Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

V derby obstáli Stráňavy

Stráňavy – Predmier 4:0 (2:0)
V susedskom derby sa hral futbal veľmi dobrej úrovne. Domáci hneď z prvej šance po chybe gólmana Uríčka hlavičkou Martinku ujali vedenia. Hostia pritvrdili, čoho výsledkom boli štyri žlté karty. V 43. min. B. Sluka zahodil čistú gólovú šancu. Domáci Cetera bol v následnom protiútoku faulovaný v 16-tke a Jamečný penaltu premenil. V druhom polčase po hrubom faule bol hneď v úvode vylúčený Husár a domáci presilu onedlho využili. Cetera premenil samostatný únik na tretí gól Stráňav. Stretnutie sa už dohrávalo a v 86. min. Podmanický zvýšil na 4:0 a podčiarkol zaslúženú výhru domácich.
Góly: 4. Martinka, 45. Jamečný (11 m), 53. Cetera, 86. Podmanický. Rozhodoval Hnilica, 250 divákov. ŽK: Š. Sluka, B. Sluka, Bajza, Bačík, Chvalník. ČK: Husár.
STRÁŇAVY: Paučin – Berzák, Tabaček, Sventek (70. Turský), A. Barošinec (80. Meliš), Čuraj, Syrovatka, Jamečný, Podmanický, Cetera, Martinka (65. Vacek).
PREDMIER: Uríček – Bajza (65. Minárik), Bačík, Tomaník, Š. Sluka, Husár, Pobijak (75. Farkaš), Chvalník, Brezničan (33. Šukala), B. Sluka, Šimoník.

Oščadnica – Belá-Dulice 2:2 (0:1)
Hostia tomto stretnutí z minima vyťažili maximum. Z dvoch pološancí premenili dva góly. Domáci hráči Oščadnice dreli celý zápas a podarilo sa im otočiť vývoj zápasu. Medzitým nastrelili dvakrát tyč hosťujúcej brány. Nakoniec ich o body pripravil sporný verdikt rozhodcu.
Góly: 71. V. Kučák, 75. Kolembbus - 13. a 86. Hulej. ŽK: Šulgan, Kopera – Matejčík. Rozhodoval Marek Jakubjak, 200 divákov.
OŠČADNICA: Žák – Kopera, Jaroš, Zemaník, Brisuda, Gončár, Macašek, Šulgan (85. J. Kučák), V. Kučák, Lušňák, Kolembus.

Kysucký Lieskovec – Tvrdošín 4:0 (0:0)
Prvý polčas dominovali hostia, ale bez vyložených šancí na oboch stranách. V druhom polčase Lieskovec pridal, čo vyjadrili aj gólovo. Na 1:0 otvoril Baláž po skrúmaži v šestnástke, keď dokopol center Červenca. O druhý gól sa postaral opäť Baláž po samostatnom úniku – 2:0. Na 3:0 upravil Mihalda strelou spoza šestnástky a posledný gól po úniku akcie Mrenku dáva Hollý do prázdnej brány. Hráči Lieskovca konečne pretrhli smolu, keď dali viac ako jeden gól za stretnutie a za snahu v druhom polčase si víťazné tri body zaslúžia.
Góly: 66. a 72. Baláž, 85. Mihalda, 90. Hollý. ŽK: Šlapka, Cabadaj, Mihalda, Marcel Mrenka – Bukový, Baláž. ČK: Marton. Rozhodoval Juríčk, 150 divákov.
KYSUCKÝ LIESKOVEC: Brišš – Kopásek, Hollý, Šlapka (20. Macura), Panáček, Červenec, Cabadaj (74. Škorík), Puček, Mrenka, Mihlada, Baláž.

Stará Bystrica - Kotrčiná Lúčka 0:1 (0:0)
Celý zápas mali Starobystričania prevahu, ale neporadilo sa im premeniť góly. V prvom polčase sa do príležitostí dostali Mačejko, Chmurčiak a Borovička. Na strane hostí si šance vytvoril Žabka. V druhom polčase v 70. min rozhodca neuznal domácim gól z dôvodu postavenia mimo hry, ktorého autorom bol Borovička. V zápätí daroval hosťom pokutový kop, z ktorého Bugala nezaváhal – 0:1. Aj druhý polčas mal domáci celok výraznú prevahu a dostali sa do príležitostí Lokša a Jakub Poništ, no v hosťujúcej bráne lopta neskončila.
Gól: 77. Bugala (z 11 m). ŽK: Badžgoň, Sobol, Jak. Poništ, Korenčík – Bugala, Jaroščák. Rozhodoval Janíček, 150 divákov.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Jak. Poništ, Šimašek, Sobol (77. P. Dubovický), Korenčík, Borovička (74. Jur. poništ), Ondrušek, Badžgoň, Chmurčiak (56. M. Poništ), Mačejko, Lokša.
KOTRČINÁ LÚČKA: Trnovec – Ďurnek, Pajiš, Jaroščiak, Jašurek, Slúčik, Bugala, Mikolaj, Pytel (50. Kolesár), Žabka (56. Dlhopolček), Martinček.

Ostatné výsledky 8. kola: Trebostovo - Turany 5:3 (4:2), Ľ. Tonka 2, Ľ. Lukášik, A. Lukášik, Kosa – Kuželka (11 m), Orolín. ČK: Meliš (Turany, po 2. ŽK). Z. Poruba - Černová 6:1 (5:1), Beťko, Húska, Šingliar, Čajka, Droppa, Praštiak – Janči (11 m). Dúbrava - Or. Jasenica 3:0 (1:0), Peterec 2 (1 z 11 m), Surový. ČK: Hoško – M. Vráb.

1. Z. Poruba 8 6 2 0 25:8 20
2. Dúbrava 8 5 1 2 17:10 16
3. Predmier 8 5 0 3 17:17 15
4. Turany 8 4 2 2 21:12 14
5. K. Lúčka 8 4 2 2 17:12 14
6. Trebostovo 8 4 2 2 16:11 14
7. Stráňavy 8 4 0 4 13:9 12
8. K. Lieskovec 8 3 2 3 9:12 11