Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
V. LIGA

V žilinskom derby gól nepadol, Varín je stále na čele

Teplička – Belá 2:0 (1:0)
Vo vyrovnanom stretnutí bol najlepším hráčom domáci brankár Oleš, ktorý s prehľadom vychytal hosťujúcich útočníkov. V 9. min. po centri z pravej strany sa presadil Kysela, ktorého presne umiestnená hlavička posunula domácich do vedenia. V 2. polčase sa hra vyrovnala. Boli to však Tepličania, ktorí sa radovali, keď v 66. min. Lysko pretlačil loptu do brány hostí. Hostia si ešte vypracovali niekoľko šancí, ale gól už nepadol.
Góly: 9. Kysela, 66. Lysko. Rozhodoval Čambora, 250 divákov. ŽK: Vrábel, Čepela (Belá).
TEPLIČKA: Oleš – Holienka, Hruška, Smida, Sotolár, Adamus (46. Miček), Januš
(46. Martinec), Lysko, Kysela (89. Ponechal), Mintál, Králik.
BELÁ: Užák – Sedúch (55. Jaroščiak), Cabadaj, Šipčiak, Kuťa (55. Kaňa), Čepela, Laščiak, Kurcin, Hýll, Šugár (77. Horváth), Vrábel.

Dolný Hričov – Rosina 1:2 (1:1)
Vo veľmi dôležitom zápase pre obidve mužstva sa začal opatrný futbal. Po 15 min. sa osmelili domáci futbalisti, ktorým sa začala hra dariť. Zatlačili hostí na ich polovičku, z čoho vyústil prvý gól Martina Masného. Gól však uspal domácich a iniciatívu postupne prebrali hostia. V 2. polčase domáci otvorili hru a chceli evidentne zvíťaziť. Prevaha domáceho mužstva bola miestami veľmi očividná, ale z priameho kopu v 63. min. padli všetky ich nádeje.
Góly: 27. Mart. Masný – 40. Mažgút, 63. Dobroň. Rozhodovala Hýllová, 200 divákov. ŽK: Škvaridlo, Szabo, Kabašta, Škuta – Mikunda, Jaššo, Hubočan.
DOLNÝ HRIČOV: Chobot – Škvaridlo, Sakala, Zaduban (80. Capanda), Mart. Masný (76. Szabo), Kabašta, Chýlik, Bandúr, Vančík, Škuta, Kahát (62 (Mich. Masný).
ROSINA: Lejtrich – Ďuriš, Mikunda, Korytiak, Hubočan, Smieško (50. Paur), Hodás, Trhančík, Mažgút (70. Lysík), Dobroň, Jaššo (90. Šustek).

Bytčica – Závodie 0:0
Vo vyrovnanom stretnutí nemalo vyložené šance ani jedno mužstvo. Po opatrnom úvode sa hra postupne preniesla na polovicu hostí, ale domáci si nedokázali vypracovať žiadnu vyloženú šancu. V 2. polčase sa obe mužstvá sústredili na obranu.
Rozhodoval Mihálka, 250 divákov. ŽK: Hruboška.
BYTČICA: Malich – Repkovský, Bříza, Ľ. Zuziak, Gapa, Vorvai, Finta, Ťažký, Drahno, Holeščák, Adamčík (15. Hreus, 30. Hauer).
ZÁVODIE: Trnka – Koniar, Ľ. Belko (80. Sedliaček), Kincl, Valášek, Gamboš, Molnár, Randík, Hruboška, Šajnoha, Šoška (68. Vajčovec).

Varín – Radoľa 3:1 (3:0)
Domácich však prebudil rýchly gól, keď v 4. min. Stromček peknou strelou z malého vápna prekonal hosťujúceho brankára Gašinca. V 18. min. dal Varín druhý gól a do prestávky pridali aj tretí, keď Kozák svoje sólo od polovice ihriska úspešne zakončil potom, čo obhodil hosťujúceho brankára. Po prestávke sa hra vyrovnala a hostia Gazdíkom už len skorigovali.
Góly: 4. Stromček, 18. Repáň, 35. Kozák – 62. Gazdík. Rozhodoval Vojvoda, 150 divákov. ŽK: Kaplik (Radoľa).
VARÍN: Murírik – P. Stromček (25. Tichák), Lopušan, Kuchár, Repkovský, Repáň (77. Zimen), Kokavec, M. Repáň, Šugár (75. M. Tichák), Nemček, Kozák.

Turzovka – Strečno 0:2 (0:1)
V 9. min. Klago išiel z polovice sám na brankára, ale trafil nohy. V 14. min. Zavičar trafil tesne vedľa žrde. V 36. min. mali hostia gólovú príležitosť, keď P. Beháň hlavičkoval, ale lopta išla tesne vedľa. V 45. min. z rýchleho protiútoku Lončík skóroval. Druhý polčas hostia zo Strečna ovládli hru a boli lepším mužstvom na ihrisku.
Góly: 45. Lončík, 62. P. Kopásek. ŽK: Horčičák – Lončík. Rozhodoval Rohoň, 120 divákov.
STREČNO: A. Kopásek – Belko (73. Dovičák), Oberta, I. Melo, Kadaši, Trhančík, Vojvoda, L. Melo, Lončík (59. Kán), P. Beháň, M. Beháň (46. P. Kopásek).

Podvysoká – Bánová B 1:3 (1:1)
Podvysoká sa snažila a mali v prvom polčase prevahu, ale hosťom z Bánovej vyšla hneď prvá akcia, keď Valášek bombou z 20 m nedal brankárovi šancu. Následne sa domáci snažili hru vyrovnať, pritvrdili a po faule a následnom trestnom kope spoza 16-tky vyrovnali 1:1. Druhý polčas hostia jednoznačne dominovali, vytvárali si šance. Podhradský po rohovom kope dal hlavou na 2:1. Opäť sa hra na chvíľu vyrovnala, ale hostia
v 79. min. zahrali a znova Podhradský bombou nedal brankárovi Hruškovi žiadnu šancu.
Góly: 36. Bytčánek - 7. Valášek, 64. a 71. Podhradský. ŽK: Červený, Podhradský, Mano. Rozhodoval Poliak, 100 divákov.
BÁNOVÁ B: Adamčík – Pranda, Mahút, Comorek, Pecko, Mano, Valášek, Súľovský, Trnovec (46. Charbuliak), Podhradský (88. Španik), Červený.

Rudinská – Skalité 1:1 (1:1)
Góly: 15. Zjavka – 40. Kulla. ČK: Kulla.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 572

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.