuk.

Ostatné výsledky 20. kola:
Spiš. N. Ves – L. Mikuláš 0:0, Lipany – Prešov B 0:0. Ružomberok B – Rakytovce 1:0 (0:0). B. Bystrica B – Podbrezová B 0:0. Stropkov – Žiar n. Hr. 0:4, D. Kubín – Vranov 0:0.

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 637

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

15 h

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.