Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Bytča doma nezaváhala

Bytčania mali počas celého zápasu výraznú prevahu. Ich hra však bola príliš profesorská, bez nasadenia. Aj preto šli v 17. min. do vedenia hostia, keď sa po nedôraznej hre obrany presadil Ďurčok.

Bytča – D. Strehová 3:1 (1:1)
Domáci vyrovnali v 32. min., keď strelou z hranice šestnástky trafil k žrdi Chrenko. V prvom polčase už viac gólov nepadlo, a to aj zásluhou výborného Skopala v bráne Strehovčanov. Po zmene strán Bytčania zlepšili pohyb a dôraz a zákonite prišli góly. V 38. min. skóroval krásnym volejom z 30 m Šebík. Ten istý hráč v 70. min. stanovil konečný výsledok zápasu po tečovanej strele. Góly: 32. Chrenko, 38. a 79. Šebík – 17. Ďurčok. Rozhodoval Kučera, 200 divákov. ŽK: Chrenko, Gállik. BYTČA: Pupík – Kocián (46. Mišutka), Klimík, Šelmek, Chrenko, Gajdošík, Šebík, Čikota, Mikula, Konečný, Gállik.

Lietavská Lúčka – Bánová 1:0 (0:0)
Prvá prehra lídra súťaže sa zrodila v predposlednom kole, keď v 48. min. Drahno po kombinácii Kaštana so Šupinom prestrelil Adamčíka. Hostia mali v druhom polčase územnú prevahu, ale vyloženú šancu si nevypracovali. Výsledok je spravodlivý. O zápase rozhodla jediná vyložená šancu, ktorú premenil najlepší strelec domácich Pavol Drahno. Góly: 48. Drahno. ŽK: Horčík (L. Lúčka). Rozhodoval Medveď, 500 divákov. L. LÚČKA: Tatranský – Kodaj, Klapčík, Hluchý, Horčík, Kotrbanec, Kaštan, Šupina (90. Tvardek), Závodník, Drahno, Belan (75. Mihal). BÁNOVÁ: Adamčík – L. Ďuratný, Hýll, Ondráš, D. Ďuratný (72. Súľovský), Stalmašek, Kosa, Ďurica, Padala (85. Surovčík), Sluka, Labuda.DUŠAN BENÍČEK

St. Bystrica – Makov 2:0 (2:0)
V šiestej minúte bol Sedúch vo vynikajúcej šanci no brankár Krišica kryl. V 13. minúte hostia po rohu Viteka nastrelili tyč. Prišla však situácia v 16. minúte, kedy Šumský dával po rohu na 1:0 a hneď o minútu neskôr strieľal opäť. Po osi Tvrdý – Faktor sa dostal k lopte a zvyšoval na 2:0. Hostia potom dvakrát pohrozili, no ich šance Podolák kryl. Prvý polčas boli domáci lepším mužstvom. V 57. minúte išiel Sedúchov trestný kop tesne vedľa. Zaujímavý moment sa odohral desať minúte pred koncom zápasu, kedy Tvrdý triafal do tyče, odkiaľ sa lopta odrazila do druhej žrde. V druhom polčase bol zápas vyrovnanejší, ale domáci si tri body zaslúžili. Boli lepším mužstvom. Góly: 16. a 17. Šumský, 150, ŽK: Držiak, Sedúch, Tvrdý – Bačík. Rozhodoval Halfár. ST. BYSTRICA: Podolák – Korenčík, Šimašek, Ľ. Kolembus (50. Melišík), Lokša, Tvrdý, Sedúch (80. Kubala), Držiak, Šumský, Faktor, Mačejko. MAKOV: Krišica – Barčák, Rom. Křenek, Zajac, Bačík, J. Špulica (73. Sojčák), Lazič, Vitek, D. Špulica (59. Pavlica), Rob. Křenek, Šustek.

Lip. Štiavnica – Krásno n. Kys. 6:0 (0:0)
Po vyrovnanom prvom polčase prišla sprcha na začiatku druhého, kedy hostia dostali dva góly v priebehu piatich minút. Domáci sa však neuspokojili a z aktivity neubrali, naopak. Pridali ešte štyri góly Krásňanom na cestu. Góly: Juráš 3, Mrva 2, Mikuláš, Rozhodoval Putra, 200 divákov. KRÁSNO: M. Šustek – Šadlák, Timek, Borovička, Gábor, Šutý, Vaňovec, Kubica, Kulla, Súkenník, Seko.

Námestovo – K. N. Mesto 3:1 (1:1)
Domáci začali svižne, už v druhej minúte mali stopercentnú gólovú príležitosť, no brankára Poništa nedokázali prekonať. Sedem minút na to využili ponúknutú príležitosť domáci, keď na tretiu dorážku bol už brankár hostí krátky. V 17. min. potrestal hosťujúci Kuťka domáceho brankára, ktorý stál vysoko pred bránou. Strelou z trestného kopu z vlastnej polovice ihriska. V 66. min. po strate lopty v útočnom pásme hostí, domáci využili brejk do otvorenej obrany a Kubáni peknou strelou dával na 2:1. V 77. min. po tlačenici pred domácou bránou dostal Martini červenú kartu za udretie súpera.
V 88. min. pečatil výhru Námestova jeho kapitán Siman. Strelou po zemi bol Poništ krátky. Pred 150 divákmi sa hral svižný futbal. Góly: 9. Kurčinka, 66. Kubáni, 88. Siman – 17. Kuťka, Rozhodoval Matejčík, 150 divákov, ŽK: Kubáni. ČK. Martini. NÁMESTOVO: Machunka – J. Siman, Klokočik, Košťál, Bencúr, Kubáni, Hvoľka, Kucek, Brišák (56. Ľ. Siman), Brčák (84. Rehm), Kurčinka (76. J. Brňák). K.N.M.: Poništ – Valiašek, Paulus, Vlček, Kuťka, Martini, Záhradník, Boris (79. Holeščák, 85. Bugáň), Tabak, Púčala (23. P. Janščo), P. Janščo

Ostatné výsledky 29. kola: Dolná Ždaňa - Králiky 3:2 (1:0), Kremnička - Fiľakovo 3:1 (1:1), Martin-R. Sobota B – Zvolen 0:0.

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Mesto Žilina zháňa dobrovoľníkov na celoplošné testovanie

Záujemcovia by mali byť vo veku od 18 do 50 rokov.

Nadšení pamiatkari. Známy komín z bytčianskeho kaštieľa existuje

V rámci komplexnej obnovy kaštieľa chcú komín vrátiť späť na jeho pôvodné miesto.