Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

V derby lepší Predmier, Stráňavy s lídrom prehrali

Predmier - Kotrčiná Lúčka 2:1 (1:0)

Vo vyrovnanej hre boli náznaky šancí z domácej strany. Na konci prvého polčasu Štefan Sluka nádhernou strelou pod brvno dostal domácich do vedenia. Po prestávke sa hra Predmieru upokojila. Vytvárali si množstvo šancí, ktoré však nevyužili. Domácich v 60. minúte po rýchlom zahratí hráčov Kotrčinnej Lúčky zachránil brankár Uríček pred vyrovnaním. V 65. min. z priameho kopu z 25 metrov famózne trafil Štefan Sluka vzdialenejší vinkel a bolo 2:0. Po tomto góle prebrali domáci iniciatívu, kontrolovali hru a v úplnom závere stretnutia po úniku Jašurka Martinček znížil v 94. min. na konečných 2:1. lGóly: 45. a 63. Sluka – 94. Martinček. Rozhodoval Cimprich, 300 divákov. ŽK: Farkaš, Pobjak - Bugala.

PREDMIER: Uríček – Bajza (84. Bulo), Bačík, Farkaš (65. Brezničan), Š. Sluka, Pobjak, Bednár, Chválnik, Červenec (71. Klus), B. Sluka, Husár.

KOTRČINÁ LÚČKA: Gašiak – Jaroštiak, Kačerík, Jašurek (57. M. Jaroštiak, 72. Pytel), Slúčik, Bugala, Kaplan, Bielik (72. Paiš), Mikolaj, Žabka, Martinček.

Stráňavy - Závažná Poruba 0:3 (0:0)

Domáci začali aktívne avšak bez ohrozenia súperovej brány. Potom prevzali aktivitu hostia zo Závažnej Poruby, čoho výsledkom bol gól Droppu. Hostia o päť minút opäť udreli a zvýšili Húskom na 2:0, a tak sa skončil aj úvodný polčas. Po zmene strán domáci zvýšili aktivitu a snažili sa vyrovnať. Mali niekoľko streleckých príležitostí, avšak pri hosťoch stálo šťastie, keď domáci Martinka trafil brvno. To bolo z domácej strany všetko a v 70. min. opäť udreli hostia, keď ich útočník Kmeť vyzvŕtal obranu a Čajka pohodlne upravil do prázdnej brány.

Góly: 28. Droppa, 33. Húska, 70. Čajka. Rozhodoval Tilesch, 100 divákov. Bez kariet.

STRÁŇAVY: Pavčin – Sventek, Cabaček, Berzák, Čuraj (85. Turský), Meliš (46. Barošinec), Syrovatka, Jamečný, Podmanický, Vacek, Martinka.

Oravská Jasenica – Oščadnica 3:1 (0:0)

Góly: 49. Mário Madleňák, 60. Puvák, 67. Binek - 55. J. Kučák. Bez kariet. Rozhodoval Majer, 250 divákov.

Turany - Stará Bystrica 6:2 (2:0)

Góly: 17. a 39. Matuška, 55. Ociepka, 68., 69. a 83. Orolín - 51. a 76. Borovička. Rozhodoval Chudý, 350 divákov. ŽK: Kučma, Meliš, Kudelka – Chmurčiak, Podolák.

Belá-Dulice - Kysucký Lieskovec 2:2 (1:1)

Góly: Šulan (11 m), Hulej - Baláž, Škorík. Rozhodoval Pocklan, 200 divákov. ČK: Siekel (Belá).

Ostatné výsledky 13. kola: Černová – Tvrdošín 9:0 (5:0), Bobek 2, Ovšák 2, Moravčík, Chovanec, Pindura, Kvasničák, Kmeť. Trebostovo – Dúbrava 4:0 (3:0), Šlichtík 3, Kosa.

Ide zatiaľ iba o čiastkové výsledky.

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.