Iba bánovská rezerva pustila doma body

Domáce tímy v 5. futbalovej lige skupine A bodovali takmer naplno.

ŽILINA. Súhrn zápasov 15. kola 5. futbalovej ligy skupiny A.

Bánová B - Teplička 2:2 (2:1)

Celý prvý polčas boli hostia na koni. Po góle Valáška z 2. min. hrali v pohode a naďalej sa tlačili pred bránu domácich. Na konci prvého dejstva však poľavili a dostali dva góly v rozpätí troch minút, vďaka čomu sa ujala vedenia Bánová. V druhom polčase domáci pritlačili, ale hostia postupom času vyrovnali hru. Z ich príležitostí rezultoval vyrovnávajúci gól päť minút pred koncom, keď Marek Ponechal využil trmu-vrmu pred bránou domácich.
Góly: 41. a 44. P. Hýll - 2.Valášek, 85. Marek Ponechal. Rozhodoval Kuba, 300 divákov. ČK: Charbuliak.
TEPLIČKA NAD VÁHOM: Oleš - Januš (46. Šeliga), Lisko, Hruška, Slota (80. E. Ponechal), Chovan, Valášek, Mintál, Miček, Kysela, Martinec (60. M. Ponechal).

Varín - Rosina 2:0 (1:0)

Hostia hrýzli len na začiatku stretnutia, keď ich iniciatívu narušil v 5. minúte svojim gólom Zimen. Hra sa následne presunula na stranu hostí a takto to pokračovalo až do konca zápasu. V 61. min faulovali hostia Michala Zimena a nariadený pokutový kop premenil Stromček.
Góly: 5. Zimen, 61. Stromček (11 m). Rozhodoval Sitár, 250 divákov.
VARÍN:
Murárik - Stromček, Nemček, Ondráš, M. Zimen, Kozák (75. M. Tichák), P. Zimen, Repáň, I. Tichák (66. Kokavec), Lopušan, Kuchár (59. Šugár).
ROSINA: Lejtrich - Paur, Korytiak, Hodas, Turský, Smieško (73. Betuščin), Mir.Šottník, Trhančík, Jašo, Dobroň (70. Hreus), Mich. Šottník (77. Krajník).

Bytčica - Turzovka 4:1 (1:0)

Hostia hrali dobrý zápas, ale domáci boli mužstvom premieňajúcim šance. V 26. min. si narazil Adamčík loptu so Zuziakom a prekonať brankára bolo pre neho hračkou. Krátko po začatí druhého polčasu využili hostia hluchú fázu domácich a po hrubej chybe obrany vyrovnával Cvinček. V 55. min. Ditrich poslal domácich opäť do vedenia. O 25 minút neskôr Drahno z polovičky ihriska prešiel do 16-tky Turzovky a strelou k ľavej žrdi dával na 3:1. v 87. min. výborne hrajúci Adamčík strelil svoj druhý gól zápasu, keď brankárovi hostí nedal šancu.
Góly: 26. Adamčík, 55. Ditrich, 80. P. Drahno, 87. Adamčík - 47. M. Cvinček. Rozhodoval Labuda, 250 divákov. ČK: Ditrich - Srníček
BYTČICA: Malich - P. Drahno, Repkovský, Štichlík (84. Beháň), Gapa, Koštialik, Adamčík, Ťažký, Ditrich, Holeščák (68. Paráč), M. Zuziak.

Radoľa - Strečno 4:2 (3:1)

Domáci začali veľmi dobre, v úvodných minútach strelili dva góly. Následne pritlačili hostí tretím gólom. Strečno do polčasu hru vyrovnalo, vypracovali si nejaké šance, z ktorých sa im pre koncom prvej polovice stretnutia podarilo vsietiť kontaktný gól. Po zmene strán domáci ešte zvýšili svoj náskok. Strečno hru opäť vyrovnalo a gólom Mela znížili.
Góly: 3. Minár (11 m), 7. Harcek, 24. a 48. Králik - 40. L. Melo, 84. Vojvoda. Rozhodoval Blahušiak, 150 divákov.
STREČNO:
A. Kopásek - M. Beháň (46. Fraško), Kadaši, Žigmund, I. Melo (34. Mažáry), Trhančík (89. Tučník), Vojvoda, Dovičák, L. Melo, P. Beháň, P. Kopásek.

Rudinská - Belá 4:3 (2:0)

Prvý polčas mali domáci navrch, čo vyjadrili aj strelecky dvoma gólmi. Po zmene strán nastúpili domáci nekoncentrovane, kde po dvoch hrubých chybách obrany sa podarilo hosťom vyrovnať. Mužstvo Rudinskej sa nevzdávalo a striedajúcim Urbánkom a z trestného kopu Súkenníkom zvýšili na 4:2. Vzápätí sa obrana Rudinskej opäť dopustila hrubej chyby, čo hosťujúce mužstvo využilo vo svoj prospech.
Góly: 15. Sedúch, 45. Čupa, 59. Urbánek, 77. Súkeník - 52. Vrábel, 53. Kurcin, 80. Štefánek. Rozhodoval Uhorskai, 200 divákov.
BELÁ:
Zavalidroga - Jaroštiak, Cabadaj, Špičiak, Macho, Čepela, Laštiak, Kurcin, Kaňa (46. Štefánek), Vrábel, Martin Sedúch.

Podvysoká - Dolný Hričov 1:0 (1:0)

Podvysoká začala svižne, hneď v prvých minútach mali tri rohové kopy, ktoré ostali nevyužité. V 38. min po rohovom kope Kubiša Chytil otvoril skóre. Podvysoká sa v 70. min dostala opäť do šancí a to hneď dvakrát, kedy Perďoch prenikol obranou, no brankár včasným vybehnutím zneškodil jeho akciu. O päť minút neskôr prišla ďalšia šanca R. Kubiša, no ostala nevyužitá. Naopak, mohli to byť hostia, ktorí v nadstavenom čase po menšej chybe brankára domácich, mohli odísť šťastne s bodom.
Gól: 38. Chytil. Rozhodoval Beňo, 160 divákov.