Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Bánová a Lúčka vyhrali

Hráči Bytče si od úvodu udržiavali územnú prevahu. Hostia hrozili z rýchlych protiútokov. Kombinačná hra oboch tímov sa musela divákom páčiť, no mužstvá sa prakticky nedostávali do šancí.

III. LIGA
Bytča - Zvolen 2:2 (0:1)
V 19. min. sa výborne presadil hlavou Šelmek, no brankárovi hostí pomohlo brvno. Za zmienku stojí ešte tvrdá strela Klimíka, ktorá išla tesne vedľa brány. V nadstavenom čase prvého polčasu išli do vedenia hostia, keď sa po chybe obrany presadil zblízka Tyčiak. Úvod druhej časti vyšiel výborne Bytčanov, v 48. min. vyrovnal strelou po zemi Mišutka. Po hodine hry domáci Gálik technickou strelou k žrdi otočil vývoj zápasu. Tento moment však paradoxne pomohol hosťom, lebo Bytčania začali hrať veľmi pasívne. Výsledkom tlaku hostí bol vyrovnávajúci gól Bohuša.

Góly: 48. Mišutka, 64. Gálik - 45. Tyčiak, 80. Bohuš. Rozhodoval Putra, 250 divákov. ŽK: Želiezka (Zvolen).
BYTČA: Klec – Mikula, Klimík, Kocian (46. Gajdoš), Gajdošík, Mišutka, Kučavík, Šebík, Kadák, Šelmek, Gálik

L. Lúčka - R. Sobota B 2:1 (1:1)
Domáci museli po dvoch prehratých zápasoch bodovať, čo sa im aj bez Šupinu, ktorý mal služobné povinnosti, podarilo. Zápas rozhodla strelecká pohotovosť Drahna, ktorý zo svojich dvoch príležitostí obe využil. Hostia vyrovnali po chybe brankára Tatranského pri svojej jedinej šanci, ktorú si počas zápasu vypracovali.

Góly: 37. a 57. Drahno - 41. Purdek. Rozhodoval Chudý, 120 divákov. ŽK: Dzurňák, Hluchý – Ladňák, Šerer, Ižip.
L. LÚČKA: Tatranský – Hluchý, Dzurňák, Klapčík, Beňadik, Kalina, Kotrbanec, Kaštan, Belan, Kodaj (79. Mihal), Drahno.

Makov – Krásno 3:1 (1:1)
Hneď v 4. min. mal veľkú šancu Hornák, ale nemieril presne. Hostia boli nebezpeční hlavne
v útoku, ale domáci sa im vyrovnali v bojovnosti. Nasadenie v zápase bolo enormné a diváci mali na čo pozerať. V 11. min. Hornák bombou otvoril skóre, keď lopta prešla od brvna za bránkovú čiaru a odtiaľ späť do poľa. Domáci v 28. min. prudkou strelou Mlakytu vyrovnali na 1:1. Hostia boli nebezpeční, ale vyloženú šancu si nevytvorili. Rozhodujúci okamih zápasu prišiel v 57. min., keď hosťujúci Timek nedovolene zastavil Šusteka vo vnútri šestnástky. Nasledoval pokutový kop a druhá žltá karta pre hosťujúceho stopéra. Penaltu Vitek s prehľadom premenil. V 76. min. prikrášlil výsledok Špulica.

Góly: 28. Mlakyta, 57. (11 m) Vítek, 76.
J. Špulica – 11. Hornák. Rozhodoval Ondák, 600 divákov. ŽK: Sojčák – Šutý, Timek, Kulla. ČK: Timek.

St. Bystrica – Bánová 1:2 (0:2)
V 7. min. po rohu sa po chybe domácich a presnej hlavičke Ďuricu hostia ujali vedenia.
V 14. min. sa opäť hostia presadili, keď z uhla triafal do šibenice Fratrik. Dobrú šancu domácich mal Mačejko v 23. min., ale nedal. V 30. min. Sedúchov trestný kop letel nad bránu. Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom. V druhom polčase domáci pridali. V 63. min. Štrba znižoval zo skrumáže na 1:2. Stará Bystrica hostí pritlačila, no práve Bánova mala v 70. min. veľkú šancu. Ritnošík vyrazil.

Góly: 62. Štrba – 7. Ďurica, 14. Fratrik. Rozhodoval Perašin, 300 divákov. ŽK: Šimašek, Štrba, Hoferica. ČK: Šimašek.
BÁNOVÁ: Adamčík – L. Ďuratný, Hýl, Ondráš, D. Ďuratný, Štalmašek (89. Mičica), Fratrik, Ďurica, Padala (90. Súlovský), Sluka, Labuda (79. Kosa)

L. Štiavnica – K. N. Mesto 0:0
Kysucké Nové Mesto pohrozilo už v 3. min., Pučalov center poza obranu však nestihol Živič doraziť do brány. O dve minúty neskôr sa opäť Pučala pekne uvolnil v šestnástke a jeho strela tesne minula domácu bránu. V 20. min. zastavil rozhodca domácu akciu v strede poľa, kedy mohol ísť útočník sám na bránu. Najväčšie starosti obrane hostí robil Mrva. Jeho strela sa odrazila od tyče k Sallovi, ktorý prekopol. Domáci boli nebezpeční hlavne po štandardných situáciách. Nakopávali loptu a chceli ťažiť zo skrumáže. V druhom polčase sa Živič v 46. min. dostal pred brankára, no jeho úmysel brankár vystihol. V 57. min. Pučalovu prudkú prihrávku nestihli dotlačiť do brány Mahút s Martinim. V 80. min. po chybe Valiaška šiel domáci hráč sám na bránu, no záchrannú brzdu vytiahol Martini, ktorý ho stihol križovať. Záverečný tlak domácich Kysučania vydržali.
Rozhodoval Gonda, 300 divákov. ŽK: Čačo – Pavlus.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Putovanie plagátmi Jana Rajlicha ml

Výstava bude prístupná verejnosti aj v novembri.

Pätnásťgólový Jakub Baranovič ťahá Hôrky za postupom

Hoci počas jesene strelil takmer polovicu gólov svojho mužstva, za ťahúňa sa nepovažuje. Vyzdvihuje snahu a bojovnosť svojich spoluhráčov a prezrádza, že v kabíne občas zaznie aj slovíčko postup.