Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Teplička videla osem gólov, ale poltucet v jej bráne

Domáci prehrali tradične po hrubých chybách v obrane. Hralo sa obetavo na mokrom teréne hra sedela viac hosťom, ktorí rozhodli gólmi po štandardkách.

Kotrčiná Lúčka – Dúbrava 3:1 (2:0)
V prvom polčase boli lepší domáci, čo sa aj preukázalo prvým hlavičkovým gólom v 10.min.
O chvíľu nato mali Martinček a Bugala smolu, pretože obaja trafili brvno súperovej bránky. Do prvého odpískania stihli dať domáci ešte jeden gól. Do druhého polčasu zamierili s cieľom vyhrať, čo sa im aj podarilo. Góly: 10. Jaroščiak, 45. a 60. Bugala – 90. Kandera. Rozhodoval Čunderlík, 150 divákov. ŽK: Slúčik, Bugala, Jaroščiak – Mydliar. KOTRČINÁ LÚČKA: Gašiak - Milo, Jaroščiak, Hruška (70. Učník), Slúčik, Bugala, Kaplán, Bielik, Orieščik, Žabka, Martinček.

Stráňavy - Belá-Dulice 0:1 (0:1)
Domáci bez siedmich hráčov základnej zostavy podali len priemerný výkon. Prvú šancu mal
v 3. minúte Vacek a v 19. minúte netrafil Meliš z piatich metrov prázdnu bránu. Hostia v 22. minúte a v 36. minúte trafili brvno. V 42. minúte po samostatnom úniku dostal Hulej hostí do vedenia. V druhej polovici mali domáci prevahu, ale žiadnu gólovú šancu si nevypracovali. Gól: 42. Hulej. Rozhodoval Čajka, 150 divákov. ŽK: 78. Machyňa, 81. Meliš (Stráňavy). STRÁŇAVY: Košút – Turský, Varošinec (75. Berzák), Púček, Meliš, Cirlatka, Podmanický, Jamečný, Vácek, Machyňa, Lončík (63. Pápek).

Závažná Poruba – Rosina 1:2 (0:1)
Prekvapujúce víťazstvo hostí sa zrodilo aj bez ich dvoch opôr v základnej zostavy (Adamčík, Capko). Rosinčania podali bojovný a disciplinovaný výkon a keď sa k tomu pridal spoľahlivý výkon Turčana, ktorý v 77. min. za stavu 1:1 zneškodnil domácim penaltu prekvapenie kola bolo na svete. Góly: 70. Čajka – 9. Trhančík (11 m), 79. Paták. Rozhodoval Repiský, 250 divákov. ŽK: Kopáč, Mikunda. ROSINA: Turčan – Štaffen, Jaššo (72. Paur), Bolibruch, Ondák, Smieško, Hodas, Trhančík, Mikunda, Kopáč, Paták (90. Martinka).

Teplička – Turany 2:6 (1:4)
Domáci prehrali tradične po hrubých chybách v obrane. Hralo sa obetavo na mokrom teréne hra sedela viac hosťom, ktorí rozhodli gólmi po štandardkách. Góly: 25. Lisko, 75. Belák – 3. a 17. Ociepka, 31. Marguš, 33. Matúška, 68. Rohoň, 84. Orolín. Rozhodoval Ondrašina, 100 divákov. ŽK: Belák, Smida – Vaňko, Kúdelka. TEPLIČKA: Oleš – Smida, Králik, Januš, Belák, Valášek, Miček (55. Majerčík), Mintál, Lisko, Kysela (75. Beleš), Adamus.

Oščadnica – Oravská Jasenica 2:4 (2:2)
Zápas v Oščadnici podľa hry vyzeral skôr na remízu. Domáci nevyužili šance, ktoré mali. Naopak, efektívnejší hostia svoje šance využili. Góly: 3. Gončár, 35. Brisuda – M. Madleňák 2, Vráb, Pavč. ŽK: Vojtuš – Kifaž, V. Madleňák, Skočík.

Valča – K. Lieskovec 1:1 (1:0)
Zápas veľmi dobrej úrovne. Obidve mužstvá sa o to pričinili. Góly: 35. Baláž (vlastný) – 62. Marčan. ŽK: Adamec, Bukovčan, Korda, Šavol, Tomka – Panáček, Baláž, Mihalda, Kekely, Macura, Šlapka. ČK: Tomka – Mihalda, Panáček.

Výsledok 24. kola: Tvrdošín – Trebostovo 2:2 (1:1), 38. Plančo, 58. Novák – 29. Finta, 60. Baláž (vl.).

1. Valča 24 14 6 4 51:28 48
2. Trebostovo 24 11 9 4 38:19 42
3. Z. Poruba 24 11 8 5 47:29 41
4. Kot. Lúčka 24 12 5 7 41:38 41
5. K. Lieskovec 24 11 4 9 45:35 37
6. Turany 24 10 5 9 41:36 35
7. Tvrdošín 24 10 5 9 33:34 35
8. Belá-Dulice 24 9 8 7 27:28 35