Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

V Predmieri videli päť gólov, v Belej ani jeden

Predmier - Oravská Jasenica 5:2 (1:0)
Začiatok bol nervózny, ale už v 5. min. sa dostal Predmier do vedenia po strele Chvalníka. Domáci potom neustále tlačili súpera pred jeho bránou, ale neúspešne. Hostia sa snažili z brejkov vyťažiť gól, ale márne. V druhom polčase sa od úvodu domáci pustili do súpera a Pobjak druhým gólom zvýšil. Na rozdiel triedy zvýšil B. Sluka. Hostia potom odpovedali z penalty, ale Pobjak druhým upokojil domácich a hoci hostia z Oravy ešte zakontrovali po hrubej chybe obrany Predmiera, gólovú bodku a zároveň hetrik zavŕšil Pobjak po vyšachovaní hostí. V samom závere ešte domáci S. Minárik prekopol bránu.
Góly: 5. Chvalník, 51., 66. a 87. Pobjak, 57. B. Sluka – 61. Škombár (11 m), 75. Zanovit. Rozhodoval Chovanec, 250 divákov. ŽK: Bednár, Farkaš – Škombár, Madleňák, Farský.
PREDMIER: Uríček – Bajza (70. Farkaš), Bačík, Klus (90. D. Minárik), Š. Sluka, Pobjak (89. Bulo), Bednár, Chvalník, S. Minárik, B. Sluka, Šukala.

Belá-Dulice - Kotrčiná Lúčka 0:0
Bezgólový zápas, v ktorom mali viac z hry hostia, 18. min. domáci Jurovec prehlavičkoval takmer z bránkovej čiary. V 28. min. Bugala natiahol brankára, ktorý vyrazil na roh. V druhom polčase nastrelili domáci brvno a od 65. min. prevzali iniciatívu hostia, niekoľko sľubných šancí však nevyužil Martinček a Žabka.
Rozhodoval Petrák, 200 divákov. ŽK: Štancel – Martinček.
KOTRČINÁ LÚČKA: Trnovec – Ďurnek (46. Učník), Jaroščiak, Pajš (90. Dlhopolček), Jašurek, Slúčik, Bugala, Kaplan, M. Bielik, Žabka, Martinček.

Stráňavy - Kysucký Lieskovec 3:1 (1:0)
Zápas veľmi dobrej úrovne začali domáci hráči náporom, Cetera a Martinka však v dobrej pozícii prestrelili. Domáci sa dočkali v 14. min., keď po úniku Martinku Cetera doklepol do prázdnej brány. Hostia v 37. min. nastrelil po krásnej akcii tyč. V 2. polčase v 51. min. Z priameho kopu zvýšoval Cetera. O minútu Tabaček opečiatkoval hlavičkou brvno.
V 59. min. unikol Cetera a hetrikom zvýšil na 3:0. Hostia sa podarilo v 62. min. znížiť gólom Baláža na konečných 3:1.
Góly: 14., 51., 59. Cetera – 62. Baláž. Rozhodoval Paňko, 500 divákov. ŽK: Sventek - Kopásek.
STRÁŇAVY: Košút - Berzák, Tabaček, Sventek, Syrovátka, Čuraj (46. Vacek), Michulke, Jamečný (60. Meliš), Podmanický, Cetera (89. Zvončík), Martinka
KYSUCKÝ LIESKOVEC: Brišš – Kopásek, Brtnický, Šlapka (51. Hovi), Panáček, Červenec, Mačran, Macula, Mrenka, Mihalda, Baláž.

Oščadnica – Černová 1:3 (1:1)
Domáci prvých dvadsať minút nepustili nováčika k ničomu. Už v 20. min. sa ujali vedenia. Práve tento gól domácich upokojil natoľko, že prestali hrať aktívne. To využili hostia a šikovne vyrovnali. Oščadnica po obrátke pridala a zvýšila tlak. Hostia však využili každú chybu v obrane domácich a otočili zápas vo svoj prospech.
Góly: 19. Macášek – 35. Smolák, 56. Olšák, 90. Kmeť. Rozhodoval Vojtek, 250 divákov. ŽK: Lušnák, Kučák, Hrtánek - Kvasničák, P. Slovák.
OŠČADNICA: Žák – Maják, Jaroš, Zemaník, Brisuda, Zbončár, Macašek, Krela, Kučák , Lušňák, Kolembus.

Trebostovo - Stará Bystrica 1:0 (1:0)
Domáci vyvíjali územný tlak, keď nastrelili dvakrát do žrde a v 38. min. otvorili skóre Tomkom. Po obrátke hrali hostia aktívnejšie, vytvorili si viacero šancí. Domáci sa báli o výsledok a dobre hrajúci hostia ich zatlačili, mohli si odviesť aspoň bod, no Macejkovu hlavičku brankár chytil.
Gól: 38. Tomka. Rozhodoval J. Košarník, 150 divákov. ŽK: Badžgoň, Šimášek, Budoš, Korenčík.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Poništ, Badžgiň, Maďari, Korenčík, Macejko, Držiak (56. Ondrušek), Šimášek, Budoš (70. Kolembus), Chmurčiak, Melišík.

Ostatné výsledky 2. kola:
Turany - Tvrdošín 5:0 (2:0), Matuška 3, Orolín 2. Závažná Poruba - Dúbrava 4:1 (1:1), Králik 2, Húska, Čajka - Kandera.

1. Z. Poruba 2 2 0 0 8:3 6
2. Predmier 2 2 0 0 8:3 6
3. Stráňavy 2 2 0 0 4:1 6
4. Turany 2 1 1 0 8:3 4
5. Černová 2 1 1 0 4:2 4
6. Trebostovo 2 1 1 0 1:0 4
7. S. Bystrica 2 1 0 1 2:2 3
8. K. Lúčka 2 0 2 0 3:3 2