Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Rosina dosiahla druhé víťazstvo, Valča vedie

Kysucký Lieskovec – Teplička 4:1 (2:1)
Domáci sa v zápase slabšej úrovne strelecky trápili, keď dokázali premeniť iba štyri šance. Teplička hrala odovzdane a domáci mohli strelecky koncertovať. Lenže v ceste im stála tyč či brvno. Hostia boli pod neustálym tlakom. Skóre zápasu otvoril v 5. min. Macura. O štvrťhodinu neskôr po akcii Mihaldu strelou ku tyči zvýšil náskok domácich Kekély. Tepličania dokázali po skrumáži v obrane domácich zásluhou Valašeka znížiť. Na 3:1 po krásnej akcii Mrenku a Mihaldu zakončoval do prázdnej brány Baláž. Góly: 5. Macura, 20. Kekély, 60. Baláž, 75. Trnovec - 30. Valašek. Rozhodoval Železník, 150 divákov. Bez kariet. TEPLIČKA: Oleš – Hruška, Králik, Januš, Snida, Valášek, Krutý, Mintál, Lisko, Kysela, Adamus.

Rosina – Oščadnica 3:2 (2:0)
Domáci futbalisti sa ujali vedenia gólom Kopáča po ideálnej prihrávke Trhančíka. Hostia vyrovnali po rohu Gončára po nádhernej hlavičke Brisudu. V 2. polčase sa Rosina opäť ujíma vedenia, keď Smieškovu prihrávku zužitkoval Paták. Hostia vzápätí kontrovali
a Macásek vyrovnával. Po tutovke Rusnáka, ktorého vychytal Turčan prevzali inciatívu domáci, ktorí po viacerých šanciach nakoniec strelili víťazný gól. Pričinil sa o to
v 90. min. Capko, keď sa predral cez obranu hostí a rozhodol. Góly: 12. Kopáč, 50. Paták, 90. Capko – 26. Brisuda, 52. Macášek.Rozhodoval Harezník, 250 divákov. ŽK: Paták, Capko – Brisuda. ROSINA: Turčan, Mikonda (46. Ondák), Štaffen (55. Jaššo), Kopáč, Adamčík, Smieško, Hodás, Trhančík, Bolibruch, Capko, Paták.

Kotrčiná Lúčka – Stráňavy 2:0 (1:0)
V 10. min. Bugala strelou spoza 16-tky strelil prvý gól zápasu. V 2. polčase po priamom kope zvýšil hlavičkou na 2:0 opäť Bugala. Mohol dať dokonca hetrik, ale brankár hostí jeho strelu bravúrne zneškodnil. Hostia pod druhom góle rezignovali a nepredviedli nič z futbalovej abecedy. V druhom polčase dokonca ani raz nevystrelili na bránu domácich.
lGóly: 10. Bugala, 50. Bugala. Rozhodoval Krajči, 200 divákov. ŽK: Bugala, Kaplan – Hruška. KOTRČINÁ LÚČKA: Trnovec, Hruška (80. Orieščik), Milo, Jaroščiak, Kačerík, Frniak 65. (Ďurnek), Slučik, Bielik, Bugala, Kaplan, Martinček. STRÁŇAVY: Pavčin – Pedrzák, Meliš, Turský, Cetera (70. Hluška), Michulek (40. Lončík), Hreus, Jamečný, Vacek, Machyna, Barušinec.

Ostatné výsledky 21. kola:
Trebostovo - Turany 1:1 (0:1), vlastný - Koscelník. Belá-Dulice - Závažná Poruba 4:0 (2:0), Fazika 2, Delton, Hulej. Dúbrava - Tvrdošín 2:0 (2:0), Surový, Kandera. Oravská Jasenica - Valča 0:4 (0:3), Kello, Korda, Kalnický, Krutek.
1. Valča 21 12 5 4 42:25 41
2. Trebostovo 21 11 7 3 34:14 40
3. Kot. Lúčka 21 11 5 5 37:30 38
4. Z. Poruba 21 9 8 4 41:25 35
5. K. Lieskovec 21 10 3 8 39:32 33
6. Tvrdošín 21 10 3 8 31:27 33
7. Belá-Dulice 21 8 7 6 26:25 31
8. Dúbrava 21 8 4 9 41:38 28